Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te mit tennél, ha megtudnád,...

Te mit tennél, ha megtudnád, hogy a legjob barátod HÍV fertőzött? Elfordúlnál tőle?

Figyelt kérdés
2013. jún. 27. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem fordulnék el tőle. Egy barát a bajban is barát. Ha akármilyen más betegsége lenne sem fordulnék el tőle.
2013. jún. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
miért kellene elfordulni,egy ilyen ember ne nevezze magat barátnak.
2013. jún. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem a legjobb barátja lennék, ha ezt tenném.
2013. jún. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem érdekelne mert kézfogásból nem származna károm

21/F

2013. jún. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok vele, hogyan terjed. Ő is, gondolom. Vigyázunk másokra, és kész. Ennyi. A barátságtól senkinek nem esik baja! N29
2013. jún. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is elmennék a háziorvosomhoz, hogy leellenőrizzem, hogy valóban tisztában vagyok-e vele, hogy hogyan terjed. Majd mikor már orvosilag megerősítve mindent tudok, minden menne tovább mint azelőtt, csak figyelnék, hogy ne kapjam el.

Azért írom ezt, mert nem tudom, hogy nyállal terjed-e, tehát pl. mi a helyzet a pohárból ivással, evőeszközzel evéssel...

Ha terjed azzal is, akkor egyszer leülnék vele komolyan beszélgetni, átbeszélném vele a dolgokat, hogy ne haragudjon meg, de vigyázzunk az esetleges megfertőzésre, mert ugye akkor én fertőzhetem tovább az egész családot, és ez után valóban minden menne a régi kerékvágásban. emiatt a beszélgetés miatt pedig ő sem haragudhatna meg ha van benne kellő felelősségtudat.

2013. jún. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
NEM terjed nyállal, érintéssel, öleléssel, simogatással, stb. Vér útján terjed. Semmi bajun nem lesz, ha megérintünk egy HIV+ vagy egy AIDS-es embert. Még akkor sem, ha tokától-bokáig tele van kaposi szarkómával.
2013. jún. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

*A HIV csak úgy terjed, ha vírust tartalmazó váladék jut az emberi testbe. Az emberi szervezetben négy váladék van, melyen keresztül a HIV továbbadható: a vér, a sperma, a hüvely váladék és az anyatej.


Forrás:

[link]

2013. jún. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!