Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szó nélkül megtehetik ezt velünk?

Szó nélkül megtehetik ezt velünk?

Figyelt kérdés
Bocsi ha nem jó kategória de itt legalább értelmes válaszok születnek.A lényeg, hogy vett anyu egy kocsit pár éve részletre.Minden hónapban rakja az erre fenttartott számlámra a pénzt.És most hívtak minket, hogy felmondták a szerződésünket mert nem fizettünk.A papírunk megvan a befizetésről és kiderült a csaj cseszte el aki ott dolgozott mert elírt egy számot és így nem érkezett be a pénz.Azt mondta a pasi, hogy nem tud mit tenni de ha fizetünk 40ezret akkor nem mondják fel a szerződést.Szerintem ez nagyon nem igazságos és nem tehetünk róla.Lehet esetleg tenni ilyenkor valamit vagy semmi esélyünk?
2010. nov. 9. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvan a befizetésről szóló csekk,akkor mit kötekednek?

Kérni kell a főnököt,panaszkönyvet.

2010. nov. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen megvan,és azt mondta a pasi, hogy mást nem tehetünk mint kifizetjük ha nem akarjuk egyben kifizetni a kocsit.Úgy adta elő mintha ő olyan jó fej lenne mert elintézte ezt.
2010. nov. 9. 12:12
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
és akkor hol a befizetett pénz??
2010. nov. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

nehogy bedőljetek neki, ez csak rajtatok akar hasznot húzni

perelje szépen a volt alkalmazottját a pénzért, nektek meg jár a kocsi

2010. nov. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen a világon nincs. Ha nem a ti hibátok, és ezt bizonyítani is tudjátok, csak az elmaradt részt kell egyben befizetni, semmivel nem büntethetnek stb.
2010. nov. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Elvileg igen, megtehetik! Bár egy cseppet sem etikus a dolog.


Gyakorlatilag, kérdezzetek utánna a bankban. Ezekről a 40 ezres nem mondjuk fel a szerződést dolgokról, rohadtul nem szoktak adni semmi papírt. Pont ezért menjetek be a bankba, és ott beszéljetek személyesen illetékessel.

2010. nov. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most már elkönyvelték miután rájöttek, hogy befizettük a pénzt.Annyi, hogy a befizetett pénzről el kell küldenünk holnap reggel a másolatot.Én is teljesen fel vagyok háborodva a dolgon mert ha fizettünk rendesen fizessék ők ki a saját kárukat ha nem mi okoztuk.
2010. nov. 9. 12:16
 8/12 anonim ***** válasza:

Jól mondják.Személyesen menjetek be és járjatok utána.Ha kell tegyetek panaszt ti is.Egyébként mi is hasonlóképpen jártunk.Mi is rendesen fizettünk minden hónapban számlaátutalással.Vagyis minden hónap 5-én automatikusan a bankunk utalta a pénzt..Majdnem 7 hónapra rá jött egy levél,hogy behajtó céghez fog kerülni az ügyünk nem fizetés miatt.Telefonáltam,és hasonló szöveget mondott nekem is a pasas.HA gyorsan fizetek 40.000 forintot akkor megtudja oldani,hogy a szerződést ne bontsák fel,hiába nem a mi hibánk.Én nem mentem bele,hanem rohantam a bankba.Ott derült ki,hogy nekünk amikor szerződést kötöttünk banki átutalásos fizetésre a bank régi számlaszámot adott meg,és nem az újat.Így a rendszerük úgy vette,hogy nem érkezett pénz egyik hónapban sem.Végül is fél óra után megtalálták a számlán ,és rögtön áttették az új számlára az eddig befizetett összeget.Ragaszkodtam egy írásos,banki dolgozó által aláírt elismervényhez is,hogy bent jártam,és minden pénz megvan.Ez azért kellett,mert sokszor újra bepróbálkoznak ,és evvel tudom csak igazolni,hogy nem voltam hibás)A 40.000 forintról szó sem volt...Így minden maradt a régiben..Még büntetést sem kaptam,hiszen nem az én hibám volt..

Még valamit..ha továbbra is azt mondják,hogy a ti hibátok,és fizess,akkor követeld vissza a napi kamatot,mert az neked jár..Mivel te időben fizetted a pénzt,a bank tárolta,ezért a pénzed minden egyes nappal kamatozott..(nekem ezt is elszámolták)

2010. nov. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha ti mindenben eleget tettetek a bankkal kötött szerződésnek, akkor nem kérhet tőletek semmi plusz pénzt. Nyugodtan helyezzetek kilátásba pert, aminek az összes költségét is ők fogják állni, mint tuti vesztes.
2010. nov. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez nem véletlen a Merkan*il volt?!
2010. nov. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!