Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nincs célom az...

Mit tegyek ha nincs célom az életben?

Figyelt kérdés

Lusta vagyok tanulni, szégyen de majdnem meg is buktam. Vendéglátás szakra járok de nem érdekel, nem akarok ebben a szakmában elhelyzkedni csak azért járok ebbe az iskolába mert muszáj. Nincs olyan szak ami érdekel. Nincs semmi amit szívesen dolgoznék felnőtt koromban. Régebben volt minden hülye ötoletem, hogy mi legyek de belegondoltam és egyiket se csinálnám szívesen. Annyit szeretnék, hogy kiköltözök külföldre de ahhoz pénz is kell meg nem olyan könnyű ott maradni úgyhogy gondolom semmi nem lesz belőle, egyedül nem is mernék belevágni olyan meg nincs akivel kimehetnék. Szeretnék majd 1-2 gyereket is de elérhetetlennek tartom mivel csúnya vagyok és senkinek nem kellek. Egyáltalán nem tudom elképzelni, hogy mi lesz velem 5-10 év múlva de még azt se, hogy hogy fogok leérettségizni mert mindent elfelejtek ha tanulásról van szó. Szeretnék okos, szép, magabiztos ember lenni de nincs erőm ehhez. Fáradtnak érzem magam az élethez és néha nem is értem, hogy minek vagyok még itt mivel nincs semmi ami rólam szólna. A szüleimen kívül nem is szeret senki, szerintem ha ők meghalnak akkor én megszűnök létezni. Mit tegyek?

16L


Telefonról vagyok bocs a hibákért.


2013. júl. 3. 00:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Ha nincs célod, keress egyet.

Ha úgy jobban tetszik, most legyen az a célod, hogy találj egy célt amiért úgy gondolod, érdemes reggelente felkelni.

2013. júl. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
69%

Hanyagoljad egyelőre a tanulást, meg mindent amivel mások elvárásainak felelnél meg.


Gondolom Te sem szeretnéd hazugságban élni az életed. Kezdjed azzal, hogy megismered személyesen, hogy hogyan működik a világ.


Sétálj egyet egy erdőben, heveredj az avarra és várd meg türelmesen, ahogy megelevenedik az erdő. Amikor én csináltam ezt órák múlva őzeket láttam elfutni mellettem kb 5 méterre.


Ha megteheted, látogass meg egy vágóhidat is, hogy lássad, hogy mi az ára minden másodpercnek az életedből.

Aztán tegyél egy sétát valamelyik nyomortelepen, esetleg ülj be egy munkaügyi központba és beszélj az épp sorban állóval. Vagy egy kevésbé őrült hajléktalant is megkérdezhetsz, hogy hogyan jutott oda, ahol van. Amelyikkel én beszéltem annak úgy tűnt, hogy üszkösödött az egyik lába, vonszolta maga után.

Menj és néz körül egy temetőben, nézd meg saját szemeiddel a gyereksírokat.

Keresd meg azt a költőt, akinek a versei leginkább kifejezik a gondolataid. (Ez Te vagy. )

2013. júl. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
19%
Az a bajod, hogy túl sok időt fecsérelsz a hülye gondolatokra. Először ezt kell megszüntetni, írj magadnak egy napirendet, ami szinte percekre be van osztva ( hogy még véletlenül se unatkozz és hülyeségen töprengj)és a mostani egyetlen célod z legyen, hogy ezt be tudd tartani. Ha ez sikerül egy hónapon keresztül, utána már szokássá válik és ezután jöhet a többi cél, de mindig kis célok legyenek és csak akkor keress újat, ha már elérted az előzőt. Ha gondolod, írj privátban, szívesen segítek ebben.
2013. júl. 3. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
21%

Sok bolond van itt,akik csak lehúzni akarnak.De én elmondom neked,hogy én ugyanígy voltam,meg még leszek egypárszor.

De többféle variációt csináltam az életemre.Ha nem sikerül semmi,akkor élvezem,ameddig lehet.Ha sikerül,akkor azt élvezem.:)

Annyit kell elérni,hogy ne legyél koldus.Azt meg bármilyen szakmával meg érettségivel megtudod csinálni,ha törik,ha szakad.Mondod,hogy szeretnek a szüleid,akkor biztos,hogy fognak is segíteni.Engem is segítenek,ahol tudnak és tudom,hogy fognak is.Viszont van egy-két dolog,amit még majd nekem kell megtennem,amiért nekem kell güriznem majd.Az életemet én élem és nem fogja a szomszédMariska néni élni.

Sajnos a halál az élet velejárója.Én sem tudom,hogy mi lesz,ha majd meghal anya.Dehát..az élet megy tovább.Nem szűnünk meg.Nem kell öngyilkosnak lenni.Magadért tedd meg,hogy életben maradsz és lépj ki az ördögi körből!Legyél valaki azáltal,hogy így sem adod fel.Légy erős!

Én kívánok neked minden jót és ne figyelj ezekre a rosszmájú kommentelőkre!


17/L

2013. júl. 3. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
77%

Az elöttem szólók jót írtak, érdemes megfogadni a tanácsaikat.

Mint ha magamat látnám, nekem is ilyen szempontból vannak problémáim amiket elhatároztam hogy a nyár letelte után elkezdem rendbehozni magam és az életem. A mostani életem romokban, nincsenek barátaim se, most is azon agyalok sokszor h mit csináljak így nyáron, semmi programom sincs meg a napjaim nagyrészét is bent a házban töltöm, többnyire a gép elött.

Ha gondolod, kérlek írj rám privátban ha úgyérzed hogy kell valaki akivel beszélhetnél, megoszthassuk a tapasztalatainkat és önbizalmat öntsünk egymásba. Egy önbizalom hiányos 18F.

2013. júl. 3. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
79%
#14: Hogy érted h rosszmájú kommentelôk? Én itt eddig csak segítô kommentet láttam, senki nem húzta le a kérdezôt.
2013. júl. 3. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
59%
Kedves 14. válaszoló.. szerinted az előző válaszok rosszmájúak voltak? nevetséges.. legalább volt, aki konkrét dolgot írt, mint pl. a napirend, ami mellesleg tényleg segít az ilyen jellegű problémákon, te viszont csak a szokásos felszínes sablonszöveget nyomod neki, amivel nem megy semmire...
2013. júl. 3. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

A külföld jó cél, csak azért tenni is kéne. Vendéglátós szakmával ott klasszul boldogulhatnál, jól kereshetnél. Én is utáltam tanulni, nekem az volt a célom, hogy családot szeretnék, s emiatt ugye tanulni kellett, majd dolgozni, máshogy nem megy. Egy lusta nőt hamar kipenderítenek a pasik. Ha pszichológussal nem is, anyukáddal mindenképp érdemes lenne beszélned. Valamilyen szinten normális, hogy most így érzed magad, mert most változik át a tested, tele vagy hormonokkal, stb., és ez mindenkin máshogy jön ki. Meg, amilyen kilátástalan most a jövő, egyébként se kell csodálkozni rajta.


A lényeg, hogy azt képzeld el, hogy milyen munkával lehetne pénzt keresni külföldön. Már nyugaton elég sok a bevándorló, képzettség nélkül ott is nehéz elhelyezkedni. Meg tudod, már nincs az, mint a cucializmusban, hogy tanulsz valamit, aztán egy cégnél ledolgozol 40 évet. És elég nagy mázlista az, aki szereti a munkáját. De, ha ezt felfogod annak, hogy egy áldozat a majdani családodért, akik majd szeretnek téged, ha anyukádék nem lesznek, akkor már nem annyira vészes a dolog.


A szépség pedig nem más, mint gondolkodásmód. Erre mondják azt, hogy belülről fakad. Amíg nem hiszed el magadról, hogy szép vagy, s meggyőződsz arról, hogy csúnya vagy és nem kellesz senkinek, addig a többi ember felé is ezt közvetíted. Esetleg észre se veszed, hogy tetszel valakinek, mert azt hiheted, hogy csak szórakozik veled, nem veszed komolyan, kiröhögöd, stb. A nők nagy százaléka nincs megelégedve magával. De a testedért tehetsz, ha pl. duci vagy, lefogyhatsz, egy kis sportolásba még nem halt bele senki. Ha az arcodat találod csúnyának, akkor egy jó frizurával, egy kis sminkkel ki lehet hangsúlyozni rajta a szép dolgokat, amitől a kevésbé szép már fel se tűnik.


Meg a ruhák is sok önbizalmat tudnak ám adni, ha szépnek találod benne magad. Nekem ehhez elég sok idő kellett, hogy rájöjjek, mert csak külsőségnek gondoltam, másodlagos dolognak.

2013. júl. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
18%

Mibol gondolod, hogyha te nem hiszel magadban, akkor barki mas fog benned???


Azt meg azert ne kepzeld, hogy munka/ido/energia befektetes nelkul sikeres leszel barmikor is?


Az elettol ez egyszeruen unfair lenne azokkal szemben, akik kepesek tenni azert, hogy jussanak A-bol B-be. En nem tudlak sajnalni. Sorry...

2013. júl. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A #19-es egy kissé nyersen fogalmazott de igazat írt. Az élet nehéz és tenni kell érte, máshogy nem megy. Minden agyban döl el, ha rosszul állsz hozzá a dolgoknak akkor abból jó nem fog kisülni. Tégy érte hogy elérd céljaidat vágyaidat. Tanulás az anyagi javak megszerzéséhez (ha nem szereted a munkát keress valami amit szeretsz, valamit csak talász, még azis elég ha hobbi szinten csinálod amit szeretsz, egy kis mellékest lehetne keresni abból is ha olyan dolog) illetve a külföldre utazás céljából, ismerkedés barát illetve párszerzés céljából, légy nyitottabb az emberek felé. Tudom hogy leírni könnyű, cselekedni sokkal nehezebb mivel én is hasonló cipôben járok de tenni akarok ellene.
2013. júl. 5. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!