Szerintetek ez baj?

Figyelt kérdés
Szóval kb. 2 éves koromban elváltak a szüleim. 14 éves korom óta tartom édesapámmal a kapcsolatot, tehát 3 éve. Ő kint én Angliában a családjával, augusztusban látogatom meg őket. Pár hete már skypeon is merészkedtünk beszélgetni, azóta pedig napi szinten. Azt érzem hogy kötődök hozzá, s mint ha szeretném és hiányozna.. ez így normális? nem tudom hova tenni ezt az érzést
2013. jún. 30. 01:34
1 2
 1/14 anonim válasza:
69%

szia! :)

szerintem teljesen normális érzés, és azért gondolod furának mert sokáig nem volt veled és nem tartottátok a kapcsolatot :)

2013. jún. 30. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az emberben természetes a vágy a szülői szeretet iránt. Ha ezt nem kapja meg az ember akkor egyesek egy életen át hordozzák a szeretet hiányt az eldobottság érzését. Te most kezded felfedezni a hiányát.


Azért csendben megkérdezném, hogy 12 évig miért nem érdeklődött az apukád? Nem értettem soha, mi lehet az az ok, ami miatt egy szülő kilép a gyereke életéből és vígan él egy másik családdal és mindent megad a másiknak, míg van, valaki a háttérben, akinek ugyanúgy járna a törődés.

2013. jún. 30. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát igen... csak nem tudom, valahogy nem érzem helyesnek. Tényleg nagyon zavaros egy érzés...
2013. jún. 30. 01:53
 4/14 A kérdező kommentje:
Eleinte próbált ő látogatni engem... csak anyukám párjával volt nem egy nézeteltérése, anya is iszonyúan haragudott rá. Minden egyes látogatás vitával végződött. Így úgy döntött nem látogat..
2013. jún. 30. 01:55
 5/14 A kérdező kommentje:
De ez most mind1 is, ami volt már megtörtént jóvá tenni, megváltoztatni már nem lehet. Egyszerűen nem értem magam, itt egy ember aki végső soron egy idegen és én szeretem...
2013. jún. 30. 01:57
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok kekeckedni de egy surmó élettárs nem tudna elzavarni a gyerekem mellől, ha az igazán fontos lenne. Kizárt dolog. Vagy egyszer elbeszélgettem volna komolyan az anyukával vagy szóba se álltam volna vele ennyi! A keményebb ügyeket meg elintézi a bíróság de a gyerekem mindenek felett. Egy gyerek nem egy tárgy, akit egyszer birtoklunk aztán eldobjuk, ahogy van egy kis zűr.


Szüleim is így voltak apu egy idő után nem is beszélt anyuval csak közölte, hogy itt van és kint megvárt.


Most persze, hogy nagyobb lettél kapásból feltűnt ez annyira jellemző.

Inkább lelép, mint, hogy konfliktusba kerüljön. Inkább saját maga, mint a gyereke.

Rossz lehet elhagyott gyereknek lenni és ezt nem értik meg.


Én nem tudom...biztos többet vártam volna az apámtól és én nem álltam volna vele szóba de anyám is megkapta volna a magáét. De hát, mindenki másképp áll hozzá.

2013. jún. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, persze egyértelmű hogy nincs jó magyarázat arra ami történt. Nehogy azt hidd hogy mihelyst ő felbukkant én szaladgáltam örömömben. Kb. egy évébe telt mire válaszoltam minden üzenetére és nem akartam lerázni. Csak tudod így "felnőtt" fejjel már úgy vagyok vele hogy egyszer muszáj megismernem, s ezek szerint itt az ideje. Én próbálom kizárni a múltat, de félre értés ne essék tudom hogy nem normális dolog volt az ahogyan ez alakult. De nem is arra vagyok én most kíváncsi hogy erkölcsileg mi lett volna a helyes, hanem hogy normális e amit érzek... és volt-e már valaki esetleg hasonló helyzetben.
2013. jún. 30. 02:12
 8/14 anonim ***** válasza:

Annyira nem is idegen hisz egy ideig látogatott valamilyen emléked biztos van róla a kötődés kialakult csak elszakították.

Aztán még ott van a pszichés berögződés, hogy mégiscsak az apám...

Szóval teljesen normális, amit érzel.

Egyszer ha felnősz sokkal jobban meg fogod érteni, mit, miért tettek és miért fajultak idáig a dolgok. Szerintem tedd azt, amit jónak érzel.

2013. jún. 30. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek :)
2013. jún. 30. 02:22
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem rossz szándékkal de nem állom meg hogy meg ne jegyezzem, nem attól válik egy férfi igazi apává hogy gyermeket nemz, hanem attól hogy egy életen át fel vállalja és gondoskodik róla amíg önálló nem lesz. DE nem hibáztatnám édes apukád mert nem tudom igazán mi történt miért nem tudott látogatni 14 éves korodig de ez most már nem számít mert kötődsz hozzá. A lényeg az ha pozitív érzéseket ad és apukád jó hatással van rád akkor bátran folytasd vele a kapcsolatot de ne felejtkezz meg édes anyukádról se , gondolok itt arra hogy Ő nevelt és küzdött érted és talán rosszul eshet neki, hogy apuddal vagy most jó kapcsolatban.
2013. jún. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!