Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Hogy jussak tovább?

Mit tegyek? Hogy jussak tovább?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 2 év borzasztó volt. Édesapámat baleset érte, az édesanyámnál és a nagypapámnál egyszerre vártuk a rákszűrés eredményét, ami a papámnál pozítív lett. Tavaly elveszítettem őt. az anyukám tüdőembóliát kapott, ami miatt a mai napig gyógyszereket szed. A dédimamámnál Alzheimer-kórt állapítottak meg, ami a papám elvesztése után csúcsosodott ki, pszichiátriára került majd ő is elment. Ezeket követően persze megindult az, amit a legkevésbé akartam. A marakodás.. és persze az tartja a markát akinek semmi köze nem lenne hozzá. a nagyanyám teljesen kifordult magából, persze azelőtt sem volt piskóta. kihasználja azt, hogy az övé lesz minden. undorítóan magához akar csatolni, kisemmizne, hogy neki jó legyen. 18 éves múltam, nagyyon nehezen lépek túl ezeken.. sok ez így nagyon.. az anyám lebukott, elolvastam a levelezését, csalja az édesapámat.. amit egyre inkább észreveszek, az az, hogy az apám se különb. egyszerűen borzasztó ezzel szembesülni, hogy csak élnek egymás mellet, mosolyognak egymásra én pedig tudok mindenről. szívem szerint az arcukba tudnék nevetni. de azt is tudom, hogy mindennek oka van, hogy idáig jutottak. de egyszerűen csak egy rongy darabnak érzem magam, amit sodor magával az ár.. érettségizek egy hét múlva.. nem ragad meg semmi a fejemben.. sokat rágódok a dolgokon? vagy segítséget kellene kérnem?
2013. jún. 10. 01:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanmár! Itt áll előtted az élet! Kora reggel felkelsz, veszel egy mély levegőt, futsz egyet és baromi jól érzed magad egész nap! Te még fiatal vagy, egészséges és előtted az élet! NEM A SZÜLEID ÉLIK A TE ÉLETED, HANEM TE!

A Te felelősséged az, hogy boldog legyen a legfontosabb, legértékesebb ember az életedben: Te!


Az a helyzet, hogy eljött az idő, hogy elszakadj a szüleidtől (meg a többiektől akik a nyakadon vannak), mert a hamis értékrendszerükkel és az elvárásaikkal most már legfeljebb hátráltatni fognak!


Anyagilag még minimálisan támaszkodhatsz rájuk, de jobb lenne teljesen saját életet kezdeni!

Igazából szerencsés vagy, megáldottak Téged az istenek, mert rengetegen nem jutnak el addig, hogy kimondják (maguk előtt) az igazságot, csak hazudgálnak maguknak és mikor felnőnek ugyanabba a xarba süllyednek mint a szüleik, ha nem nagyobba! Sajnálom koma, de a szüleid emberileg hiteltelenek! Szánalom és együttérzés jár nekik azért, mert elbták az életüket! De tudod mindenkinek saját felelőssége, hogy boldog legyen! Ha jobban megnézed, kiderül, hogy a szüleid nem szeretik magukat, nem igaz?


Visztont a Te kapcsolataid nem lesznek hiteltelenek, ha el tudod magad szakítani a hamis értékrendszertől, amiben felneveltek! Ehhez persze át kell gondolnod magadban mindent, új alapokra kell helyezni a világnézeted.... lassú folyamat és rengeteg munka lesz vele, de kit érdekel, ha boldog leszel és SZABAD ettől a sok xartól, akkor MEGÉRI!!!! Én most 28 vagyok, 17 évesen én is átmentem egy ilyesmin, csak az én esetemben sokkal könnyebb volt elszakadni a szülőktől, mert szánalmas rhadékok! :D Persze én is tudom, hogy mindennek oka van meg minden, de mégis kinek szépíteném a valóságot, kit akarok becsapni!

Az agyam úgy elborult utána, mint a ar, pénzt nem fogadtam (volna) el tőlük (nem is adtak), saját erőből csináltam végig az egyetemet, kollégiumban laktam egy csomó ivós, kurjongatós, böfögős görény csóringer között! Totál feketének láttam a világot akkor, viszont amikor 24 évesen megjött az első fizetésem, NA AKKOR éreztem, hogy YEEEHAAAWWWW!!!! Mindenki más jól beszivta, de én nem, HUHAHAHAA!!!! Ilyet is csak egy SZUPERHŐS csinálhat végig!

Most 28 évesen pedig már senki sem állíthat meg! Marhajól érzem magam!!!!


(Az érettségi egy vicc btw. Elég arra négy nap is. :)

2013. jún. 10. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! egyetértek veled! érettségire 4 nap?? HELP!! hogy csinálod??
2013. jún. 10. 09:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Tényleg próbáld félrepakolni a gondolataidat, muszáj, mert egyszer kellene érettségizni, nem többszöri próbálkozásra. Most ez a legfontosabb, próbálj kizárni minden mást a fejedből. Én érettségire marha sokat tanultam, de főleg a törire, mert attól baromian féltem. Így arra én 3 hetet tanultam, az összes többire meg egy hetet. Szerintem azt tanuld inkább, amit nem tudsz annyira, amire amúgy is több idő kellene. Nálunk (is) tényleg egy vicc volt az érettségi, bár nem most volt :), de ki-be jártak a puskák a szóbeli tételekhez, az osztályfőnökünk hordta be őket személyesen, amit egy másik teremben a többi osztálytársunk gyártott.. hatalmas összefogás volt nálunk :)
2013. jún. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 vászonzsák válasza:

Szia!Látom már régen írtad ezt a sok kérdést de nem bírom megállni hogy ne reagáljak rá mert még nagyon fiatal vagy.Alakulnak azóta a dolgaid jól?

Egyszerre nagyon sok teher szakadt a válladra amit felnőttként is nehéz átvészelni.A szeretett családtag elvesztése mindig nagyon nehéz de egyszer mindenkit elsiratunk,és inkább magaddal törődj,lépj tovább őket már sajnos nem lehet visszakapni,de a te életed még csak most kezdődik és azt jól,boldogan próbáld élni.

Marakodás a vagyonért?Sajnos ez egy szörnyű dolog de a nagyidnak ezt nem kellene tennie.

A szüleiden ne csodálkozz ez 10-ből 9 szer megtörténik,lehet hogy egyszer te is ezt fogod tenni(persze ezt a saját élet tapasztalatom mondatja velem)És hogy tudtad elolvasni a levelezését?És ezek a dolgok biztosak nem lehet hogy valami jeleket félreértettél?

A vizsgáid sikerültek?

Én már nem vagyok fiatal lány átmentem sok dolgon az életem során és annyit szeretnék mondani hogy ne add fel! Mindent nézz több szempontból.(ha gondolod,hogy szeretnél levelezni írj nyugodtan egy emailt).

Sok sikert neked!

2013. okt. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!