Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldanátok meg ezt a...

Hogy oldanátok meg ezt a problémát?

Figyelt kérdés

A párommal másfél éve vagyunk egyutt. Mindketten komolyan gondoljuk a kapcsolatot, de mivel o egyelore még egyetemista semerre nem tudunk tovább lépni. Én 3 éve dolgozom, pénzt gyujtok lakásra, anyámékkal lakom, de szeretnék mihamarabb elkoltozni innen. A minap a barátom bejelentette, hogy szeretné megcsinálni még a PhD.-t is, ami azt jelenti, hogy még 4 évig iskolába járna és a kapcsolatunk még minimum addig egy helyben toporogna. Én már vágynék hazasságra, kozos otthonra, gyerekekre, de ezt az álmát sem szeretném tole elvenni. Eddig amiben lehetett támogattam, de ez már nekem is sok. Szerintem már most is simán el tudna helyezkedni, kapott már tobb állásajánlatot is, mert 6 nyelven folyékonyan beszél, de o nem lép semerre. Ha azt kérném, hogy ne tanuljon tovább akkor biztos vagyok benne, hogy megtenné, de nem akarom ezt kérni tole.

Szerintetek van megoldás? Bármilyen otlet érdekel.


Én 23 éves vagyok o 24.


2011. ápr. 20. 13:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én írtam az albérletet!

Mi is összeköltöztünk, először az én szüleimnél, utána az övénél. Egyik hely sem volt igazi. Nem volt semmi baj a szülőkkel, csak más a ritmusunk, a felfogásunk.

Ráadásul nem akartunk ingyen se ott lakni, így adtunk pénzt a rezsibe. Aztán rájöttünk, az albérlet ugyanannyiba kerülne, és a magunk urai lehettünk. 3 évet húztunk le így, most költözünk sajátba.

2011. ápr. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
88%

Nem írtad, hogy milyen szakra, de phdvel kapcsolatban következő lehetőségeket láttam eddig életemben:

1. Szakmáján belül olyan dologból írja, amivel nem is akar később foglalkozni, csak szeretne egy phd-t... ezesetben gyakran többet árt mint használ, mert ha el akar meni dolgozni de kicsit más területen, akkor nem veszik fel mondván, hogy túl sok pénzt kérne mert van doktorija és semmivel se tud többet mint egy frissdiplomás.


2. Ha viszont azzal is akar foglalkozni, amiből phdzna és van olyan cég, akinek kell is egy phd-s hozzáértő, akkor az a cégnek is megéri, ha már most el kezd áluk dolgozni és finanszírozzák a phd-t...


Ez a "maradok még az egyetemen, hogy legyen egy doktorim" önmagában hülyeség... Minden cég tudja, hogy a tapasztalat többet ér mint a doktori.


...


DE tény, hogy ha most miattad nem csinálja meg, azt (is) a kpacsolatotok fogja bánni.

2011. ápr. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nem éltunk egyutt, de így nem is fogunk egy jó darabig. Még másfél év mire befejezi az egyetemet, a szak amire o jár, annak nincs levelezo tagozata, és csak azután jon a PhD. O azt mondja, hogy az állam fizet valamit az ido alatt, míg doktorál, de állítólag az nagyon kevés.

Tudom, hogy a levelezo megoldás lenne, én is arra járok, és nekem is van még két év, ezért még természetesen a házasság és társai is váratnak magukra.

Eddig úgy terveztuk, hogy az egyetem után kimegyunk kulfoldre egy évre, de az is borul.

Eddig is probléma volt, hogy jóval tobbet keresek, mint amit o diákmunkával osszeszed, de ha megyunk valahova sosem engedi hogy én fizessek, ebbol már rengeteg veszekedés volt, mert nem akarom, hogy amit keres azt rám koltse. Tavaly ki akartam fizetni egy nyaralást egy olyan helyre ahova már nagyon rég el akar jutni, de nem telik rá, azt sem engedte. Zavarnak ezek a kulonbségek és eddig azt hittem, hogy nemsokára vége és o is elkezd dolgozni. De mégsem.

2011. ápr. 20. 14:11
 14/19 A kérdező kommentje:
Az albérletet szintén nem engedi, mert nem tudna annyival beszállni, mint én, és Pozsonyban rettento drága még a legkisebb penészes lyuk is.
2011. ápr. 20. 14:16
 15/19 anonim ***** válasza:

14:02 vagyok.


Egyébként én is, párom is dokorizni szerettünk volna, ő el is kezdte, de mindketten külön-külön más-más szakmában ugyanerre jutottunk, amit leírtam.


HA van olyan cég, akinek kellünk és a tudásunk, eszünk is kell, akkor nekik is megéri, hogy finanszírozzák a phd-nkat, cserébe mi aláírunk egy pár éves szerződést.

Ha meg nincs ilyen cég, nincs kereslet arra a phd-s tudásra... akkor tök felesleges phd-zni.


Jelenleg én ösztöndíjjas szerződéssel dolgozom egy elég nagy vállalatnál, párom szintén olyan céghez ment, ahol többen is phd-t csinálnak munka mellett... bár ő még nem kezdte el, mert próbaidőn van, de valószínűleg lesz phd-ja.

2011. ápr. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
74%

barátnőm doktori suliba jár, mellette tanársegéd. bölcsészkar. igaz, nem fizetnek neki milliókat, de ha van egy tanára, aki beprotezsálja az egyetemen valamelyik szakra, ott taníthat.

a phd-nek egyébként is feltétele az, h tanítson is a hallgató.

2011. ápr. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
O diplomáciával szeretne késobb foglalkozni. Ha tényleg sikerul olyan helyen munkát kapnia akkor fogja tudni használni, ha nem, akkor meg túlképzett lesz minden olyan munkához, amit amúgy megkapna. Nem tudom, félek akárcsak befolyásolni is ot ebben a kérdésben, mert tudom, hogy ez az álma és ha csak megemlíteném, hogy nem helyeslem, akkor valószínuleg elvetné és lehethogy arra rámenne a kapcsolatunk.
2011. ápr. 20. 14:43
 18/19 anonim ***** válasza:

phd-ért 90ezret kap


de phd-levelezőn is lehet csinálni,és a cég kifizetheti helyette a 300ezres tandijat


mit tanul egyébként?


én és párom is a másoddiplomár levelezőn csináljuk meló mellett,igy össze is tudtunk költözni


megértelek,én is kiakadtam volna ha még sok évet kell várni az összeköltözésre

2011. ápr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

És ha halaszt egy évet? Később is meg lehet csinálni a phd-t.

A férjem munka és gyerek mellett, közel 40 évesen most csinálja a második évét jogon. Vizsgaidőszakban feszültebb, de össze lehet minden mással egyeztetni. Tud mellette dolgozni is.

2011. ápr. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!