Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korodban vállalnál/v...

Hány éves korodban vállalnál/vállaltál gyereket, és miért pont akkor?

Figyelt kérdés
2009. okt. 14. 11:49
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
62%

22 vagyok,párom 24,8-10 éven belül nincs tervben gyerek.első diplomám csinálom,párom melo mellett másoddiploma,nekem is lesz másod,meg dolgozni akarok normálisan (most is dolgozom,de csak diákmunka)

védekezünk normálisan,ha most csuszna be egy baba,elvetetném...ha 3-4 év mulva,akkor sztem már megtartanám,hiába hamarabb mint "tervezve" van

de majd ahogy alakul

22/L

2009. okt. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
96%

Én 20 évesen szültem,mert összejött..nem terveztem,de nem is bánom,hogy így alakult:)

Ma van egy 16 éves fiam.....Nemrég férjhez mentem a második férjemhez,de nem akarunk közös gyereket...

2009. okt. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
97%
38 évesen szültem. Ahogy a mostani párommal találkoztunk, rögtön akartunk is gyereket. Az első házasságom ilyen szempontból nem volt valami jó, sok idő el is ment, gyerek nem született. Nem tudom, mi lett volna, ha fiatalon sikerült volna, de ezen nem is gondolkodom. Most van egy csodaszép okos gyerekünk, aki minden percünket bearanyozza. Szerintem minden úgy jó, ahogy történt, még akkor is, ha nem egyezik azzal a képpel, amit kamaszkoromban festettem a jövőről.
2009. okt. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
95%
31 eves vagyok es nemsokara megszuletik az elso babank. Mostanra tudtuk megteremteni a biztos anyagi hattert neki. Sajnos a 20-as eveinkben (foleg az elejon) a fiatalsagunkon es a szeretetunkon kivul semmink nem volt es ez nem adott nekunk eleg biztonsagot es batrosagot, hogy be merjuk vallalni.
2009. okt. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
95%

Egy hónap híján 24 leszek,mikor megszületik majd az első gyermekem.Tervezett baba.Hogy miért pont most?A Párom 37 éves.Szerintem ez elég is indoknak :)

Egyébként így is képzeltem el,mindig is szerettem volna huszonévesen szülni

2009. okt. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
90%
Én akár most is szülnék 23 évesen, de albérletbe nem kéne. Így várok úgy 5000 éves koromig, amikor összejön egy ház ára.
2009. okt. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
88%
22 évesen szültem. Tervezett volt, már férjnél voltam és az egzisztenciális rész akkorra adott volt. Az iskolákat is befejeztem mire a gyerek 1 éves lett. Ha lesz 3 és megy óvodába, szeretnék dolgozni pár évet és még egy gyereket szeretnénk kb. amikor 27-28 leszek. Mivel külföldön élünk és nincsenek rokonok a közelben, minden rám marad és közben a férjem távol dolgozik, van, mikor egy évig sem látom, szóval 2-nél több gyereket semmiképp sem vállalnék/vállalnánk.
2009. okt. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
94%
33 évesen szültem a kislányomat, azért, mert megtaláltam azt az embert, akivel le szeretném élni az életem és akinek gyereket szerettem volna szülni. Előbb is úgy éreztem, hogy szülnék, de szerencsére mégsem úgy lett, 10 év után váltunk el az első férjemmel.
2009. okt. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, Te mikor tervezel, miért pont akkor?


Hozzáfűzném még, hogy szerintem vannak minimális feltételek, ami kell, ahhoz, hogy gyereket vállaljunk. Ahogy valaki írta, albérletbe nem kéne, valakinek ez. Nem mindegy, hogy kinek milyenek a családi körülményei, mert ha olyanok, akkor akár szülőkkel lakva is lehet szülni.

12.21

2009. okt. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
92%

Mert nem mindegy, hogy úgy nő-e fel a gyerek, hogy "öli egymást a család" (akár csak azok egymást, akikkel együtt laksz). Főleg a gyerek első éveiben nem mindegy, hogy TE milyen idegállapotban vagy, hogy hat ez a gyerekedre, már kismamaként a hasadban is!! Hogy nyugodtan tellik-e a terhességed, van-e időd magadra, a babára, mindennek utánanézni...stb, vagy folyton valami mással kell foglalkozni mások miatt, és a babára kevesebb marad. Persze akinek mindegy, hogy a babájára ilyesmi hogy hat, annak jöhet ilyen helyzetekben is, így értettem.

12.21-es

2009. okt. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!