Megtehetik ezt?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy szuleim nagyon sokmindent tesznek ertem es jo a kapcsolatunk is,de...azt szeretnek ha templomba jarnek.az a helyzet hogy nagyim borzaszto fanatikus katolikus es szinte terrorba tartja oket. Ennek hatasara akarjak velem elfogadtatni ezt. De nekem mas a meggyozodesem! Megtehetik ezt ? Vagy ez meg beletartozik a szofogadas kategoriaba ? Szerintem errol lenne jogom donteni... ti mit gondoltok ? 17 / F

2013. jún. 30. 10:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%

csak akkor tudják rád erőltetni, ha hagyod. én nem hagynám. bár kiskoromban egyedül, önállóan jártam templomba, ma már semmi pénzért sem ülnék be egy misére.

24/l

2013. jún. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen van jogod ebben dönteni a vallás nem a szófogadás kategóriába tartozik, az is vétkes aki rád erőlteti, nem is értem aki vallásos, hogy lehet ennyire erőszakos, a hit nem kényszer azért hit vallás és nem hit erőszak! Beszéld meg a szüleiddel hogy más a meggyőződésed, és tedd hozzá hogy nem tiszteletlenségből nem akarsz katolikus lenni vagy a vallást gyakorolni, tiszteletben tartod a mami hitét de akkor ő is tartsa tiszteletben a te meggyőződésed! Helytelenül viselkednek a szüleid ha a nagymama befolyásolására akarnak téged is meggyőzni, és itt már ki kerül a szülői engedelmesség köréből.
2013. jún. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Még valami! elgondolkodtató, hogy azt írod szinte terrorban tartja a szüleid is, hogy lehetnek a szüleid ennyire gyengék? vagy több van ez mögött és nem csak a vallás?
2013. jún. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj velük erről! hátha megengedik hogy kimaradj egy-két miséből!

Én is 17 vagyok amúgy, és nekem kissebb koromban kellett járni!

ami azt illeti nem bántam meg!

(tudat alatt ugyan, de azért így is megtanított egy két dologra!)

hasznosnak tartom! csak nem tinédzser korban!

2013. jún. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

17 éves vagy, erről már lecsúsztak.

előbb kellett volna, de mivel valószínűleg a szüleid sem mélyen vallásos beállítottságúak, ezért az is hiteltelenné vált volna előbb-utóbb számodra.

2013. jún. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

ettől függetlenül a tízparancsolat morális értékeit magadénak tudhatod, ahhoz nem kell vallásosnak lenni.

később, saját döntésed, gondolataid szerint kialakíthatsz egy Istenképet, akár még a katolikus valláshoz is visszakanyarodhatsz.

2013. jún. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Tehát eddig nem jártatok? Ha eddig jártatok volna azaz kiskorodban is kellett volna menned és lettél volna elsőáldozó meg a többi akkor természetes hogy ünnepekkor elmentek templomba pl karácsonykor, már ha hagyomány lenne a családodban. Ez amúgy is természetes volt egy átlag magyar családban. De ha eddig sem jártatok akkor szerintem most már nem kellene erőltetniük, akkor lenne értelme ha önszántadból mennél.

Azt én sem értem hogyan tartja a nagyi terrorban őket, de csak emiatt ne nagyon vessz velük össze, ha mindenképp erősködnek hogy menj akkor egy-két alkalommal kibírod. De a legjobb az lenne ha megértenék hogy te nem szeretnél, viszont mondjuk cserébe megígéred hogy egyszer kétszer elmész. Ha pár alkalom után is ugyanez a véleményed, hogy neked nincs szükséged erre, akkor nem erőltethetik.

2013. jún. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nyilván nem lehet erre kényszeríteni, de azt el kell döntened, hogy a folyamatos családi viszály a jobb vagy végigücsörögni hetente azt az 1 órát. Ha külön laksz majd azt csinálsz, amit akarsz, de szerintem így nem éri meg a konfliktust. Még az is lehet, hogy néha hallasz valami elgondolkodtató dolgot.
2013. jún. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
49%

Én 6 éves vertem le az egyetlen hisztimet, a hittan miatt. Nem is kellett mennem mert rájöttek, hogy akkor sem fogok odaérni ha a család bele őszül is.

Én teljesen ateista vagyok, de ettől még "jó" ember. (Sokak szerint a mai világban "élhetetlen" a magamnak felállított erkölcsi korlátok miatt.)

Beszélj a szüleiddel, ezt nem erőltethetik.

2013. jún. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Azt én sem értem hogyan tartja a nagyi terrorban őket..."


nem süt mákos derelyét... :D

2013. jún. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!