Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy oldanátok meg ezt?...

Ti hogy oldanátok meg ezt? Pénzkérdés.

Figyelt kérdés

Együtt élünk párommal egy éve,együtt vagyunk 2 éve,tervezzük a jövőnket.

Lakást még nem akarunk,de autót igen.

Most ugyanannyit keresünk,de megtakaritásom nekem szinte nulla,mig neki van,mert mig nekem egyetem alatt magamat kellett fenntartanom és csak most kezdtem el normálisan dolgozni,addig őt tudták támogatni,és már pár éve dolgozik,bőven(relative) tudott félretenni mig a szüleivel élt.

Nem életbevágó most autót vennünk,de kényelmesebb lenne.

Két lehetőség van: megveszi ő egyedül vagy majd csak jövőre veszünk,akkor már lesz nekem is félretett pénzem és tudjuk felesben venni.

Egyébként ilyen félig közös félig külön kasszán vagyunk,minden kiadáunk közösen fizetjük (vagyis kb felváltva fizetünk kb ugyanannyit havonta),de külön számlánk van.


Szerintetek?



2013. ápr. 11. 11:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
62%

Egyrészt nem értem, mi itt a kérdés, másrészt tipikus esete annak, mikor nincs problémánk, csináljunk magunknak.

Ne haragudj, de az ilyen mártírkodó embereket sosem tudtam elfogadni, nekem álszentnek tűnik.

2013. ápr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Szerintem ebben nincs mártírkodás.

Ez az oldal arra való,hogy kérdezzünk,ismeretlenek véleményér kikérjük.

Kíváncsi voltam,ki mit tenne.

2013. ápr. 11. 13:12
 13/13 anonim ***** válasza:
Amikor mi összeköltöztünk, a páromé volt a lakás, de egyébként rossz anyagi helyzetben volt. Rendeztük az elmaradásait, előtte is már én fizettem minden közös programot, még a motorra spórolt pénzem egy része is elment. Valamennyire kellemetlen volt neki, de nem sok választásunk volt. Viszont az új lakásunknak az önereje az ő lakásának az ára volt, kipótolva a közösen félretett pénzünkkel, ha úgy tetszik, abba „olyan pénzt, ami csak az enyém” nem tettem, ő viszont rengeteget. Nálunk nem okozott ez gondot. Te se csinálj ebből problémát, a párod nyilván tudja, hogy nem tudsz beleadni, mégis akar KÖZÖS kocsit, szerintem nagyobb ügyet csinálsz belőle, mint amilyen. Vegyétek meg, és használjátok örömmel mind a ketten.
2013. ápr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!