Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 17 évesen illő még húsvétkor...

17 évesen illő még húsvétkor elfogadni a pénzt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azt szeretném kérdezni, hogy 17 évesen ciki még elfogadni húsvétkor a pénzt? (csak a családi körben) Mindíg visszautasítom, de addig mondják, hogy tegyem el, hogy már kényelmetlenné vállik a dolog és inkább elteszem. Pedig annyira utálom az ilyet. Sokkal jobb lenne egy pohár üdítő meg egy kis süti + egy jó beszélgetés, de nem... Szerintetek még most is vegyem el, vagy inkább ne is mennyek sehová?


2010. ápr. 1. 18:20
1 2
 1/12 anonim válasza:
őőő.. na ez egy jó kérdés. Én a nagyszülöktől, nénjémtől elveszem, persze elöször azt mondom, h nem kell, nem azért jöttem, majd másodszorra-harmadszorra elveszem, hogy ne váljon kényelmetlenné a helyzet. Máshol meg nem is nagyon adnak ekkora korban pénzt és ahol adnak, ott nem veszed el, vagy ha nagyon erösködnek akkor elveszed és leteszed az asztalra:)
2010. ápr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én örülök neki, ha adnak, ez van.
2010. ápr. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Nem ciki.Én még a 20 éves unokámnak is pénzt adok.Tudom,hogy már nem kisgyerek,de azt is,hogy a szüleitől nagyon kevés zsebpénzt kap.Azért kap süteményt,és beszélgetünk is egymással.
2010. ápr. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
én mindig elveszem. addig jó amíg adnak.
2010. ápr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Amikor egyszer jött hozzánk locsolni egy ismerősöm, akkor beszélgetés, süti, ilyesmi volt, aztán az apám le akarta rendezni a pénzbeli dolgokat. A fiú nem akarta eltenni, de végül látszólag sikerült meggyőzni. Másnap megtaláltuk a pénzt a postaládánkban egy cetlivel, miszerint, köszöni, de tényleg nem fogadhatja el :)
2010. ápr. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

mostohafaterom 56 éves,az anyukája mai napig ad neki pénzt meg csokinyuszit is...

meg öcsémnek is ad...

párom 25,nagyszülők,nagynéni szintén ad...

ugyse hagyják addig békén mig el nem fogadja...és ha épp nem megy locsolkodni,akkor elküldik a csokinyuszit meg a pénzt is a szülőkkel...

2010. ápr. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
szerintem suttyóság :S
2010. ápr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, hogy az óvódás gyerekek egy nagyobb tojást/nyuszit kapnak, az iskolások egy csoki tojást meg pénzt (szóval anyukám azoknak ad pénzt, akik még tanulnak, és ő is erősködik, hogy márpedig el kell venni), a felnőttek csoki tojást kapnának, de általában elkuncsorogják a dísznek készített festett tojásokat. :)
2010. ápr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2010. ápr. 3. 20:23
 10/12 anonim ***** válasza:

28 vagyok.

Nagymamám még mindig ad.

Nem győzöm mondani neki hogy nem kell és nem is akarom elfogadni, de ha otthagyom nála, hogy nem teszem el félrerakja nekem.

Szüleim is kapnak tőle nagynénémék is pedig már mind 40-es 50-es korosztály.

Kigazdálkodja és nem enged ebből.

Ajándékot nem nagyon tud venni mert nem tudja kinek mit tudna aminek értelme is van de pénzt azt különít el.

És egyszerűen nincs apelláta.

Ha nagyon nem tudod hárítani akkor fogadd el és lehetőleg értelmesen költsd el.

Én ennyire figyelek hogy azt a pénzt nem bulizom el nem cseszem el hanem olyasmit veszek belőle ami maradandó.

2010. ápr. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!