Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldanátok meg ezt a...

Hogy oldanátok meg ezt a problémát?

Figyelt kérdés

A párommal másfél éve vagyunk egyutt. Mindketten komolyan gondoljuk a kapcsolatot, de mivel o egyelore még egyetemista semerre nem tudunk tovább lépni. Én 3 éve dolgozom, pénzt gyujtok lakásra, anyámékkal lakom, de szeretnék mihamarabb elkoltozni innen. A minap a barátom bejelentette, hogy szeretné megcsinálni még a PhD.-t is, ami azt jelenti, hogy még 4 évig iskolába járna és a kapcsolatunk még minimum addig egy helyben toporogna. Én már vágynék hazasságra, kozos otthonra, gyerekekre, de ezt az álmát sem szeretném tole elvenni. Eddig amiben lehetett támogattam, de ez már nekem is sok. Szerintem már most is simán el tudna helyezkedni, kapott már tobb állásajánlatot is, mert 6 nyelven folyékonyan beszél, de o nem lép semerre. Ha azt kérném, hogy ne tanuljon tovább akkor biztos vagyok benne, hogy megtenné, de nem akarom ezt kérni tole.

Szerintetek van megoldás? Bármilyen otlet érdekel.


Én 23 éves vagyok o 24.


2011. ápr. 20. 13:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Egyszerű, menjen levelező tagozatra, így simán tud mellette dolgozni is.
2011. ápr. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
36%
Hová sietsz? Ne vedd el az álmait. 23 évesen nem kellene ilyen begyöpösödöttnek lenned. Család, gyerek, aztán 30 évesen válás?
2011. ápr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy okos lenne arra kérni, ne tanuljon:( Előbb-utóbb megbánná, amiért feladta a terveit, könnyen lehet hogy pár év múlva téged hibáztatna érte. A leírtak alapján amúgy is olyan típus, akinek tanulnia KELL! Később aztán meglesz ennek a maga haszna..

Ha szereted, akkor vársz rá, egyetem mellett is elkezdhetitek közös életeteket, de gyereket vállalni nem kellene mellette. Ha végez, mindketten 30 alatt lesztek, ami egyáltalán nem kései a gyerekvállaláshoz - mellesleg nem is késtek le semmiről - és abból a fizetésből, amit kap majd akár egy tucat gyereket is el tudtok tartani:)

Ha ezalatt az idő alatt mégis szétmennétek, akkor valószínűleg csak az a remény tartott mellette, hogy hamarabb elérd célodat: családot alapíts. Ha ez a dolog fontosabb, mint ő, akkor jó, ha idejében kiderül, és továbbléphetsz, kereshetsz valakit, akinek szintén ez a legközelebbi életcélja.

2011. ápr. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Szerintem is az a megoldás hogy suli és munka együtt.
2011. ápr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
59%

Mint már írtam menjen levelezőre.

Még azt nem értem,miért kéne a suli végéig várni az esküvővel? Felnőtt emberek vagytok, simán beleférne már, akár a baba is. Ő a sulis, apukaként is tud tanulni meg hordani egy gyűrűt, szerintem ezzel nincs gond.

Szóval LEVELEZŐ!!!

2011. ápr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%

Phd mellett lehet dolgozni.

Egyébként azért pénzt is fog kapni.

Szerintem támogasd azzal a feltétellel, hogy költözzetek össze, akár albérletbe.

Akkor ő tanulhat, és egy lépéssel közelebb kerültettek a célotokhoz.

Mellesleg nem korai a gyerek, ha még együtt sem éltetek?

2011. ápr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
a phd az nem csak 2 év? :S
2011. ápr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
25%

Ismerek pár sokdiplomást embert, aki tulajdonképpen félelemből tanult mindig tovább és tovább, mert nem mert belevágni az igazi megmérettetésekbe az életben, ahol nem csak osztályzatok, diplomák jelentik az ítéletet, hanem konkrétan a kőkemény valóság. Nem tudom, a párodnál mi a helyzet, ám ha hasonló, akkor ez még sokáig eltarthat nála. Ő egyedül lakik, vagy a szüleivel él? Mennyire önálló? Mennyire bátor, mennyire kezdeményező? (Csak azért, hogy mennyire illik rá, amit mondtam?)


Ha ráillik, akkor nem biztatlak. Ez egy olyan életfeladat, aminél nem lehet előre megmondani, meddig fog tartani? Akkor azon múlik minden, mikor jön el egy olyan döntő változás az életében, ami átlendíti ezen. (Például, ha gyereketek születik, és apa lesz.)

2011. ápr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%

Ilyen tudással ne itthonra tervezzetek!

Ha szereted kitartasz mellette,és bizony az nem mindig kellemes.

2011. ápr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 napietus ***** válasza:

ne kérd arra, hogy érted adja fel a terveit. hova ez a rohanás? én is 27 évesen mentem férjhez, nem haltam bele :) a kapcsolatotok éppen arra menne rá, ha le kéne erről mondania miattad. és ez nem csak pénz kérdése, tudja ezt mindenki, aki többnek tekinti a szakmáját kenyérkereseti forrásnál...


az meg hülyeség, hogy költözzenek össze albérletbe, kinek lenne az jó? a lány nme tudna a keresetéből félretenni, a nyakába szakadna amunka mellett egy háztartás is, és fél év múlva látni sem bírnák egymást. szóval türelem, hosszú még az élet :)

2011. ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!