Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tovább? Bővebben lent!

Hogyan tovább? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Elváltam a férjemtől. A nevünkön van egy ingatlan, fele fele arányban, aminek az árában 3/4ed részt vállaltam kb, ha nem többet. A férjem kijelentette, hogy ő bizony innen nem költözik ki, szóval ha nem akarok vele élni, akkor nekünk kell a gyerekkel menni. Én váláskor mindent itt hagytam neki...a házat, a bútorokat...mindent. Igaz, az én fél részem megmarad. Azért döntöttem így, mert fenyegetett a gyerekkel, hogy elveszi tőlem. Ezért engedtem. Sikerült közös megegyezéssel válni, a házban ő lakik, nem fizet használati díjat, semmit. A bútorok neki maradtak, mi meg kezdhetünk új életet máshol. Nem tud kifizetni és én sem őt. Picit rosszul érzem magam, hogy ilyen döntést hoztam, de a gyerekemhez ragaszkodom!! Nem hagyhattam, hogy megpróbálja elvenni tőlem. Tudom, hülyeséget csináltam, de mégis, mit gondoltok, hogyan tovább? Még annyi, hogy a házat nem hitelre vettük!
2013. júl. 3. 07:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az hülyeség volt, hogy mindenröl lemondtál, mert így semmi követelésed sincs.

Hiába akarta volna, nem veheti el a gyereket, ez nem töle függ, ha elöre gondolkodtál volna, akkor most meglenne legalább a fele vagyon.


Mellesleg az lényegtelen, hogy a házasság alatt mennyit fizettél bele, mert amig házasok vagytok, vagyonközösség van, tehát minden, amit ebben az idöben szereztek, felezödik, még akkor is, ha csak az egyik félnek van jövedelme.


A legokosabb, ha megkeresel egy ügyvédet, és töle kért felvilágosítást, hogy lehet-e valamit próbálni.

2013. júl. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha közös a ház, akkor egyikőtöknek sem kell máshova menni. Mindkettőtöknek egyforma joga van ott lakni. Ennek semmi köze ahhoz, hogy a Bíróság milyen intézkedést hoz a gyermekelhelyezéséről.
2013. júl. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Hát ezt jól elszúrtad, már bocs. Az anyának szokták ítélni a gyereket, hacsak nem valami felhozható ellene (nincs állása, vagy abból nem tudná fenntartani a gyereket,stb)

És a bíróság mit határozott, a vagyonmegosztás hogy történjen meg? Így a férjed az életbe ki nem fog fizetni, majd a gyerek örököl, ha meghal, de addig te egy fillért nem látsz a részedből.

Ha elmész ügyvédhez, és valahogy sikerül kiharcolnotok pénzt, akkor ki kell fizetni az ügyvédet, plusz nem 2 nap alatt fog ez lezajlani.

Mindig a bajban derül ki, hogy mennyire gerinctelen a másik. Hihetetlen, hogy két ember szereti egymást, összeházasodnak, s mikor vállnak ilyen gerinctelenül elbánik az egyik a másikkal, a saját gyerekével is kiszúrva. Hogy tudnak így megváltozni az emberek? Úgy értem, ha megkérdezem ezeket az embereket, akikkel így elbánt a párjuk, hogy utalt e erre valami, hogy ilyen lesz, legtöbbje azt mondja, hogy nem. Bocs az offért, csak kiakadok, mikor ilyet olvasok.

Nagyon sajnállak kedves kérdező.

2013. júl. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ha én nem akarok vele együtt élni, akkor kénytelen vagyok elmenni...ami jegyzőkönyvben benne van. Igazából az fáj, hogy a volt férjem képes volt ez úgymond "lenyelni". Mármint hogy mi a gyerekkel pakoljunk. Én úgy veszem észre ezzel a húzásával, hogy nem is voltunk igazán fontosak neki. Lenne hová mennie...ellentétben velünk...de megoldom ezt is. Mint eddig mindent az életemben!
2013. júl. 3. 07:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tudjátok egymást kifizetni, akkor lehet kérni a ház kényszer-értékesítését, emlékeim szerint a Bíróságtól. Az már más kérdés, hogy ilyenkor jóval áron alul kel el, ezt oszthatjátok kétfelé.
2013. júl. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hasonló volt az én házasságomban is, mondjuk nem ilyen durván. Mivel én akartam kilépni a házasságból, az exem százmilliószor a fejemhez vágta, hogy "te akartad" és ezt a sértettségét úgy próbálta kompenzálni, hogy mindent magának akart a vagyontárgyak közül.
2013. júl. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt jól elszúrtad... A lakás fele a te tulajdonod, semmi másod nincs. Keress fel egy ügyvédet, hátha van megoldás, de nem sok jóval biztatlak....
2013. júl. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. A közös lakásból miért kellene NEKED meg a gyereknek elmenni? A legtöbb esetben az apa az, akinek ki kell költöznie, föként ha van más lakáslehetösége is.


2. A gyereket a legtöbb esetben az anya kapja, kivéve ha nagyon komoly indokok szólnak ellene (kábítószeres, alkoholista, prostituált), az apának nincs igazán esélye "elvenni a gyereket" töle


3. Ha a közös lakásban az apa lakik, akkor köteles lakáshasználati díjat fizetni.



Szóval elég hülyeség volt töled mindenröl lemondani a semmiért, de ez a te hibád.

Esetleg keress fel egy ügyvédet és érdeklödj utána, hogy lehet-e valamit változtatni a megállapodáson, de sok esélyed nincs.

Sokkal okosabb lett volna még a válás ELÖTT ügyvédhez fordulni, akkor most nem lennél kisemmizve saját magad miatt.

2013. júl. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!