Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » S. O. S! Mi tévő legyek, hogy...

S. O. S! Mi tévő legyek, hogy megfékezzem a húgomat?

Figyelt kérdés
Szeretném leszögezni, hogy tudom, nem ide kéne írni, de nem tudok mihez/kihez fordulni ebben az ügyben, szóval kérlek titeket, aki tud segíteni az válaszoljon! A kérdésem az, hogy mit lehet tenni, mikor egy 15 lány rátámad a saját anyjára, és megveri és közben a nővérnek ( vagyis nekem) is nekem jön. A verekedés alábbi oka az volt, hogy édesanyám nem tudta kifizetni neki a legújabb márkájú nadrágot, amitől a húgom teljesen bepöccent. Sajnos nem ez az első alkalom de most fordult elő legelőször mikor én is ott tartózkodtam, mert addig csak akkor ütött mikor én házon kívül voltam. Mit lehet ilyenkor tenni? Ki kell hívni a rendőrséget vagy diliházba vitetni? Bármit megtennék mert már nem tekintem a húgomnak, egyetlen célom, hogy anyukámat megvédjem, mert senkinek nincs joga, hogy így bánjon vele. Válaszaitokat előre is köszönöm!

2013. jún. 23. 17:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyád hibája,hogy engedte eddig fajulni a dolgokat.Gyámügy,intézet.
2013. jún. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nevelni. Velem is volt, hogy tiszteletlen voltam a szüleimmel és ők kivágtak otthonról pár napra, mikorra hazamehettem megértettem, hogy mit csináltam rosszul és kicsit visszavettem utána.
2013. jún. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
32%

1. Jó nem kellet volna hagyni, hogy ideáig fajuljon de a gyámügy/intézet sok.


Úgy gondolom, hogy rendesen kellene / kellett volna nevelni. Pl:. elvenni a cuccait ami fontos neki vagy nem mehet ahova szeretne mert ilyen. Esetleg zavarjátok be egy 15 percre egy szobába / de tényleg annyi legyen/, hogy nyugodjon meg és utána nyugodt hangnemben beszéljétek meg. /onnan számolva 15 perc mikor nem jön ki/

2013. jún. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet lepontozni, de véleményem szerint ilyenkor, ha megint beindul egy jó anyai pofon vagy tőled nem ártana neki. Akkor majd kétszer is meggondolja kit üssön meg. Főleg nem az anyját egy nadrág miatt. Anyukád túl elnéző lehet. Menjen el dolgozni, ha nagyon akar valamit, ami egyébként nem létszükség. Nekem eszembe nem jutna anyukámra rátámadni, még csak csúnyán se beszélek vele, ha valami nem tetszik. Akkor sem, ha amúgy nekem van igazam. Tisztelje már a szüleit.
2013. jún. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
Lehetséges, hogy a hugodat túlságosan elkényesztette. Anyukád...én 'a helyedben egy idöre elszakítanám a természetes környezetéböl...vedd el a telefonját...meg ilyesmi. Ha egy kicsit is szereti az anyukátokat akkor hiányozni fog neki...De lehetséges hogy a baráti környezete befolyásolja...kutass hogy mi lehet a kiváltó ok. Én is 15 éves vagyok nem muszáj adni a szavamra de így látom a dolgokat. Nem szép amit csinál...
2013. jún. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Te jó isten...soha eszembe nem jutna megütni anyukámat,se egy nadrág miatt,se másért.

Ha az anyukád túl elnéző vagy engedékeny vele,akkor nincs más,neveld meg te.Ilyenkor nyugodtan repülhetne szerintem egy pofon (vagy több),nem kell agyonverni,nem kell,hogy maradandó sebet okozzon,de azért tudja már,hol a helye!

Nem pártolom se a pofont,se a durvább "verést",de úgy gondolom,ebben a helyzetben - már akár csak önvédelemből is - elfogadható és szükséges is.

Talán akkor majd leereszkedik a földre.

És hagytátok/hagytad,hogy ezt megtehesse,többször is?

2013. jún. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád miért hagyja mindezt?
2013. jún. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azt szeretném tudni hogy mit csináltatok 15 évig hogy ilyené vált?...

Ha az én lányom tenne ilyet akkor először is feltenném a kérdést mit basztam el 15 évig hogy ilyenné lett!

Nem kapott elég szeretetet tőletek?

Vagy nem kapott egy jó nagy pofont mikor kapnia kellett volna?

Az nem jó megoldás hogy nem tekinted húgodnak sőt a legrosszabb. Ha nem szereted a húgodat nem tudod megnevelni. Bánj vele úgy mintha a Te lányod lenne, szeressed őt de ha kell egyből keverj le neki egy pofont hogy észhez térjen. Tanulja meg hogy nem a pénz az érték hanem ami a szívben van.

2013. jún. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Jól felpofoznám!
2013. jún. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nekem jönne, akár az anyja vagyok, akár a nővére, de úgy pofántörölném és leordítanám mindenféle elkényeztetett konzumidióta ki pitschának, hogy a fal adja a másikat.

És mégjobban megvonnék ezek után mindent.

2013. jún. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!