Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bunkó vagyok, hogy elvárom az...

Bunkó vagyok, hogy elvárom az öcsém barátnőjétől, hogy egyszer elmosogasson?

Figyelt kérdés
Majdnem 3 éve jár ide hozzánk, de hiába van itt gyakran több mint 1 hétig egyszer sem jutna eszébe segíteni semmiben. Úgy kell kérlelni, hogy segítsen néha főzni. Idáig kb 3x segített és akkor is csak annyit, hogy fogta a habverőt. Állítólag otthon állandóan takarít meg főz, de itt ebből semmit nem vettem észre. Ma is inkább besértődött és hazament mert rá lett szólva, hogy mosogasson már el. Csak most az egyszer szerettem volna, ha besegít mert rosszul vagyok, de ezek szerint ez túl nagy kérés volt. Anyám szerint én vagyok a szemét ez miatt. Szerintetek is?
2013. jún. 25. 22:20
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én tegnap megkértem őket, hogy az egyikük segítsen már elmosogatni nekem. Egyikük se jött csak pislogtak. Mondtam oké akkor majd ma. Mára belázasodtam és megfájdult a torkom és anyum kiírta, hogy mivel tegnap nem volt egyik sem hajlandó, akkor ma intézzék el ők ketten az öcsémmel. Az öcsém egyébként nem szokott itthon segíteni. Apum nagyon nem szereti őt éppen azért mert sohasem segít csak a szobában ül egész nap. Gondoltam most legalább szerezhetne egy jó pontot. Sajnos ebben a dologban magamból indulok ki és én olyan vagyok, hogy ha vendégségben vagyok állandóan segíteni akarok, mert nem akarok mások nyakán lógni. :S
2013. jún. 25. 23:12
 12/18 anonim ***** válasza:
87%

"Es az öccs meg nem értem miért kerül most ide, hiszen nem az ő nem mosogatasarol van szó, nem mellesleg egy férfi mindig más ilyen téren, tisztelet a kivételnek.!"


Úgy kerül ide, hogy ha az öcsnek nem kell otthon semmit csinálnia, akkor pofátlanság a barátnőjétől elvárni, hogy segítsen, csak azért, mert női nemi szerve van.


Ha meg az öcs segít otthon, akkor pofátlanság, hogy a lány nem kérdezi meg, hogy miben segíthet.

2013. jún. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Azt azért el kell mondjam, hogy most per pill nem, de az öcsém idáig kemény fizikai munkát csinált ezért nem kellett neki itthon dolgoznia. Most azért nincs épp munkája, mert nem fizették ki az utolsó hónapját. Ezek szerint ameddig nem házasodnak össze addig neki nem kell segíteni semmit nálunk? Az zavar, hogy még csak fel sem ajánlja.
2013. jún. 25. 23:21
 14/18 anonim ***** válasza:
67%

"ha vendégségben vagyok állandóan segíteni akarok, mert nem akarok mások nyakán lógni."


Pedig nekem azzal lógnál a nyakamon, hogy állandóan ugrálsz, és nem tudsz megülni a fenekeden.

2013. jún. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Tehát ha felajánlaná, visszautasítanád?
2013. jún. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Oké beismerem bunkó vagyok! Sajnálom! Kicsit kiakadtam!
2013. jún. 25. 23:24
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

nem vagy bunkó, max bunkó stílusban mondtad. mondjuk, én is abban mondtam volna, ha kinyaljuk a fenekét (főzve-mosva van rá is gondolom, ha ott tölt egy hetet, használ vizet, villanyt... oké, nem számottevő mennyiség, de akkor is..), és arra nem képes, hogy segítsen. Nekem már az bosszantó, hogy kérni kell egyáltalán, de az, hogy megkéred, erre besértődik, az viszi a pálmát...


oké, anyósnál én se sokszor teszem meg, de mi külön élünk, külön háztartást viszek, minden napom ezzel telik, ha 2-3 hetente hazamegyünk 1-1 ebédnél jó, ha nem kell rögtön ugrani... ettől függetlenül kiviszem, kiöblítem..


Tényleg.. ha esznek, ott is hagyják a mosatlant? vagy a mosogatóig elviszik?? Mert ha otthagyja, én is simán otthagynám, nem takarítanék utánuk, csak észbekapna a kishölgy... Én bevezetném, hogy kapnak saját tányérokat, poharakat, abból egyenek. Ha otthagyja, nem takarítja el, így járt. Ha enni akar, kénytelen lesz.

Nem vagy te a csicskása...


Más, ha csak 1-2X volt ott, de azért 3 év után ez már igencsak alap dolog...

2013. jún. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
16%

Én egy évig jártam a barátomhoz hétvégente, nem azért, mert akartam, hanem mert a barátom akart otthon lenni. (kamionozott, nem volt otthon egész héten)

Őszintén: szerintem egyszer sem mosogattam el, teríteni, asztalt leszedni segítettem, olyan is volt, h kérdeztem, mit segíthetnék, de anyós inkább megkért, hogy amíg vasal, beszélgessünk.

Én sosem éreztem magam náluk jól, kedvesek voltak meg minden, de ők is azt várták, legalábbis amit később a sógornőmtől visszahallottam, hogy én egész nap kint sertepertélek anyós körül, hátha tudok valamit segíteni. (bár kezdek rájönni, hogy ezt inkább a sógornőm szerette volna)

Lényeg, hogy nálunk is eljött a nagy vízválasztó beszélgetés, anyós egyik este kifakadt a páromnak, hogy mennyire megváltozott, nem, velem semmi gondjuk nincs, igaz néha felporszívózhatnék.


Na én ezen kiakadtam. Én akkor még fősulira jártam, én sem voltam otthon egész héten, nekem annyi jutott a családomból, amennyit csütörtök délutántól péntekig otthon voltam, aztán mentem a barátomhoz. Úgyhogy mondtam neki, hogy ne tudja meg, hogy néz ki a szobám, valószínű anyám is örülne, ha segítenék otthon, ha házimunkát akarok végezni, akkor hazamegyek, és megcsinálom otthon, de nála per pillanat azért vagyok, mert vele akarok együtt lenni.


Szerintem ha anyukád sem kardoskodik, hogy mosogassanak, akkor te sem.

2013. jún. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!