Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek sem illő elfogadni...

Szerintetek sem illő elfogadni ezt a pénzt?

Figyelt kérdés

Röviden: a szüleimnek volt 2 ingatlana. Anyukám nyugdíjas lett, apukám elfogadott egy kevesebbet fizető állást, ami nyugis, nem megerőlteté és a balatoni nyaralóba költöztek. A másik ingatlan eladták és a pénz 1/3-át felajánlották nekem, 1/3át a testvéremnek a maradékot pedig maguknak tették félre.


Anyósom és sógórnőm szerint nem kéne ezt elfogadni, ez az ő pénzük.


Mit gondoltok?


2013. jún. 12. 12:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Savanyú a szőlő...Ennyi, irigyek, mert nekik senki sem ad ajándékba ennyi pénzt. Irigyek, mert anyudék megtehetik, és irigyek, mert ők nem kapnak. Ennyi.
2013. jún. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Házra fogjuk költeni. Van már valamennyi megtakarításunk, így kis szerencsével hitelt sem kell felvenni. Vagy csak minimálisat.

Én vagyok egyébként "az asszony".


Most egy 20 nmes garzonban élünk, gyereket ide nem tudunk vállalni. Ha elköltzünk, nem lesz semmi akadálya :-)

2013. jún. 12. 12:33
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Közük?

Nem te követelőzöl a szüleidtől, az ő döntésük, hogy utazgatnak belőle, elszórják egy kaszinóban vagy neked adják. Az én szüleim is adnak mindenfélét jó szívvel, nem mindenre van szükségem, de nekik is öröm, ha segíthetnek. Én is így vagyok, szeretek a gyerekeimnek adni amit tudok, engem tölt el örömmel, ha megkönnyíthetem nekik az életüket. Ha ebbe az egyik anyósa beleszólnak,hogy én mire költöm a pénzem és mit adok a gyerekemnek, úgy elhajtanám a vérbe, mit a szél, hogy mi köze hozzá, foglalkozzon a saját dolgával.

2013. jún. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
A jó szülőknek minden vágyuk gyermekeik útnak indítása, hogy el tudják kezdeni az önálló életüket. (irigy károgókkal ne törődj) Legyél hálás nekik és érezzék is ezt, még ha messze is költöztek.
2013. jún. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha így áll a helyzet, a szüleid épp azért adták a pénzt, hogy családotok lehessen, elköltözhessetek. Vágjatok bele! :)
2013. jún. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi gond nincs ezzel, megbeszélték a szüleid, így látják jónak, egyformán kap a két testvér. Nagyon rendes tőlük, fogadd el és örüljetek neki!:)
2013. jún. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Mégis miért ne fogadnád el? Komolyan valami baj lehet a te fejeddel is, ha ilyen kérdést ki kell írnod. Szüleidnek nincs rá szüksége, ti vagytok a gyerekei, mégis ki másnak adná a pénzt? A kutyának? Anyóst meg a sógornőt meg ki nem f*ssa le magasról? Hogy jönnek ők képbe most ennél a pénzfelosztásnál? Sehogy...
2013. jún. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nyugodtan fogadd el, anyósodnak meg sógór nődnek semmi közze ehhez.
2013. jún. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!