Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korodban vállalnál/v...

Hány éves korodban vállalnál/vállaltál gyereket, és miért pont akkor?

Figyelt kérdés
2009. okt. 14. 11:49
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
93%
Én 24 évesen szerettem volna, csak nem jön össze :( Azért pont akkor, mert pont egyetem után voltam, nem maradtam volna ki se a munkából, se a suliból. Most pedig: minél előbb szeretnék.
2009. okt. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
96%

Én most kezdtem melo mellett a fősulit, 4éves utána kéne 1 jól fizető meló és utána szeretnék,de még 30éves korom előtt.

24vagyok,hát remélem belefér:D

2009. okt. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
96%
Mi mostanában kezdünk el a gyerektémán gondolkozni. Én 27/L vagyok, a párom 28 éves. Mindketten dolgozunk (bár nem az a tipikus jólkereső egyikünk sem), de párom munkahelye révén tudunk hol lakni, jövőre megpróbáljuk felújítani a kapott lakás elhanyagoltabb részeit (pl. konyhabútor-csere, járólapozás), aztán bele is vágunk a próbálkozásokba. :) Előbb-utóbb csak összejön! :)
2009. okt. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
94%
19 évesen vállaltam. Nem betervezett gyerek volt. Mellette jártam fősulira, és utána kezdtem dolgozni. Hogy így alakult azt mondom örülök, hogy tényleg fiatal anyuka vagyok. Nem tudom, ha akkor nem esek teherbe mikor vállaltam volna gyereket. 25 éves koromra jöttem teljesen egyenesbe anyagilag, értem itt a saját hitelnélküli lakást. Nem biztos, hogy ha megtapasztalom a saját, kényelmes életet, szívesen mondtam volna le dolgokról amik egy gyerek születésével járnak.
2009. okt. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
96%
Tavaly szültem 27 évesen.Már ekkora volt 4 év munkaviszonyom s ekkora lett készen a házunk. Építkeztünk s addig nem akartunk babát, míg nincs otthonunk. Szerintem ez így jó.Most semmire nincs gondom, csak a gyerekre. :)
2009. okt. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
96%
Most 31 vagyok, és kb. egy éve van tervben. Azért most, mert előtte nem éreztem magam érettnek hozzá.
2009. okt. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
96%
Én 20 évesen szültem, de nem így terveztem. De jobbkor nem is jöhetett volna. Ha 20 évesen nem szülök, ma se lenne érettségim, én pont a gyerek hatására kezdtem el tanulni, azóta már egyetemre járok. Mondjuk más körülmények között én 24-25 évesen szerettem volna, ma meg már azt mondom, hogy ha nem lenne gyerekem, akkor 30 körül szülnék, pedig ezt korábban nagyon elleneztem.
2009. okt. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
96%

Úgy terveztem 18 évesen, hogy először külföldi munka, hogy legyen valami pénzünk, alap a lakásra, és közben majd megismerem a párom, és pár év múlva hitelfelvétellel lakás, és azonnal akarunk majd gyereket. 3-4 gyereket akartam, rokonság közelében lakva terveztem, hogy majd ők is segítenének a gyerekekre vigyázni...stb, ami gondolom, nekik is öröm.

29 évesen jött össze a munka, addigi keresetem gyakorlatilag hónapról hónapra elment. Tanulásra+családi okokból. Pár hónapra rá ismertem meg a párom, tehát 29 évesen, 1 év múlva esküvő. Először munkát, egzisztenciát akartam az új lakóhelyen külf-ön, ill. függetlenedni anyóséktól, ennek jó oka van, amiért megváltoytattam döntésemet, hogy mégse velük együtt... Munkát nem találtam 5 évig, amire összejött az első gyerek. Most hasonló a terv a továbbiakban: lakás vagy ház, majd ha még össszejön, gyerek(ek, de már csak max 3), majd munka, ha mellette segítség nélkül megvalósítható, ha nem, majd később munka, ha nagyok lesznek, de ha sikerül olyan helyre, városba költözni, szerintem előbb is, és persze nyitott vagyok további tanulásra is a 4 szakmám mellett.

2009. okt. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
62%

Én 20 és 23 évesen szültem, tervezetten. Azért ilyen "hamar", mert nem akartam öreg anyuka lenni, nem akartam 40 évesen beteg gyereket szülni.

Másrészt meg hülyeségnek gondolom, amikor valaki a karrierje miatt szül későn. Annak a karriernek úgyis mindegy, ha elmegy pár évre a gyerekekkel. Márpedig egy gondos anya nem bébiszitterrel vagy bölcsődével helyettesíti az első pár, rendkívül fontos évet.

Én úgy érzem nem veszítettem semmit: a két gyerek mellett végeztem el a főiskolát, ma már általános iskolások, én meg fiatal vagyok, építhetem tovább a karrierem, és tudom, hogy többé nem kell megszakítanom. :) Hát röviden ezért.

2009. okt. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
96%
24 évesen mentem férjhez,rá 1 évre született Leventénk.A következő babát kis korkülönbséggel terveztük és 2007-ben(27 évesen)megszületett Virág:)Mindíg is 3 gyermeket szerettünk volna és most itt ficánkol a baba a hasamban(28 hetes vagyok),remélhetőleg december végén meg is születik,így 30 éves koromra teljesítjük a "tervet":)
2009. okt. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!