Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közeledhetnék újra a...

Hogyan közeledhetnék újra a férjemhez? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Tizenegy hónapja született meg a gyermekünk. Előtte nagyon szoros volt köztünk a viszony, szerelmünket kimutattuk testileg-lelkileg mindig is (kilenc éve vagyunk együtt, ebből öt éve házasok vunk). Mióta azonban megszületett a kicsi, teljesen elhidegültünk egymástól. Kezdetben sokat vitatkoztunk is (mindent jobban akart tudni a férjem - mivel egyébként nagyon sokat segít a kicsi körül és a háztartásban is, kérés nélkül!!!), aztán ez rendeződött, de a testi kontaktus továbbra is elmarad. Azóta háromszor-négyszer ha voltunk együtt az ágyban. Pedig nem híztam el, nyugodtan mondhatom, jól tartom magam és adok magamra. De a gáz az, hogy nem az ő részéről érzem az elfordulást, hanem a sajátoméról. Egyszerűen nem tudok hozzáérni sem szinte. Még a puszit is szinte kötelességből adom, ha odahajol hozzám. Mindig csak a kicsit ölelgetem, ő a mindenem. A férjemhez viszont nem találok vissza. Mit tegyek, hogy ez megváltozzon?
2009. okt. 14. 10:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
És nincs kibúvó, hogy majd holnap, vagy a hétvégén, vagy majd majd...Szegény férjed lassan egy éve nélkülöz Téged. Fordított esetben mi lenne? Magadon kívül lennél, hogy mi a fene lett a Te szerető házastársaddal.
2009. okt. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokszor hallottam már ezt a történetet. Megjön a baba, és a nő elfelejt FELESÉG lenni, mert az ANYASÁG elviszi minden erejét. Először is, tudnod kell nemet mondani a gyerekednek. Egyelőre a gyereked nem beszél, így valójában a saját vágyadnak kell nemet mondanod, hogy csak a kicsivel foglalkozz. El kell tudnod engedni egy kis időre, találnod kell egy megfelelő személyt aki vigyáz rá (igen, baby sitter). És nincs kifogás, hogy ilyen a haja, olyan a ruhája, akármi, találnod KELL egy baby sittert.


Utána visszatérés a férjedhez. Magadtól. Most. Mivel jó ideje vagytok együtt, valószínűleg ki tudod mutatni a szeretetedet, ha akarod, hisz valahogy megtartottátok egymást. Tedd meg azokat a dolgokat, amiket azelőtt. Ha a férjed bújós, akkor simogasd meg magadtól, ha a szép szavakat kedveli akkor ne fukarkodj, ha arra vágyik, hogy időt tölts vele, akkor menjetek el valahova.


Némi antropológia a végére. Az, hogy távol vagy a családtól, nagyon nagy hátrány számodra. Az ember genetikailag és szociálisan olyan faj, ami alapvetően kis csoportban él, néhány családnyi falkában vagy törzsben. Ennek jelentősége van, hiszen egy természetes, "belénk kódolt" rendszerben a nagyszülők ott lennének a közeletekben, és jutna időtök egymásra, és a gyerek látna mást is maga körül rajtatok kívül. A gyerekre, meg rátok nézve is hosszú távon hátrányos, ha nem szereztek valami "pótcsaládot", hogy ezek az ősi belénk ivódott mintázatok valahogy mégis teljesüljenek.

2009. okt. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nagyon rendesek vagytok, köszönöm!!!!!! Mintha bíznátok bennem... Lehet, hülyeség, de ez is ösztönzőleg hat rám - így ismeretlenül is. Ma reggel elkezdtem egyébként, és nem mondom, hogy könnyű volt igazán megölelni a saját férjemet. Utána viszont nagyon jó kedvem lett. Úgy érzem, ez az első lépés, és azt is tudom, lassan fogok (fogunk) haladni.
2009. okt. 15. 14:05
 14/14 A kérdező kommentje:
Az is érdekes, hogy ezeken a dolgokon már régóta vívódom, de csak mióta ide írtam, azóta vagyok tettre kész. Remélem, kitartó is leszek!
2009. okt. 15. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!