Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldanátok meg a problémát?

Hogy oldanátok meg a problémát?

Figyelt kérdés

Az öcsém(21) barátnője(18) rendszeresen nálunk van.

Hárman vagyunk testvérek, mindhárman tanulunk és anyukám rokkant nyugdíjából élünk négyen, azaz öcsém barátnőjével együtt 5-en.

Néha nagy ritkán hazamegy, de van hogy másnap már jön is vissza, már öcsém kétszer kidobta (egyébként 2 éve tart az állapot) de mindig visszafogadja, ha éppen van aki tetszik neki akkor a barátnője mellett bepróbálkozik, ha sikerül kidobja a barátnőjét, ha nem sikerül az új kapcsolat akkor ott van a régi. (A barátnője erről tud, és ennek ellenére is vele akar maradni, mert ő szereti)


Ezzel nekem nem is lenne problémám mert nem az én dolgom,de mivel az öcsém nem szereti ezt a lányt így értelmetlen és számunkra "káros" is,hogy együtt vannak,mivel a lány nem dolgozik, nem csinál semmit kivéve, egyet: zabál mint a a gép és a hónap végén mikor a legszűkösebben vagyunk luxuscikkekre költi anyukám pénzét, amit az öcsémen keresztül szerez meg.(üdítők,chips,cigi) továbbá ha veszi a fáradságot ,hogy a boltba lemenjen akkor mindig többet kér,hogy nehogy az legyen a pénztárnál,hogy nincs pénze, és a visszajárót meg lenyúlja (ha öcsémmel megy akkor is ő kezeli a pénzt, és ugyan ez van)

Anyukám sajnos nem mer neki szólni, mert szerinte öcsém szereti a lányt ezért vannak együtt, és ő nem akarja tönkretenni a kapcsolatot, ezért nem szól a lánynak,hogy sok lesz az amit művel.(egyszer finoman szólt neki, de azt nem fogta fel)

Ha én szólok neki akkor meg az lenne,hogy csak én nem kedvelem és nem nagyon érdekelné az,hogy én nem szimpatizálok vele, csak úgy tekintene rám, mint egy "anyósra", ott van,morog,utál engem, de nem tudok mit csinálni mint eltűröm.

Persze azért erősen gondolkozom rajta,hogy elmondjam e neki hogy elég volt, de véleményem szerint az csak annyit hozna ki,hogy nap mint nap szembetalálkoznék a házamba egy olyan emberrel akivel kölcsönös az ellentét.( merthogy biztosan végigsértődne)

Egyedül öcsém és anyukám tudna rá hatni, de az öcsémet nem érdekli mert már hallotta eleget,hogy mennyi bajunk van vele, így bedühödik ha felhozzuk neki, anyukám pedig a naivitása miatt nem fog vele beszélni.(A szép szót nem érti meg a lány)

Ill. anyukám húga beszélt már vele egyszer erről a dologról, mert anyukám neki szokta elpanaszolni, de azon is csak megsértődött.


2013. jún. 10. 14:04
1 2
 1/11 Argloss ***** válasza:
92%
Vásároljatok ti mindent. Se a testvérednek, a lánynak meg végképp ne adjatok pénzt a kezébe. Ha mégis ő vásárol, akkor a kérjétek a blokkot és a visszajárót. Ne hagyjátok magatokat lehúzni...
2013. jún. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Azért arra kíváncsi lennék, hogyan tudtok egy rokkantnyugdíjból négyen (bocs: öten) megélni !


Kit érdekel, hogy megsértődik a csaj ? Menjen el dolgozni, vagy menjen haza élősködni. Vagy esetleg tartsa ez az öcséd ! Ezt anyukád is megmondhatná az öcsikédnek, gondolom neki meg meri említeni.

2013. jún. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
"tartsa el"
2013. jún. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt az öcséddel kellene tudatni,hogy vigye a csaját a parkba vagy az erdőbe,de haza ne hozza mert el lesz tanácsolva keresetlen szavakkal.
2013. jún. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
mond meg az öcsédnek hogy el lehet húzni a csajával együtt otthonról. Amúgy meg valaki kénytelen lesz a fekete bárány szerepét vállalni és a kislányt is elküldeni a búsba...
2013. jún. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Öcsémnek van szakmája és néha hívják alkalmi munkákra, ebből van még egy kis pénzt, 28 e családi 100 e nyugdíj és így.

Bár volt,hogy öcsém az összes pénzét a csajra költötte.(A visszajáró lenyúlása ilyen 500-1000 forintokban történik, de az nekünk sokat számít főleg hó végén)

2013. jún. 10. 14:31
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Anyukád már megoldotta. Ő egy művész, aki öt személyt tart el a rokkant nyugdíjából. No, ezt tanítani kéne. Nem alapfokon!
2013. jún. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
Dobd ki!
2013. jún. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 klopusz ***** válasza:
87%

Lehetőségek:


1. Elküldöd a csajt oda, ahova való (minél inkább megsértődik, annál jobb).

2. Közlöd a tesóddal, hogy csináljon a barátnőjével azt, amit akar. Költözzenek el, tartsa el vagy dobja ki, nektek mindegy, de egy ilyen ingyenélő nem kell a lakásba.


Nehogy már Te igazodjál és tűrjél, amikor Te vagy otthon?

Az öcséd meg nyugodtan dühödjön fel, és mivel csal alkalmi munkája van és anyukád pénzéből él ő is, akkor neki is be lehet fogni. Én megmondanám neki, hogy a saját lakásában/házában azt fog csinálni, amit akar, de amíg együtt laktok, köteles alkalmazkodni.

Én speciel úgy leüvöltöttem volna már a csaj fejét, hogy leég a haja.

2013. jún. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%
nehogy már a saját otthonodba ne merj szólni, mond el amit gondolsz ha kell mindennap hogy felfogja ( vagy keserítsd meg az ott létét amíg el nem megy)
2013. jún. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!