Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy oldanátok meg ezt?...

Ti hogy oldanátok meg ezt? Pénzkérdés.

Figyelt kérdés

Együtt élünk párommal egy éve,együtt vagyunk 2 éve,tervezzük a jövőnket.

Lakást még nem akarunk,de autót igen.

Most ugyanannyit keresünk,de megtakaritásom nekem szinte nulla,mig neki van,mert mig nekem egyetem alatt magamat kellett fenntartanom és csak most kezdtem el normálisan dolgozni,addig őt tudták támogatni,és már pár éve dolgozik,bőven(relative) tudott félretenni mig a szüleivel élt.

Nem életbevágó most autót vennünk,de kényelmesebb lenne.

Két lehetőség van: megveszi ő egyedül vagy majd csak jövőre veszünk,akkor már lesz nekem is félretett pénzem és tudjuk felesben venni.

Egyébként ilyen félig közös félig külön kasszán vagyunk,minden kiadáunk közösen fizetjük (vagyis kb felváltva fizetünk kb ugyanannyit havonta),de külön számlánk van.


Szerintetek?



2013. ápr. 11. 11:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Megveszi o, ha meg van rá a pénze, az auto rákerul a párod nevére és majd ketten használjátok. Ha normális a kapcsolatotok, akkor ez nem jelent gondot.

Majd bepotolsz a kozos lakásba, bútorokba stb.


26N

2013. ápr. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha ő veszi az autót, te is használhatod, nem?

Akkor csak annyi, hogy nem lesz a neveden...

Ha most veszitek akkor csak ő fizeti mindenképp, vagy gondolkozol azon, hogy beszállj-e?


Nálunk egy úgy lenne, hogy a párom megvenné az autót (mivel neki van félretett pénze) és én is ugyanúgy használhatnám. Nálunk nincs enyém, tiéd...csak miénk van. Mi 1 éve élünk együtt, 6 éve vagyunk együtt.

2013. ápr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
10 éve élünk együtt, a kezdetektől közös kasszán vagyunk. Mi úgy tudtunk 7 éve autót venni, hogy a férjem eladta a motorját, az lett a kezdőrészlet, és utána közösen törlesztettük. Az ő nevén van az autó, más kérdés, hogy munka miatt főleg én használom. Szerintem ez nem probléma egy jól működő kapcsolatban.
2013. ápr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Használni közösen persze.Bár 99%-ban együtt megyünk mindenhová,nem is tudnánk nem közösen.

Nincs semmiből enyém-tiéd. (Lakásfelszerelés pl szinte minden "enyém",mert rég albérletezek,de az is közösnek tekintett)


Csak az a fajta nő vagyok,aki hogyis fogalmazzak,hogy érthető legyen.Én azt szeretném,ha tudnám most fizetni a felét,hogy igazán közösnek érezhessem.De most nem tudom,nincs pénzem erre.


Ha most megvennénk,akkor gyakorltilag csak tényleg annyi,hogy párom nevén szerepel,de használva ugyanugy lenne akárhogy van fizetve. (lehet egyáltalán 2 ember nevén?)

2013. ápr. 11. 11:52
 5/13 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Ez esetben kedves Kérdező, szerintem ne problémázz :)
2013. ápr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ő vegye meg.
2013. ápr. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

És hogy magyarázzam meg magamnak,hogy ez igy normális?


Sokáig még ajándékot se fogadtam el drágábbat.(viszont én az utolsó fillérem is rákölteném)

Azt hiszem túl belémivódott,hogy mindenért én dolgozzak meg.

2013. ápr. 11. 11:57
 8/13 anonim ***** válasza:

Vegye ő meg, legyen a nevén. Ha meg neadj'Isten egyszer szétmennétek, akkor majd az övé lesz.

(Ugyis csak a gond lenne azzal, ha közös, hogy ki használja, ki fizesse a biztosítást, stb..)

2013. ápr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
Ezt a pároddal beszéljétek meg, hogy ő hogy viszonyul ehhez a kérdéshez. Nálunk különben úgy volt, hogy a párom vette meg az autót a saját spórolt pénzéből, ő választotta ki azt is, hogy milyen legyen. Nekem nincs jogsim, úgyhogy amúgy is csak ő vezeti, de legtöbbször közösen használjuk, hiszen mindenhova együtt megyünk.
2013. ápr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ő egy ideje mondogatja,hogy nézzünk kocsit.

Tudja jól,hogy nincs megtakarított pénzem igazán,tehát tudja,hogy ha most veszünk,akkor ő fizeti.

Választani közösen választunk úgyis,én a kinézetét,ő a mit tudjon részét,és összehozzuk.(bár őt ismerve egy nőcis kocsira is rát tudnám beszélni,de ezzel nem élek vissza)

2013. ápr. 11. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!