Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek?

Hogy mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok,és idén megbuktam a suliban,sőt a hiányzásaim is kigyűltek,úgy hogy a pótvizsga kilőve.Hogy mondjam el Anyukámnak ezt az egészet,nagyon szeretem,és mindig is azt akarta,hogy nyelv vizsgám+értségim legyen,ehelyett szakmunkásképzőben is megbuktam.Kicsit eltávolodtunk egymástól,mert én a barátommal lakom külön már 2 éve,de két naponta járok hozzá.Egyébként nem szeretnék évet ismételni,hanem tanfolyamra mennék el.Valaki segítene,hogy volna a legjobb neki elmondani?
2013. jún. 12. 00:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak az őszinteség használ, aztán bizonyíts. Mond el nyíltan sulit ne hagyd abba mert egy pár hónapos tanfolyam soha nem fog annyit várni mint egy szakmunkás OKJ.


Bocs de nem hagyhatom ki, hogy ezért sem engedném soha, hogy a 17. éves gyerekem összeköltözőn bárkivel.

2013. jún. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Semmi gond,természetesen gondoltam,hogy kapok hideget,meleget,és hidd el ő sem akarta így,De a barátomnak semmi köze az iskolához,hisz már tavaly is együtt éltünk,és még is 4.2-es átlaggal végeztem el a sulit ami azért nem olyan rossz.De idén valami megváltozott bennem és egyszerűen nem érdekelt már az egész,inkább mennék dolgozni.
2013. jún. 12. 00:52
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

8 általánossal baromra nem fogsz tudni munkát találni, vagy ha igen akkor minimálbérért. Gondolom nem az az életed álma, hogy 3 műszakba egy gyárba telefont szerelj szalagon havi 60. ezerért.


Elkényelmesedtél az a baj.

2013. jún. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"nyelv vizsgám" na azért a nyelvtanon még javítani kellene....


Szerintem menj el estin érettségire....és közben ha bírod,végezz szakmát.


Dolgozni max pultosként tudnál,ami még fizetne valahogy 8 általánossal,de mindenképp keress melót is.

2013. jún. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerény tapasztalataim szerint,az igazán hasznos beszélgetések a szülőkkel azok amik akkor és ott nagyon fájnak.Ebben a szitúációban az egyenes út a legjobb,minnél kevesebb körettel.
2013. jún. 12. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"nem érdekelt már az egész,inkább mennék dolgozni."


Elhiszem, hogy most így látod.

De 3 hónap után valami idegörlő full monoton munkában (futószalag mellett pl.) ezerszer inkább a sulit fogod visszakívánni. Ugyanis ott például nem kell 8 órán át állnod.

2013. jún. 12. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem azt az egy évet ki kellene bírnod. Egy év egy egész élet viszonylatában szinte semmi. Fél lábon állva is. Végezd el mindenképp, a későbbi életed könnyíted meg vele. Aztán még mindig végezhetsz (ingyenesen) akár felsőfokú okj-t is, amihez kell az érettségi. Ha nem szerzed meg az érettségit, később rájönnél, hogy elszúrtad az életedet és akkor már sokkal nehezebb lenne korrigálnod. Egy jobb élet reményében bírd ki még azt az egy évet.
2013. jún. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként ha az igazolatlan hiányzásaid elérik a szabályzatban meghatározott mennyiséget, és a tankötelezettséged megszűnt (annak a tanévnek a végéig tart, amikor betöltötted a 18at), akkor megszűnik a hallgatói jogviszonyod és esélyed sem lesz befejezni az iskolát.
2013. jún. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nézd, szerintem neked jobb lett volna édesanyáddal élni, aki odafigyel rád, és az iskolai kötelezettségeidre. Ezek szerint a barátodat nem nagyon érdekelte, hogy te nem jársz iskolába.

Megjegyzem, én sem engedtem volna, hogy a 17 éves kamaszlányom elköltözzön a barátjához, és meg is van az eredménye.

Hogyan mondd el? A legőszintébben. Nem jártál be, és meg is buktál. Biztosan kapsz fejmosást, de sajnos úgy látszik, neked erre szükséged van, hogy valaki terelgessen, mert még éretlenül gondolkodsz.

Én a helyedben sürgősen keresnék valami megoldást arra, hogy legalább érettségim legyen, és utána gondolkoznék tanfolyamon.

Érettségi nélkül kevés tanfolyamra tudsz elmenni, vagy mehet szalag mellé a gyárba, ahol sóhajtozva gondolnál vissza az iskolai padra.

2013. jún. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ma beszélgettem erről egy ismerősömmel,aki 29 éves,Ő is azt javasolta tegyem le estin az érettségit,az mellet el tudok menni dolgozni is,de az hogy is van,az ingyenes,vagy havonta kell x összeget fizetni.Ezt nem tudom,ha megkérhetnélek benneteket még ebben segítsetek,ha már nem a kérdésre válaszoltatok.Egyébként barátom dolgozik reggel 5-kor indul itthonról és 4 óra felé ér haza,sokszor nem is mondtam el neki,hogy nem voltam suliban.
2013. jún. 12. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!