Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire normális ez egy...

Mennyire normális ez egy családban?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, egyetemre járok, nyáron hazajöttem, anyám minden nap vendéglőben eszik, de a hűtő itthon mindig üres, magamnak kell előteremtenem az ennivalót, sőt, a rezsibe is bele kell fizetnem. A rossz anyagi körülmények mellett látszik az egyenlőtlen elosztás, szóval amíg anyám semmivel sem törődve megeszi az előfőzött ételt, addig nem foglalkozik azzal, hogy én mindenféle kotyvalékot, rizst, lisztet, egyebeket vagyok kénytelen enni, sőt napokig nem eszek semmit. Jelenleg munkát keresek egyébként, de elszomorító, szinte az energiámat elveszi az, hogy szándékosan nem segít, sőt, valamiféle rátartisággal, orrfennhordással áll hozzá a dolgokhoz.


A barátnőm pár hete itt lakik, vele is agresszív, sőt, még előtte sem erőlteti meg magát. Többször annyira megsértette, hogy sírni kezdett, néha nekem kellett leállítani, hogy ne bántsa a szerencsétlen lányt aki egyébként meg sem szólalt.


Szeretnénk elköltözni, de kicsit úgy érzem magam mint egy hajléktalan. Amellett, hogy alig-alig dolgozik (piacokon árul) úgy gondolja, hogy a problémái legjobb megoldása az, hogy ha a fiát kijelenti, ezért már bírósági ügyeket is intéz ellenem. Tudom, nincs mit tenni, el kell költözni, de iszonyatosan megalázó ebben élni, hogy a saját "családom" (apa elköltözött, mert nem bírta elviselni) így áll hozzám, pedig csak jót akarok mindenkinek, és békét.


Ti mit gondolnátok? Mert ebben élve elég nehéz értékrendet felállítani. Hogy most én vagyok-e a hibás, hogy nem dolgozok naponta 8-10 órákat, hanem próbálom jól érezni magam, vagy ő a hibás, hogy még napi egy tál étellel sem segít, semmit sem csinál, csak számítógépezik egész nap, vagy épp telefonon panaszkodik a folyton változó baráti körének, hogy mennyire nem bírja elviselni a fiát és a barátnőjét (egyébként kb hozzá sem szólunk) és mennyire zavarja, hogy itt lakunk a "lakásában"


Mit tennétek ebben a megalázó helyzetben? Nagyon, nagyon nehéz kilépni ebből, mert hirtelen változott meg, nem tudtam felkészülni rá, nem tudtam félretenni pénzt, nem alakult még ki bennem ez az egész, ha dolgozni mentem korábban, általában a nyaramra, vagy valamire gyűjtöttem, nem vagyok felkészülve arra, hogy teljes mértékben magamat tartsam el, és nagyon zavar, hogy egy kis segítséget sem kapok.


A barátnőmnél sem jobb a helyzet, így odaköltözni maximum ő tud, én nem tudok.


A kérdésem tulajdonképpen az, hogy ez az egész helyzet mennyire normális. Jogom van-e utálni anyámat emiatt, vagy valahol neki is igaza van ebben az egészben? Teljesen összezavar.


2013. jún. 30. 11:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%

apád elmenekült, most rajtatok van a sor. mihamarabb keress munkát, költözzetek el. ne hagyd, hogy a ti életeteket is megkeseritse. amikor ráébred (x év múlva), hogy nem maradt senkije, egyedül, magányosan fog meghalni, előfordulhat, hogy felkeres. szánalom. és még ő nevezi anyának magát?

az apukádhoz nem költözhetsz?

2013. jún. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%

Ne is haragudj, odaköltöztök ketten a nyakára, és elvárod, hogy ő tartson el, annak ellenére, hogy alig dolgozik, még kaját is tegyen elétek?


Ti vagytok az élősködők, ne haragudj, épp elég, hogy egy idegent kell kerülgetnie a lakásban, és igen, megalázó ez a helyezet-anyukádnak.

2013. jún. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Utolsó, már ne is haragudj, de leírtam, vendéglőben eszik, mi magunknak vásárolunk be, és a rezsibe is beleadtunk, 2 hete nem dolgozik, egész nap számítógépezik és telefonál. Mi egész nap főzünk, intézkedünk, takarítunk, mosogatunk, ő meg kint ül ezt csinálja amit leírtam és még bánt is minket. Most ki is a hibás?
2013. jún. 30. 11:41
 4/19 anonim ***** válasza:
68%

Még mindig TE.


Alap, hogy NEM hozok vendéget a házhoz, ha még nekem sincs túl jó sorom otthon!


Ha ennyire nincs meg a családi háttér, akkor már rég nem járnék egyetemre sem, hanem dolgoznék és később elvégezném levelezőn!

2013. jún. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%
Felnőtt emberek vagytok, menjetek és éljétek a saját életeteket. Igaza van másodiknak a nyakára mentetek lakni. Ő valószínűleg nem fog változni.
2013. jún. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem ez fele-fele dolog.


Szülőként segítem a gyerekem, te viszont nyáron mehetsz dolgozni.

2013. jún. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Évek óta itt lakom, a barátnőm meg csak vendég. Szeptemberben szeretnénk albérletbe költözni, de most mi fizessünk havonta rezsi alatt 40 ezer forintot, ami 1 év alatt majdnem fél millió, csak azért, mert anyám ilyen? Mi itthon is beleadunk a rezsibe és magunkat tartjuk el. Én csak azt nem értem, miért nem elég neki még ez sem? Múltkor kaptunk egy levelet a BANKTÓL!! hogy nem fizette be a lakáshitel részleteit, erre rámtámadt, hogy az az én internetes tartozásom és velem akarta kifizettetni. Ott hívtuk fel előtte az ügyintézőt és kihangosított telefonba háromszor is elmondta, hogy lakáshitel. Anyám ugyanúgy üvöltött, hogy az az én internetes tartozásom és fizessem ki.


Talán el kellene menni dolgozni. És akkor nem a fiától kéne behajtani a tartozásait. Ráadásul ha én elmegyek innen, a bank elveszi a lakást, lehet, hogy hajléktalan lesz, és valamilyen szinten én is.... azért ez több annál, hogy ki kinél élősködik. Egy családnak össze kellene fogni.

2013. jún. 30. 11:48
 8/19 anonim ***** válasza:
43%

Azt írod, hirtelen változás volt.


Nem lehet, hogy anyukád 22 évig főzött, mosott, takarított, dolgozott, és most lett elege?

Lehet, hogy eddig ő szűkölködött, azért, hogy azt a tál kaját, amit most sajnálsz tőle, eléd rakja?


Én is kiakadnék, ha a fiam se szó, se beszéd, hozzám költöztetné a barátnőjét, és még azt is elvárná, hogy én etessem őket.


Szerintem az nem normális, hogy idáig fajult a helyzet. Azért nagyon belesz.hattatok a háztartásba te is meg apád is, hogy anyukád ennyire kiakadt. Valamit tuti nem csináltatok jól!

2013. jún. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem normális dolog. Miért eszik minden nap étteremben,ha a lakáshitel meg úszik?
2013. jún. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%

Étterem, étterem... de sehol se látom, hogy háromcsillagos helyre járna háromfogásos csodáért.


Inkább kifőzde lesz az. Olyan, ahonnan az idősek szoktak rendelni. Menzakaja, csak a helyszínen elfogyasztva.

EZT irigyli a kérdező!

2013. jún. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!