Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne megértetni a...

Hogyan lehetne megértetni a "menyemmel", hogy egy anya nem viselkedhet így?

Figyelt kérdés
Én ugyan csak mostohaanyja vagyok a férjem fiának, tehát vér szerint túl sok beleszólásom nem lehet az életükbe, de együtt lakunk és a kicsit mindig abban a tudatban passzolja le, hogy én majd úgyis ellátom, ha kell. Ő meg megy bulizni, szórakozni, utána meg alszik ahelyett, hogy csinálna valamit. Olyan ruhákat, cipőket hord, amiben még a kicsit sem tudja felvenni. Mit lehet csinálni egy ilyen anyával? A párja (férjem fia) meg minket csitít, nehogy megsértsük, mert a végén elmegy a gyerekkel együtt.
2013. jún. 20. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs más megoldás csak az, hogy amikor buli után alszik, akkor megfogod a kicsit, bemész a szobába, felkelted a menyedet, hogy

"-drágám! Te vagy a gyerek anyja! Tessék, itt van a kicsi, foglalkozz vele, mert sem én sem az após nem ér rá. Nekünk is van ezer dolgunk. Majd szépen otthagyod a gyereket az anyjánál és elmentek sétálni egyet.


De lehetsz keményebb is.

Leültök mindannyian, és elmondjátok neki, hogy vagy viselkedik anyaként, és neveli a gyereket ha már megszülte, vagy a gyámügyesekhez fordultok..

2013. jún. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos vannak ilyen nők, csak azt nem értem miért szülnek, ha fontosabb a buli.

A kérdésedre válaszolva, én finoman megmondanád neki, hogy ez hosszú távon nem lesz jó. Amúgy meg mehet el a gyerekkel együtt csak úgy. Szerintem el sem vinné, mert kinek passzolná le? Ha elmegy menjen egyedül, gondolom a kicsinek ezerszer jobb helye lenne nálad, mint a saját anyjával. A férje meg nem szól semmit, hogy bulizni jár?

2013. jún. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
fúú, hány éves a csaj? elég gáz, hogy így viselkedik, kihasznál titeket, én is odaadném a kicsit, hogy tessék most akkor te jössz foglalkozz vele, elvégre a te gyereked! Kiváncsi lennék mi a "fiad" véleménye, értem, h titeket csitít, de csak látja ő is h ez így nem jó, beszélhetne a párjával, ha erre a csaj besértősik hát.. akk látszik, h mennyi esze van.. bár ez a viselkedés is furcsa nekem. Mégis minek/kinek szült? a nagyszülőknek? én direkt csinálnék programot magamnak h a menyem ne tudja lepasszolni a gyereket, hátha tanul belőle, aztán majd ha NÉHA elvállalod a gyerekfelügyeletet, akkor meg is becsüli a segítségedet!
2013. jún. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Bocsánat, de hol a történetben a gyerek apja? Ő miért nem opció, hogy foglalkozzon a gyerekkel?
2013. jún. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a szép szó nem segít. Ha nem beszélitek meg, hogy "légyszíves vigyázz a gyerekre" akkor ne vigyázz a gyerekre, menj el te is otthonról. Annak a gyereknek van apja is vigyázzon ő a gyerekre ha az anyja nincs otthon. Ha otthon van csak alszik, akkor vidd be neki a szobába, a gyerket és hagyd ott. Amíg megteszed amit ő akar (gondol) addig nem fog erről elszokni. Nehéz helyzetben vagy, de tudatosítsd mindenkiben, hogy ő nem a te kis gyermeked a felügyelete nem a te feladatod. Egyébként az sem lenne baj, ha a fiatalok külön költöznének, vagy a jelenlegi lakhelyeteket alakítanátok úgy, hogy 2 külön része legyen, mindenki a saját portálját tartsa rendben. Azért mert veletek laknak, még ez 2 külön család, külön programokkal.
2013. jún. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A mostohafiad olyankor mit csinál mikor a felesége elmegy bulizni?

Tanulj meg nekem mondani.

2013. jún. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Apuka merre van?
2013. jún. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!