Szerintetek ez baj?

Figyelt kérdés
Szóval kb. 2 éves koromban elváltak a szüleim. 14 éves korom óta tartom édesapámmal a kapcsolatot, tehát 3 éve. Ő kint én Angliában a családjával, augusztusban látogatom meg őket. Pár hete már skypeon is merészkedtünk beszélgetni, azóta pedig napi szinten. Azt érzem hogy kötődök hozzá, s mint ha szeretném és hiányozna.. ez így normális? nem tudom hova tenni ezt az érzést
2013. jún. 30. 01:34
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Én is gondolkoztam rajta hogy talán nem esik neki jól.
2013. jún. 30. 11:39
 12/14 anonim ***** válasza:

Jó néhány ilyen történetet láttam közelről. Teljesen normális, helyes és jó, hogy hiányzik apukád és szereted. Ezt anyukádnal is meg kellene értenie és elfogadnia, ez alap, hiszen ő az apád. Anyád nem nevelhet úgy és azért, hogy "cserébe" apádat ne akard megismerni.

Egy ismerős (apuka) mesélte feldúlva, micsoda lelki terrorban volt a fia, mert az ex mindig gyötörte amiatt, hogy szeretett az apjával lenni. Sokáig küzdött érte, de aztán (apuka) úgy döntött, nem erőlteti a találkozásokat tovább, mert elég rossz lelkiállapotba került a gyerek. Próbál vele kapcsolatba kerülni később, irogat neki, hívogatja, de a gyerek nem akar tudni róla. Nagyon fáj az apának, azt mondja, biztos nem jól döntött.

Más: barátnőm vagy 20 évig nem látta az apját, haragudott rá, végül megkereste. Az anyja dühöngött, hogy miért teszi, mikor az apa egy szemét, és különben is ő nevelte. Aztán kiderült, hogy az apa komolyan vette a lánya 14 éves korában írt levelet, miszerint ne keresse többet, csak majd ha ő jelentkezik (amely levelet anyuka és nagymama nyomására írt). A lány meg várta, hogy apa ennek ellenére keresi. 5 év adatott még nekik, átbeszéltek mindent, és kibékültek. (Anyuka és nagymama komoly férfigyűlölők amúgy, és erős lelki nyomást alkalmaztak, ki voltak borulva, hogy barátnőm idejébe apuka is bele kell, hogy férjen ez után. Pont ezzel jöttek, hogy ők nevelték, tartották el, stb. ETTŐL AZ APA APA MARAD ÉS PÓTOLHATATLAN.)

2013. jún. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Hát ezek elég szomorú kis sztorik :/ Szerencsére én nem élek úgy mond ekkora "elnyomásban". Tudom hogy anyukám örül hogy "egymásra találtunk" apámmal, de biztos vagyok benne hogy egy kicsit bántja...
2013. jún. 30. 14:38
 14/14 A kérdező kommentje:
*bántja is
2013. jún. 30. 14:39
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!