Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Egybekelésünk előtt a férjem azt mondta, hogy ha nem kötök vele házassági szerződést, akkor nem lesz közös kassza.

Egy esetleges válásnál, meg kimenekítené a pénzt, hogy ne kelljen velem semmit se megosztania.Azt hozzá kell tennem, hogy szinte mindig ő fizeti a rezsit.(amúgy jóval többet keres)Ha akarok magamnak venni egy olcsó felsőt és neki kell fizetnie, utólag bevasalja rajtam, hogy ne higgyjem azt, hogy a "mikulás" hozta.


2013. júl. 4. 16:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
97%
Hát nem tudom, mi még nem is vagyunk házasok, de ilyenek fel sem merülnek. Van egy kalap amibe bedobjuk azt ami kell a rezsire, kajára, a többivel azt csinálunk, amit akarunk, aztán utána meg ha valami közös dologra még kell, mert pl kijön egy nem várt számla, akkor akinek éppen van rá pénze, befizeti. Múltkor hónap végén pl én fizettem be 30.000Ft-ot számlákra. Ebben a hónapban pl párom vette a szüleim ajándékát szülinapra, névnapra, mert én voltam nullán. De most nem ez lenne a normális? Hogy segítjük egymást, nem pedig, hogy szívatjuk, meg enyém, tied. Aki ennyire önző, az minek házasodik????
2013. júl. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
75%
Hát jó, fejet hajtok, ha nincs nála pénz, és bevasalja később a 2500 forintos kínai felsőt, az már elég tirpák dolog. Ezért nem jó a nagy kereseti különbség, ilyenkor sokszor a rezsi felét sem tudja a kevesebbet kereső kifizetni, ha egy nagy családi házban élnek (köszönhetően a többet keresőnek), ahol egy gázszámla 100 ezer januárban.
2013. júl. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
92%

Csak gratulálni tudok neked!


Gondolom előtte is tudtad,hogy gazdag,és azt hitted,hogy ha hozzámész,majd elhalmoz mindenféle földi jóval......

Ne hari,de más okot nem látok,hogy miért mentél hozzá egy ilyen emberhez....


De majd most biztos megmagyarázod,hogy "szerelemből"......én meg boldog vagyok a párommal,mióta megcsókoltam a pataknál,és azóta a saját kastélyában lakunk.....

2013. júl. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
75%

ma 16:53


:DDD Behaltam az utolsó mondaton!

Már csak ezért is felpontoztalak!!


Amúgy ezek alapján mondasz vmit:

"Azt hozzá kell tennem, hogy szinte mindig ő fizeti a rezsit."



"Ha akarok magamnak venni egy olcsó felsőt és neki kell fizetnie, utólag bevasalja rajtam, hogy ne higgyjem azt, hogy a "mikulás" hozta."


Ha a rezsit legtöbbször ő veszi,akkor te egy olcsó felsőt nem tudsz magadnak venni???!!

2013. júl. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
71%
Amúgy miért van az,hogy a hozzád hasonlóak magukat égetik az ilyen kérdésekkel.....?
2013. júl. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
95%

Egyrészt itt hol a közös kassza?

Másrészt mi miben tudunk segíteni? Mindezek ellenére hozzámentél, vele vagy, gondolom akkor sem fog semmi változni, ha azt mondod neki: ejnye-bejnye, nem jól van ez így.

2013. júl. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
77%
Hogy tudtál hozzámenni egy ilyen emberhez?!
2013. júl. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
67%

Házassági szerződés teljesen rendjén van, mi is kötöttünk anno, szeretem a páromat és nem tudom jelenleg nélküle elképzelni az életemet, de sohasem tudni mit hoz a jövő.

Ugye te is dolgozol? Mert ha nem, akkor nem értem mi a probléma? Elkéri utólag amit kifizetett, ezzel mi a gond? Gondolom nem rászorulsz arra az olcsó felsőre, csak megtetszett és megy a többi mellé. Nem látom itt a problémát.

2013. júl. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
67%
*Mert ha igen.
2013. júl. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

ha dolgoznál, akkor lenne pénzed olcsó és akár drága felsőkre is. pláne hogy a férjed fizeti a rezsit.

itt nekem valami sántít.

igaz, nálunk nincs közös kassza, se házassági szerződés, sőt még házasság sem, de ha valamit kapok, (fagyi, mozi, kirándulás), akkor a párom nem vasalja be rajtam az árát.

2013. júl. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!