Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megéri ez így, kinek van igaza?

Megéri ez így, kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Jó ötlet egyetem mellett most nyáron egy 1,5-2 hónapos szakmai gyakorlat? Sajnos nem fizetnek, ellenben szakmailag sokat lehet fejlődni, és később jól fog mutatni az önéletrajzomban?


Család egyik fele szerint hülyeség ingyen dolgozni, másik fele szerint viszont egy jó hosszútávú befektetés.

Szerintetek kinek van igaza?


2013. júl. 2. 13:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a másik felére hallgatnék. Tapasztalat, kapcsolatok kiépítése, és igen, az önéletrajz. Ha van rá lehetőséged, ne hagyd ki.
2013. júl. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó ötlet, végül is nem hosszú idő. Úgyis mindenhol kérik a tapasztalatot, és azt is látják, hogy hajlandó is vagy dolgozni. Manapság minden kis plusz szükséges. Én mennék a helyedben.
2013. júl. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorlatért általában nem fizetnek, valahol meg el kell kezdeni. Én is ingyen dolgoztam tavaly gyakorlat gyanánt, de jó helyem volt, megérte!
2013. júl. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
A második felének. Amikor kikerülsz az egyetemről, akkor azt nézik, hogy milyen munkatapasztalatod, nyelvtudásod van, nem azt, hogy hányasra diplomáztál. Ha tudsz, menj dolgozni, és meglátod, meghozza majd a gyümölcsét!
2013. júl. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
Mindenképp megéri. Nagyon szépen ki lehet színezni az ilyen gyakorlatokat az önéletrajzban. Én pl. egyszer voltam egy 2 hetesen az egyetemmel, ahol a pályázatírás volt a téma. Jelentkeztem pályázatírónak, szépen beleírtam, melyik évben volt, csak épp azt nem, hogy 2 hétig tartott. Kb. csak emiatt vettek fel. Szóval minden gyakorlat nagyon hasznos.
2013. júl. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen jo befektetés!!! Ha ráérsz akkor csináld végig. Ne hallgass azokra akik szerint hülyeség. Gyanítom h kicsit sincsenek képben a jelenlegi allaskehetosegekkel, toborzassal es munkaerőpiaccal kapcsolatban.
2013. júl. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, örülök, hogy ennyire egyhangúak a válaszok, mert én is így gondolom.
2013. júl. 2. 13:45
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Jól fog mutatni az önéletrajzodban!

Amúgy vigasztald magad avval, hogy én sem kaptam lófütyit se nyári gyakorlat alatt (igaz ez OKJ-s képzés), párom sem, de azért, jól mutat az önéletrajzban. És sokszor ez is sokat számít.

2013. júl. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm így kapott állást. Elment gyakorlatra ingyen egy nagy céghez, majd annyira megtetszett a főnökségnek, hogy ottragadt, nagyon jó kezdő fizetéssel egy olyan munkahelyen, ahova egyébként több éves gyakorlatot kérnek...
2013. júl. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kell diákmunkára menned,mert különben éhenhalsz,akkor menj mindenképp szakmai gyakorltra,hidd el megéri.


2 hónap ingyen szakmai gyakorlat után nekem felajánlottak suli mellett heti 20 órás melót,majd ott írhattam szakdogám is,és államvizsga utántól ott dolgoztam 2 évet.

Nagy előnnyel indultam azokhoz képest akik nem vállaltak be ilyet.

2013. júl. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!