Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szoktatok elfogadni pénzt/egyé...

Szoktatok elfogadni pénzt/egyéb anyagit párotoktol?

Figyelt kérdés

az a helyzet hogy k**aszott csoro vagyok, párom pedig egész jol áll (komoly anyagi különbség van köztünk)

na most, mikor ő látja hogy súlyosabb hiányaim vannak, mindig probál segíteni...egyszer kétszer persze el lehet fogadni, de rendszeresen nem kéne úgyérzem. Kölcsön se, mivel tudom hogy nem tudnám visszafizetni.

szerintetek ezt illik elfogadni? vagy hogy volna helyes?


2012. máj. 21. 15:35
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
21/f
2012. máj. 21. 15:40
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

mióta vagytok együtt?

együtt laktok?

mekkora összegekről van szó,mire kell?

2012. máj. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mivel nagyjából ugyanannyit keresünk,amig csak jártunk,felváltva fizettünk,nem néztem hogy párezerrel ki fizetett többet.Ha postára ment befizette az én villanyszámlám,ha lefogyott a kártyája én feltöltöttem neki,de el sosem kértük az árát.
2012. máj. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom.. Én nem tudnám nyugodt szívvel elfogadni. Még ha tényleg nagyon komoly a kapcsolat, akkor sem biztos. Jó ez most kicsit más jellegú dolog, de pl. a párom venni akar egy normális tv-t. Én viszont nem szeretném úgy megvenni, hogy én nem igazán tudok beleadni, mivel most nem engedhetem meg magamnak. Tudom, hogy ő így is közösnek vélné, de mégsem az. Szóval én ilyen vagyok. És ha mondjuk kölcsön kell kérnem tőle, akkor csak és kizárólag akkor kérek tőle kölcsön, hogyha tudom, hogy egy-két héten belül vissza tudom fizetni. Ha csak egy vagy két hónap múlva, akkor inkább apumhoz fordulok. Pedig tudom, hogy szívesen segítene és igazából vissza se kérné a pénzt, én csak egyszerűen nem tartom helyesnek ezt. Vagyis inkább csak kellemetlen a helyzet. Ha házasok lennénk, akkor kicsit más a helyzet, mert közös számla stb., aztán nem igazán tehetek arról ha neki jobb a fizetése, de most még próbálom ezeket a dolgokat nem annyira láthatóvá tenni és próbálok megélni abból ami nekem van.


Bovsi, hogy nem adtam neked túl hasznos választ, ez csak egy vélemény, egy nézőpont. Szerintem azt ne vedd figyelembe, hogy illik e vagy sem, mert ez nem erről szól. Inkább mérlegeld, hogy mennyire van szükséged a pénzügyi segítségére és mennyire tudod ezt így kezelni magadban.

2012. máj. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Én nő vagyok.Most a párom tart el,mert nincs munkám.Volt,de már nincs sajnos.

Ha szeretitek egymást,nem az anyagiak a fontosak.

Elfogadhatod.De ez csak az én véleményem.

2012. máj. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem gáz.
2012. máj. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%

Ja és persze nem 1-2 ezerről van szó.


3.voltam

2012. máj. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
itt nem nagy öszegekről van szo, néha mikor magassabb a számla és nem marad kajára...
2012. máj. 21. 15:49
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

SZerintem meg kellene próbálni kibírni nem elfogadni.

Ha elkezded, igen nehéz lesz abbahagyni, és nekem 21 F igen fiatalnak tűnik ahhoz, hogy azon gondolkodj, hogy ő lesz a nagy Ő. Ha pedig nem, akkor valóban nem kellene.

Ha már esküvőt terveznétek, komoly dolgokon gondolkodnátok éretten, az másabb lenne, mert utána a vagyon már közös szerintem. De egy együttjárásnál nekem sose tetszett az anyagiak bezavarása.

Meg nem is érzed magad se jól ettől, szóval ne szokj rá szerintem.

2012. máj. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

Én 22 vagyok, 6 éve párommal és bár nő, nem férfi, de elfogadom, ha segít.

Sajnos van egy alkesz apám, így nehéz a gyógy dolgaimat beszerezni és megveszi nekem, kézkérés előtt is sokat segített, szívesen tette.

Nem tudsz elmenni dolgozni valamit? Még jobban spórolni, hogy több maradjon? Ezek csak tippek, hisz nem tudhatom, hogy éltek.

2012. máj. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!