Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha nincs célom az...

Mit tegyek ha nincs célom az életben?

Figyelt kérdés

Lusta vagyok tanulni, szégyen de majdnem meg is buktam. Vendéglátás szakra járok de nem érdekel, nem akarok ebben a szakmában elhelyzkedni csak azért járok ebbe az iskolába mert muszáj. Nincs olyan szak ami érdekel. Nincs semmi amit szívesen dolgoznék felnőtt koromban. Régebben volt minden hülye ötoletem, hogy mi legyek de belegondoltam és egyiket se csinálnám szívesen. Annyit szeretnék, hogy kiköltözök külföldre de ahhoz pénz is kell meg nem olyan könnyű ott maradni úgyhogy gondolom semmi nem lesz belőle, egyedül nem is mernék belevágni olyan meg nincs akivel kimehetnék. Szeretnék majd 1-2 gyereket is de elérhetetlennek tartom mivel csúnya vagyok és senkinek nem kellek. Egyáltalán nem tudom elképzelni, hogy mi lesz velem 5-10 év múlva de még azt se, hogy hogy fogok leérettségizni mert mindent elfelejtek ha tanulásról van szó. Szeretnék okos, szép, magabiztos ember lenni de nincs erőm ehhez. Fáradtnak érzem magam az élethez és néha nem is értem, hogy minek vagyok még itt mivel nincs semmi ami rólam szólna. A szüleimen kívül nem is szeret senki, szerintem ha ők meghalnak akkor én megszűnök létezni. Mit tegyek?

16L


Telefonról vagyok bocs a hibákért.


2013. júl. 3. 00:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%

Kapj észbe és állj neki tanulni. Egy sima érettségit mindenki meg tud csinálni. Mégis mi a fenéből élné ha nem dolgoznál?

Keres barátokat, és próbálj egy kicsit felnőni.

2013. júl. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ez a baj, hogy mindig azt mondom, hogy majd megtanulom, majd, majd. Nem baj, majd kijavítom. Félévkor meg év végén hajtok ezerrel, hogy ne bukjak meg. Félévkor 3-ból buktam (mindet kijavítottam hármasra) az egyik matek volt és elkezdett korrepetálni a matek tanárom és hármas lettem belőle de mindent csak addig tudok nagyjából amíg meg nem írtuk a dolgozatot, utána nem is emlékszem, hogy valaha is vettünk ilyet meg bele kell néznem a füzetbe. Érettségin ilyet nem lehet. Szóba felelni meg nem tudok. Nyáron tanulni nem fogok. Nem szeretek emberek közé járni és csak egy barátom van. Nem is tudok szerezni mert félek másokat megismerni. Súlyos önbizalom és önértékelési problémáim vannak.
2013. júl. 3. 00:27
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
A fogalmazásodból ítélve nem vagy hülye egyáltalán, csak feladod, még mielőtt bármibe is belekezdenél. Miért kötelező vendéglátás szakra járnod? Igenis vegyél erőt magadon, sportolj, tanulj, csak az csúnya aki annak látja magát (látok relatíve csúnya lányokat, akikre egy csomó srác bukik, míg tök szép, de önbizalomhiányos csajok, akik csak összehúzzák magukat, nem kellenek senkinek), legyél igényes magadra. Mégis ki segíthet rajtad, ha te magad nem?
2013. júl. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
40%
pszhiologuson nem gondolkodtal? talan segitene!
2013. júl. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
55%

Minden a fejedben dől el.

Hogyha a hozzáállásodon változtatsz, úgy fog csak működni, bárminek is állsz neki. Mert amíg úgy keresel bármilyen lehetőséget is, hogy már egyből kitalálod, miért nem fog működni, addig halott ügy akármibe belevágni. Tapasztalatból mondom. Az agyalás helyett kezdj el valamit, bármit, és látni fogod, hogy már az feldob, hogy nem otthon ülsz és azon filózol, hogy mit nem akarsz csinálni.

Én is túlagyalós típus vagyok, és nekem mindig az segített ebből kilábalni, hogy nekiálltam valaminek.

Amúgy meg 16 évesen szerintem teljesen normális, hogy foglalkoztatnak ilyenek:)

Legyél magabiztos, az, hogy csúnya vagy, egy tök relatív dolog, mert mindenkinek más a szép. Ha magadat elkezded máshogy látni és lesz egy kis önbizalmad, más is azt fogja rajtad látni, hogy hiszel magadban és erős vagy. Minden belőled indul ki...

Sok sikert hozzá:))

2013. júl. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Pedig ezt most álmosan írtam. Tudom, hogy nekem kell tenni elene de fogalmam sincs, hogy hogyan. Egy isten háta mögötti kis városban lakom és itt semmire nincs lehetőségem. Minden iskolában ugyanazok a szakok vannak és azér járok ide mert ez van a legközelebb és mint mondtam nincs olyan amit szívesen tanulnék, iskolába meg muszáj járni. Én nagyon csúnyának látom magam, nem is merek változtatni mert saját magamat is hülyének nézem,akkor más miért ne nézne hülyének. Nem szeretem a divatot mert bár fiatal vagyok, mégis úgy érzem, hogy nekem nagyon sok minden nem áll jól ezért tök szar cuccokat hordok, így jó hogy nem barátkozik velem senki, hiszen ha a helyükben lennék én se barátkoznék magammal de nincs stíluspm. Vannak ruhák amik valaki máson vagy csak letéve tetszenek de esélytelen, hogy felvegyem. A smink semmilyen formàban nem az én világom. Máson szép, rajtam borzalmas még kis mennyiségben is. Ezt a mondást sose értettem, hogy minden fejben dől el. Ez nem így működik mert tenni kell érte csak még arra nem sikerült rájönnöm, hogy hogyan. Sportolok, futok, illetve csak futottam mert meguntam és rosszabb kedvem van tőle. Utálok sportolni. Végülis mindent utàlok mert smmi nem sikerül amibe belekezdek és nincs erőm semmihez, hogy végig csináljam. 1-2 próbálkozás után mindent feladok.
2013. júl. 3. 00:55
 7/22 A kérdező kommentje:
Istenem, tudok helyesen írni csak telefonról nem nagyon!
2013. júl. 3. 00:56
 8/22 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a problémáid nagy része életkori sajátosság. Változik a tested, változik az énképed, változik a hormonháztartásod, még növésben vagy...tudod minden mindennel összefügg a testedben, lelkedben. Lehet még egy ideig lustának fogod érezni magad, mert szimplán fáradt vagy és az is megterhelő, hogy nem látod magadban az igéretes felnőtt nőt, aki igenis képes lesz barátokat szerezni, aki ügyesen leérettségizett, majd pedig külföldre is elutazott, gyerekeket szült. Próbálj ne egy feladatként tekinteni az életedre, hanem olyan lehetőségként, ami megadatott. Olyan, hogy csúnya a természetben nincs, nézz meg néhány bogarat, hernyót, csupasz madárfiókát...olyan édesek, mások szerint rondák:-).

Ha van lehetőséged (már írták előttem), sportolj, ott előbb-utóbb úgyis kozosseg alakul ki, nemcsak a fiatal testednek, de az agyadnak es a lelkednek is jot tesz a mozgas. Nekem még a természetben a séta tett jót (kicsit rácsodalkozni, hogy milyen erdekesek mas elolenyek;-)). Irhatsz naplot, merj elkepzelni dolgokat, almodozni szabad es ha sokszor kepzeled, hogy sikerul, hogy meg tudod csinalni, akkor egyre jobban erezheted magad.

Persze, ha nagyon elkeseredsz es minden remenytelennek tunik, bujj oda anyudhoz, apudhoz kerdezd meg toluk, hogy ok nem ereztek-e igy fiatalabb korukban vagy ha nagyon nagyon magad alatt vagy, akkor igen erdemes szakember segitseget is kerni (pszichologus, vagy mas aki meghallgat es tud tanacsokat adni).

Egy ismerosom mindig azt mondta: ki a mell be a has es padlogaz! Hulye hormonokra ne hallgass, olvass konyveket, es hatha valami megragadja a fantaziad, hogy erdemes celkent kituzni .

Fel a fejjel!

2013. júl. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest, hogy nincs célod hármat is leírtál a kérdésedben:


Annyit szeretnék, hogy kiköltözök külföldre

Szeretnék majd 1-2 gyereket is

Szeretnék okos, szép, magabiztos ember lenni


Érdemes megfigyelni, hogy mind a három cél után a DE szó következik. Tudod a céljainál mindenkinek vannak akadályai nem csak neked, senkinek sem az ölébe hullik és mindenkinek ugyanúgy ott van a DE mert anélkül nem cél lenne.

2013. júl. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
68%

Ha már egyszer nem volt olyan szak, ami tetszett volna neked, akkor ebben a vendéglátós szakban kell kihoznod magadból a legtöbbet, és próbálj a legjobb lenni benne. Könnyű ezt így írni, de én is ugyanígy vagyok, kereskedelem-marketing szakra járok, csak azért mert semmi ötletem nem volt pályaválasztáskor. Tehát én is a legjobbat próbálom hozni, mert csak így törhetek ki, és muszáj lesz jó érettségit produkálni, nyelvvizsga, aztán fősuli. A tanulásban engem még motivál a külföldre való költözés, mely egy közös célunk, ez téged is motiválhatna ebben. Egyébként nekem is csak 1-2 barátom van, én sem tudok barátkozni, de az az egy-két barát is elég motiváció a céljaim megvalósításához, mert nagyjából megegyeznek a terveink. Próbálj meg valahogy túl lenni ezen a korszakodon, én is valahogy kinőttem, nyugi, nincs már sok hátra belőle, biztosra állítom!

18f

2013. júl. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!