Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mért nem engedi? Bővebben lent!

Mért nem engedi? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, apukámmal élek. Soha nem enged el bulizni, de ezt meg tudom érteni (annak ellenére, hogy az összes barátom/barátnőm) jár(hat, ha akar) szórakozóhelyekre. De házibuliba sem enged el, ahol ugye többnyire ismerős emberek között, valakinek a lakásán vagyunk, és ott lehet aludni, tehát nem kell éjjel az utcán mászkálnom. A kérdésem, hogy mért nem engedi. Fiatalok és felnőttek, szülők véleményét is várom.
2009. okt. 9. 15:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Azért nem enged, mert a szüleink korában még nem volt ennyire általánosan elterjedt szokás, hogy tizenévesek éjszakára kimaradnak. Lehet, némi irigység is van a dologban, mert van, akit semmilyen érv hatására nem engednek el, csakazértsem, nehogy csorbuljon a szülői tekintély azzal, hogy engednek a kérlelésnek. Megoldás lehet, ha egyik osztálytársad apukája próbálja meggyőzni a te apukádat, hogy ő is elengedi a lányát/fiát, és biztos, hogy semmi rosszat nem csináltok, esetleg hazavisz benneteket autóval, stb.
2009. okt. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
A taxi jó ötlet lenne, de nem engedhetjük meg magunknak. Az, hogy félt, oké. De azért hagynia kéne felnőni. Aki írta, hogy 10kor haza kellett mennie, én ilyenkor el sem megyek, mert nekem fáj jobban, hogy el kell jönnöm.
2009. okt. 9. 15:54
 13/20 A kérdező kommentje:
Egyébként nem vagyok jó gyerek, de sosem hazudok, hogy ide-oda mentem, és nem úgy volt. Amiket ezeken a bulikon kipróbálhatnék, azon túl vagyok már. Tudom, hogy nincs szükségem semmilyen szerre, hogy jól érezzem magam. A fű és az ilyesmik nem az én világom, maximum az alkohol, de abból is csak mértékkel. NMi értelme lenne, ha másnap semmire nem emlékszem a buliból?
2009. okt. 9. 15:55
 14/20 anonim ***** válasza:

Na akkor nem ok nélkül félt apukád, ha te ezeken már "túlvagy" :S Én is bulizós típus vagyok, drogokat elutasítom, alkoholt mértékkel nem vetem meg - de nem értek egyet azzal, hogy 15 évesek rendszeresen eljárkáljanak, úgy akarjanak kinézni, mint egy 20 éves, és huszonéves pasikkal járjanak vagy csak keféljenek, stb. stb. Ilyen idős lánynak (vagy fiúnak) a részegség is nagyon szarul áll, és a szervezetük sem bírja úgy az alkoholt, mint később. (most úgy hangzok, mint valami erkölcscsősz, de ez mind igaz...)Én is 15 évesen kezdtem, sajnos, de megbántam, korai volt. Sok esetben kihasználják az ennyi idős lányok részegségét, tapasztalatlanságát. Egy fokkal jobb, ha kortársak, osztálytársak közt vagy.


De azzal sem értek egyet, hogy a szülők meg sokszor átesnek a ló másik oldalára, és hét lakat alatt tartanák a gyereket, és mondjuk egy koncert esetén sem tesznek kivételt. Ismerek eg ykiscsajt, már lassan 18 és mindig 10re otthon kell lennie - hát mit ne mondjak, nappal iszik, kannásborozik, füvezik a társaival, az utcán, mert szórakozóhelyeken csak 10 után kezdődik a buli, nem érdemes kifizetnie a belépőt - rosszabb, mintha elengednék rendesen, és szórakozóhelyen, nem az utcán csövezve meginna egy pohár normális bort!

2009. okt. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Igazad van. De én nem is azt kérném, hogy minden héten eljárkálhassak, meg rendszeresen bulizhassak. Először is erre nincs "szükségem", nem vágyom erre. Csak azt, hogy néha-néha elmehessek a barátaimmal. Még csak nem is azt kérem, hogy koncertre, mert tudom, hogy az veszélyesebb. éldául ami kapcsán most felmerül bennem ez, az az, hgy egy osztálytársamnak szülinapja van, és tart egy bulit. Késő estétől másnap reggelig.

Egyébként inni ihatok máskor is. Füvezni nem akarok, nem fogok, sem egyéb más drogokat használni. Szex nem merül fel, mert "komoly" kapcsolatom van.

2009. okt. 9. 16:49
 16/20 anonim ***** válasza:
És szereti a barátodat ő nem tudja megpuhítani?
2009. okt. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
A barátom nem jönne velem. De egyébként meg sem próbálkozna vele. Fél apukámtól.
2009. okt. 9. 21:44
 18/20 anonim ***** válasza:

15 évesen én még éjfélig se engednélek el.

max este 10-ig(csak ha nincs suli)és nem minden hétvégén.

Mi is így nőttünk fel,délutáni tinidiscóba jártunk,moziba is a 6-os előadásra,a barátnőkkel du-án is tök jól lehet hülyéskedni/beszélgetni.

Ha úgy érzed sok mindenből kimaradsz,állítsd át a barátnőidet a délutni "üzemmódra"

Én kertes házban nőttem fel,bográcsoztunk,grilleztünk a szülők nem is balhéztak(pedig húztuk sokáig,pia is volt)jobban hangzott,hogy bográcsozni engedik el az egy szem kincseskéjüket,mint egy házibuliba:-)

2009. okt. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
15 évesen hova akarsz menni bulizni? Szerintem jogosan félt apukád.Amilyen emberek járnak este,nagyon veszélyes:S
2009. okt. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, nem bulizni akarok járni:) Csak azért nem értem, mert aludni elenghed barátnőmékhez, akr úgy is, hogy 3-an, 4-en ott alszunk. Akkor most mennyivel másabb, hogy 5 helyett 15en vagyunK? Szerintem ez annyira nem durva azért... Vagy mégis olyan megengedhetetlen?
2009. okt. 10. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!