Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közeledhetnék újra a...

Hogyan közeledhetnék újra a férjemhez? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Tizenegy hónapja született meg a gyermekünk. Előtte nagyon szoros volt köztünk a viszony, szerelmünket kimutattuk testileg-lelkileg mindig is (kilenc éve vagyunk együtt, ebből öt éve házasok vunk). Mióta azonban megszületett a kicsi, teljesen elhidegültünk egymástól. Kezdetben sokat vitatkoztunk is (mindent jobban akart tudni a férjem - mivel egyébként nagyon sokat segít a kicsi körül és a háztartásban is, kérés nélkül!!!), aztán ez rendeződött, de a testi kontaktus továbbra is elmarad. Azóta háromszor-négyszer ha voltunk együtt az ágyban. Pedig nem híztam el, nyugodtan mondhatom, jól tartom magam és adok magamra. De a gáz az, hogy nem az ő részéről érzem az elfordulást, hanem a sajátoméról. Egyszerűen nem tudok hozzáérni sem szinte. Még a puszit is szinte kötelességből adom, ha odahajol hozzám. Mindig csak a kicsit ölelgetem, ő a mindenem. A férjemhez viszont nem találok vissza. Mit tegyek, hogy ez megváltozzon?
2009. okt. 14. 10:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy kis időt egymásra kellene szánnotok, amikor közös programot szerveztek, elmentek valahová, és csak ketten vagytok. Pár órára biztos megoldható a gyermek felügyelete. Mintha újra randizni kezdenétek, és közben te is újra felfedezheted azokat a dolgokat a férjedben, amik miatt beleszerettél!
2009. okt. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kell a romantika!! Kérjétek meg a nagymamát, hogy vigyázzon egy este a gyermeketekre és menjetek el olyan helyekre, ahol akkor jártatok, amikor még csak udvarolt neked a férjed. Semmi otthoni v. munkahelyi v. gyerektémát ne említsetek, beszéljetek a régi időkről. Ha te nem vonzódsz már, és ő meg igen, akkor hagyd, hogy újra elcsábítson és ha meg tudnád ezt vele mind beszélni, az lenne a legjobb. Nem biztos, hogy 1-2 alkalom elég lesz, de ha valóban akarod, akkor dolgozni kell rajta és minden a régi lesz.
2009. okt. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
A férjed kéne, hogy az első legyen az életedben, utána jöhetnek a gyerekek. Ezen érdemes elgondolkodni. Vele kötötted össze az életedet önként és dalolva, ha úgy alakult volna, hogy nem lehet gyereketek, akkor is ő volna az, akivel holtodiglan-holtáiglan együtt maradnál. A gyerekedre mindez nem áll, őt nem láncolhatod magadhoz, cirka húsz év múlva el kell engedned, a férjed viszont jó esetben nem megy sehova. Szóval szerintem, ha neked a gyerek a mindened és a férjed csak statiszta, az egy nagyon rossz hozzáállás, amin változtatni kell. De ne értsd félre, kérlek, nem azt mondom, hogy hanyagold el a kicsit, remélem ez érthető.
2009. okt. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
10,22-es vagyok. Még annyit, hogy igaza van az első két válaszadónak: Kettesben kell lennetek, a férjednek szüksége van arra, hogy legyen olyan alkalom, amikor a figyelmed 100%-ig az övé. Ez alapfeltétele annak, hogy rendbe jöjjenek a dolgok köztetek. Sok gyermekes házaspár rontja el ott, hogy minden a gyerekek körül forog, soha nem csinálnak a szülők kettesben programot, pedig ők elsősorban egy házaspár és másodsorban szülők. A házasság pedig legalább annyi törődést igényel, mint a gyerek. Mégegyszer mondom: NE A GYEREK LEGYEN AZ ELSŐ, főleg ne a házastárs rovására!
2009. okt. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen. A gyerek előtt én is így gondolkodtam... A férjemnek én már mondtam egyébként, hogy valami nem stimmel, de ő mintha nem akarna erről tudomást venni, s csak annyit mond, hogy azért, mert én mufurckodok és elfordulok direkt, és hogy a gondolkodásomon változtatni kéne. Úgyhogy már beszélni se beszélek vele erről, de így aztán még jobban elfordulok. Én is gondoltam rá, hogy el kéne mennünk vacsizni pl. mint régen, de sajnos nincs kire hagyni a kicsit. Mamák nincsenek velünk, távol a család, egyedül vagyunk, csak egymásra számíthatunk. Nem ismerek senkit, akiben megbíznék annyira, hogy rábíznám a gyereket akár csak két órára is. Csapdában érzem magam.
2009. okt. 14. 10:49
 6/14 A kérdező kommentje:
Ha valóban őszinte akarok lenni, rá kell jöjjek, hogy a sült galambot várom. Rendbe akarom hozni a házasságom, vissza szeretném kapni a férjem, de ezért nem teszek semmit. Mert ha nagyon akarnám, sikerülne. Basszus, nagyon hibás vagyok.
2009. okt. 14. 10:51
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyorsan kapd össze magad, mert ha nem léosz (lassan 11 hónapja) hidd el, előbb utóbb feltűnik egy nőnek a férjed, és már futhatsz utána, mert máshol megkapja majd azt, amire vágyik. Nem feltétlenül kell elmennetek ahhoz, hogy jól érezzétek magatokat. Ha nincs kire hagyni a gyerkőcöt, a délutáni séta alkalmával veszel egy üveg bort, és amikor a kicsi elaludt, megisszátok, összebújtok, stb. annyi mindent lehet csinálni otthon is. közös fürdés, egykis illóolajjal, egy kis masszázs, finom vacsora, lenge ruházat, stb.
2009. okt. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismét 10,22-es vagyok. Az jó, ha belátod, hogy hibáztál, az rossz, ha csak az önostorozásig jutsz el, amitől még "depisebb" leszel. Tessék magadhoz ragadni a kezdeményezést, és ne keress kifogásokat! Ha nincs kire hagyni a gyereket, az mondjuk sz*r, de ahogy az előző is írja, attól még lehet alkalmat termteni csak egy kicsit nehezebb. Egyébként meg jó lenne, ha a jövőben gondoskodnátok arról, hogy évente legalább egy hosszúhétvégényi időre igenis legyen kire hagyni a gyereket!!! Ez nagyon fontos! Nem gondolhatod komolyan, hogy a következő cirka 15 évben (amíg otthon mered majd egyedül hagyni a kölköt) nem fogsz a férjeddel kettesben sehova kimozdulni! Sok sikert!
2009. okt. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja, és még egy apróság: Az önhibáztatást se vidd azért túlzásba, ha egy házasságban valami nem működik, azért SOHA nem csak az egyik, vagy csak a másik fél felelős. Kettőtöknek kell működtetni a kapcsolatot és ennek alapja elsősorban a sok beszélgetés. Hajrá!
2009. okt. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagyon-nagy esélyed van a sikerre! :o)


Tudod, milyen kevesen vannak, akik egy ilyen helyzetben ennyire reálisan látják a saját helyzetüket, szerepüket? Szinte senki. Mivel könnyebb a másikban keresni a hibát.


Azért Te sem vagy még a csúcson. Mert az önmagad ostorozása viszi el az energiádat. Ami szintén egy módja a nem-cselekvésnek. De így legalább már tisztában vagy azzal, hogy cselekedned kellene. MI AKADÁLYOZ MEG benne??? Szerintem most ez a jó kérdés, amire választ kell kapnod mielőbb.


Vannak valódi érzelmek, ezek közös jellemzője, hogy CSELEKVÉS-re ösztönöznek. Maga az érzelem lehet a köznyelv szerint pozitív vagy negatív, de ez nem olyan fontos, mint elsőre hinné az ember. Ha haragból cselekszem, bosszúból "mutatom meg" a világnak, de valami jó sül ki belőle, akkor az nem katasztrófa. Pedig ezek a közgondolkodásban "negatív" érzelmek.


És vannak hamis érzelmek. Ál-megoldások. Ezek nem a lélekből jönnek, hanem az ego félelmei. Cselekvés-ellenesek. Erről is lehet őket megismerni. Egyetlen céljuk az önfenntartás. Az önsajnálat is ilyen. Addig maradsz benne, amíg csak akarsz. Nem történik semmi. Hosszan fenntartható.


Ilyenkor jó lehet, ha az embert valaki "fenéken billenti". Akár szóban, akár tettleg. Mivel távol vagyok, nekem csak az elsőre van lehetőségem. :oP


A munka vár, el kell végezni, nincs idő az önsajnálatra!


Nem arra van szükséged, hogy okos tanácsokat kapj, valaki más mondja meg neked, hogy mit kell tenned! Egyetlen dologra van szükséged, hogy ELKEZDJ CSELEKEDNI. A többi majd jön magától. ;o)

2009. okt. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!