Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » S. O. S! Mi tévő legyek, hogy...

S. O. S! Mi tévő legyek, hogy megfékezzem a húgomat?

Figyelt kérdés
Szeretném leszögezni, hogy tudom, nem ide kéne írni, de nem tudok mihez/kihez fordulni ebben az ügyben, szóval kérlek titeket, aki tud segíteni az válaszoljon! A kérdésem az, hogy mit lehet tenni, mikor egy 15 lány rátámad a saját anyjára, és megveri és közben a nővérnek ( vagyis nekem) is nekem jön. A verekedés alábbi oka az volt, hogy édesanyám nem tudta kifizetni neki a legújabb márkájú nadrágot, amitől a húgom teljesen bepöccent. Sajnos nem ez az első alkalom de most fordult elő legelőször mikor én is ott tartózkodtam, mert addig csak akkor ütött mikor én házon kívül voltam. Mit lehet ilyenkor tenni? Ki kell hívni a rendőrséget vagy diliházba vitetni? Bármit megtennék mert már nem tekintem a húgomnak, egyetlen célom, hogy anyukámat megvédjem, mert senkinek nincs joga, hogy így bánjon vele. Válaszaitokat előre is köszönöm!

2013. jún. 23. 17:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
mkor kezdődőtt az az egész? és hogy tudott idáig fajulni?
2013. jún. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Sajnos akkor fajultak el a dolgok mikor édesapám 2 éve meghalt, és valószínűleg ezt nem tudta feldolgozni, azért zárkózott el ennyire tőlünk. Ám anyukám hiába üt vissza (ahogy én is) semmi sem változott, a nagyszüleim sem tudtak vele mit kezdeni. Az tény, hogy el van kényeztetve, én is többször mondtam már... de anya is csak abban bízik gyerekesen mivel úgyanúgy neveltek minket és velem nem volt hasonló probléma sohase, akkor a húgom is egyszer csak felnő... de hiába...
2013. jún. 23. 18:42
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem. Attól még, hogy meghalt az apukátok még nem viselkedhet így. Szerintem el kéne vinni egy pszichológushoz ha tetszik neki ha nem. Ha nem hajlandó akkor a legminimálisabb dolgokon kívül ne kapjon semmit és a pszichológusnál is viselkedjen normálisan, mert ha elmegy de ott dacból meg sem szólal akkor nem sok értelme volt. És akkor is ezzel kéne büntetni ha hisztizik. Esetleg meg lehetne próbálni beszélni a fejével hogy magától menjen pszichológushoz mert neki lesz jobb de kétlem hogy tudnátok rá hatni. Egyébként nem lehet hogy azért lett ilyen mert apukád halála után mindent megkapott és minden rá lett hagyva? Mert ha igen akkor az nagyon összezavarta főleg a tinikora elején, amikor hirtelen egy rakás felelőssége lesz és meg van ijedve, védtelennek érzi magát a világban, ilyenkor nagyon szükség lett volna határokra.
2013. jún. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly volt egy ilyen eset a közelemben, ott annyira elege volt a családnak, hogy egyszer összecsomagolták a márkás holmijait a lánynak és mikor hazajött a szeme láttára csináltak belőle máglyát. Bár ez elég drasztikus dolog, de hatott.


Ellenben, hogy a húgod nem bírja feldolgozni az apátok halált ,ahhoz szaksegítség kéne.

2013. jún. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira kell neki az a gatya, hogy abban illegethesse magát a kanok előtt, akkor takarodjon és dolgozzon meg érte, nyár van, suli nincs, mi akadálya? Nehogy már anyukádnak vagy bárkinek kötelessége legyen megvenni a sok divatsz*rt több 10 ezer ft-ért. Ha az én gyerekem/tesóm lenne, adnék neki akkorát, hogy a fal adja a másikat, talán észhez térne. Elvenném mindenét és elzavarnám dolgozni, akkor megtanulná, hogy mit jelent az, amikor neki kell előteremtenie a saját dolgait, utána kétszer is meggondolná, hogy a divatos, túlárazott sz*rt vegye-e meg vagy a kaját, hogy ne haljon éhen. Utána megtanulná megbecsülni, hogy van, akinek a házában lakhat, aki fűtsön rá télen és etesse.
2013. jún. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Én úgy felpofoznám, hogy a taknya a nyálával összehabarodna!!

Nehogy már a saját édesanyját verje!!!

2013. aug. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!