Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elváltam már több éve és...

Elváltam már több éve és fizetek gyerek tartást és most fogok lakást venni. Származhat ebből bármi gondom ha megtudja az anya? Kell többet fizetnem vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés

2013. jún. 16. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
a gyerktartást a fizetéshez mérten állapítják meg. ha neked x éve megállapítottak 10e ftos gyt-t a 70e ft-os fizudra, de azt közben megemelték 300ra, és most futja lakásra, adhatd be kérelmet a gyt megemelésére.
2013. jún. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Semmi közük ahhoz, hogy lakást veszel. Miért járna ezért több pénz a gyereknek?
2013. jún. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%
de amúgy elég gusztustalan, hogy ennyire sajnálod a pénzt a saját gyerekedtől, akit még ott is hagytál... ez valahogy süt a kérdésből..
2013. jún. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Harmadik, masszívan üldözési mániád van...
2013. jún. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ebből csak akkor lehet problémád, ha a hivatalos fizetésed alapján állapította meg a bíróság a gyerektartást és a lakást ebből a fizetésből nyilvánvalóan nem tudnád megvenni. Ha a gyereked anyja rájön, hogy van egyéb eltitkolt jövedelmed, akkor feljelenthet.

Ha minden tiszta, nincs eltitkolt jövedelmed, akkor nem lehet bajod ebből. Arra költöd a fizetésed amire akarod.

2013. jún. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
A büdös életbe! Ha egyszer rendesen fizeti a gyerektartást és végre vehet egy lakást, miért ne vehetné meg?! A nők nagy része még a gatyájától is megfosztaná szerencsétlen apát, ha tehetné. Többet csak akkor kell fizetned, ha közben megnőtt a fizetésed. A többihez /lakás, más egyéb vásárlása/ semmi köze sincs. A választ egy nő írta!
2013. jún. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Harmadik te sem vagy egy bonyolult ember. Honnan tudod, hogy önszántából hagyta ott a gyereket? Lehet hogy a kérdező összes vagyonált lenyúlta az asszony, és most kezd egyenesbe jönni az élete. A gyerektartás és a gondoskodás pedig két teljesen külön dolog.
2013. jún. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus! milyen életek vannak, hogy ez jutott az eszedbe?! Ha fizeted a gyerektartást, a lakásvásárlásból nem lehet gondod. Az igaz, ha már legalább két éve állapították meg a gyerektartás összegét, az anya kérheti az összeg megváltoztatását (gondolom emelést kérne). Én is kapok fix összegű gyerektartást immár negyedik éve változatlan összegben, (40000.- két gyerekre) azt is tudom, hogy a volt férjem nem kis melóval mostanában hét számjegyű összegért dolgozott, de nekem nem fordult meg a fejemben, hogy több pénz kellene tőle.
2013. jún. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Harmadik te egy igazi barom vagy a többieknek köszi .
2013. jún. 16. 21:11
 10/11 anonim ***** válasza:

emberek, azért nem ismerjük teljesen a történetet..kár egymásnak esni.


nem mindegy, hogy 10 vagy 100 ezer forintot fizet adott esetben..2 végletet mondtam, de értitek. ha nagyon keveset fizet, de vesz egy 20 milliós lakást, azért nekem is rosszul esnek az anya helyében, hogy basszus, a gyereken meg spórol. de ha rendesen fizetsz és veszel egy ingatlant, akkor természetesen nem lesz probléma ebből.

2013. jún. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!