Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy oldanátok ezt meg?

Ti hogy oldanátok ezt meg?

Figyelt kérdés

Adott nagymamám családiháza ha meghal vélhetőleg én igényt fogok rá tartani, de a két lányával meg kell egyezni, aki az Anyukám, és a Húga

Ha Anyu rábólint arra hogy enyém lehet a lakás, akkor csak a Húgát kell kifizetni, és itt jön a bibi hogy tegyük fel 5millióval kell kifizetnem a Húgát, és még kell felvennem hitelt a felújításra korszerűsítésre

Hogy csinálnátok? 21 vagyok jelenleg, most teszünk félre minden hónapban 130ezret, az Szüleim és a saját fizetésemmel együtt

Érdemesebb minél több ideig kitartani a félrerakást, és ha szerencsénk van nem kell hitelhez nyúlni, vagy pedig annak ellenére hogy összejönne egy szép összeg vennétek fel hitelt még?


2013. jún. 24. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Remény szerint a nagymamád még jó sokáig él, így lesz időd félretenni a fél lakás árát.


Azt inkább nem fejtem ki, mit gondolok arról, ha egy élő ember vagyonát már képzeletben elosztják a várható örökösök. Mégis mi lesz, ha nagymamád lerobban fizikailag, ezért fogja az egész lakást, eladja, az árából pedig beköltözik egy jó körülményeket adó, igényes nyugdíjas-apartmanba? Amíg él, az a lakás az ő vagyona, nem a ti örökségetek...

2013. jún. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd meg a mamádnak ezt a kérdést ő majd választ add rá, vagy egy sallert hogy már most ezen agyalsz mikor még meg sem halt szegény
2013. jún. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

igényt tartasz a házra... talán inkább szeretnéd, ha majd egyszer a tiéd lenne, nem?

Szegény nagyi, szép unokája van :(

2013. jún. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igényt csak akkor tarthatsz rá, ha a nagymamád végrendeletileg rád hagyja. Egyébként az anyukád és a húga a jogos örökös. Még ha anyukád le is mond a javadra, a húga nem biztos hogy el akarja adni, és akkor semmit sem tehetsz. Szerintem ráérsz akkor gondolkodni a hitel/nem hitel kérdésén, ha aktuális lesz a dolog.
2013. jún. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyimat nem érdekli hogy mit csinálok a lakással mondta már hogy ha hozzám kerülne, akkor jó kezekben lenne a ház mivel nagyfater építette saját maga, és ez nem olyan jellegű kérdés hogy tartom a markom stb, mert nekem erre van feltéve a fiatalságom ha úgy vesszük, spórolok stb

Hanem leginkább az anyagi oldala érdekel, melyik a normálisabb módja?

2013. jún. 24. 13:59
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel maximálisan, elég csúnya dolog más halálára apellálni, és már gondolatban elosztani a vagyonát.


Egyébként: ha a nagymamád a végrendeletében nem jelöli ki, hogy ki az örökös, akkor anyukád és a húga lesz, ha nincs más testvérük. Ha a nagymamád téged jelöl meg, a húg akkor is megtámadhatja és a kötelesrészt ki kell adni neki.

A házat alapesetben 50%-ban kapja anyukád és 50%-ban a húg. Ha az anyukád le is mond a te javadra a házról, a nagynéni 50%-át ki kell fizetned. Nagyon remélem, hogy a nagymama még legalább 15-20 évig fog élni :)

2013. jún. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
El lehet kerülni a hagyatékit. Tehát ha halála elott nagymamád a te nevedre íratja a házat és neki haszonélvezeti joga marad. Igy nem kell kifizetni a nagynénédet. Persze ha a nagyi ki akarja "semmizni" a lányát.
2013. jún. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, így érthető
2013. jún. 24. 14:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Jól kalkulálsz, ha minél kevesebb a kölcsön. Azzal ne foglalkozz, akik lehurrognak. Azok rokonsága bizti örökéletű, vagy csak a pillanatnak élnek. Majdnem bizti, túléled a nagyit, anyut, húgát. Normális családban megbeszélik, ki mit szeretne. Anyám is elmondta mit, hogy szeretne, kié mi legyen. Azért beszélj minél előbb erről a tervedről anyud hugával is. Neki milyen tervei vannak.
2013. jún. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. A megfogalmazással van a baj, nem azzal, hogy a család tervezi a jövőt.


Ha így indít a kérdező, senkiben nem támadnak rossz gondolatok:

"A nagymamám azt szeretné, ha halála után én laknék a házában, mert tudja, jó kezekben hagyná. Anyukám a nevemre íratná, amit megörököl a nagymamámtól, de a húgát természetesen nem szeretnénk kiforgatni a részéből, így ki szeretném fizetni, ha eljön az idő. Jelenleg X összeget tudok félretenni, szerintetek vegyek-e föl hitelt stb."


Ugye, mindjárt jobban hangzik? Ebből is látszik, mennyire fontos a kommunikáció, még egy ilyen, névtelen oldalon is. :)

2013. jún. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!