Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy segítsek a szüleimnek?

Hogy segítsek a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Édesanyám lassan 2 éve nyugdíjba ment, sajnos július 1-től a kötelező közalakalmazotti nyugdíjazás miatt szintén csak nyugdíjat fog kapni. Így apu bevételének a fele megszűnik. Nem nagyon engedik, hoyg a tesóimmal segítsünk nekik, viszont ennyi pénzből nem jönnek majd ki, hiszen most is elmegy minden pénz a hónapban.

Mivel tudnánk még is támogatni őket ha pénzt nem fogadnak el.



#szülők támogatás #nyugdíjjazás
2013. jún. 3. 21:34
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nyissatok nekik egy szamlat, es tegyetek be oda a penzt, amit nekik szantok. De lehet ugy is segiteni, ha foztok rajuk, autoval elviszitek oket ide-oda, berletet veszitek meg, stb.
2013. jún. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

De ilyen pénz nem fogadnak el.

Autóval ha kell és tudom viszem őket, meg a munkába sofőr viszi aput (tovább fog dolgozni csak fizetés nélkül) bérlet már nem kell nekik hiszen ingyen utazhatnak.

Ritkán mondják meg, hogy mit vegyek nekik, api inkább elmegy vásárolni, így még hasznosnak érzi magát vagy nem tudom. A kutyakaját megveszem nekik.

De nem tudom ennyi pénzből, hogy fognak élni, rezsi, gyógyszerek, orvosi ktg-ek stb.

2013. jún. 3. 21:43
 3/38 anonim válasza:
72%

Igen az elődtem szóló jól mondja nem kell 1/ből a nagy dolgokon gondolkozni.

Kedves kérdező ha kérdezhetnénk tőled valami akkor

MI AZ AMI INGYEN VAN ÉS BÁRMIKOR ADTHADTOK BELŐLE A SZÜLEITEK FELÉ?

gondolkozz el ezen,a meg oldás odt van mindnyájunknál csak észre kell venni.

KÉRLEK ÍRJ RÁ VÁLASZT, MAJD ÍRUNK

2013. jún. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Probálj meg pár csekket elcsenni és befizetni. vagy pár receptet.. esetleg mindta csak kostolonak,de viszel nekik ételt..próbálj meg nem feltünően de segiteni őket.. nem pont pénz adni nekik.
2013. jún. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
A szereteten kívül nem nagyon van semmi ami ingyen van és bámikor oda tudom adni meg a fizikai segítségem pl kutyasétáltatásban.
2013. jún. 3. 21:49
 6/38 A kérdező kommentje:
Csekk elcsenés nem megy, mert a számlájukról vonják a dolgokat, főzni meg nem szoktam és nem is nagyon lesz rá időm.
2013. jún. 3. 21:50
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem feltétlen kell pénzzel segíteni őket, hanem mással is.

Például megveheted nekik a kajára valót, vagy főztök nekik, vagy segítetek a házimunkába, vagy ha el akarnak menni valahová akkor elviszitek őket. Vagy ha esetleg tönkremegy valami, és javítani vagy cserélni kell akkor is segíthettek azon ha ti intézitek a dolgot és ti fizetitek ki a javítás egy részét ha nem akarják hogy te fizesd ki.

2013. jún. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg szimplán vásárolj be,vidd oda nekik és hagyd is ott. vagy probálj meg ugy be pakolni a szekrényekbe hogy ne vegyék észre.. vagy esetleg pénzt dugni a pénztárcájukba,vagy a ruhájukba.. nem nagy összegeket amik feltünőek.. mondjuk pár helyre pár 1000ft-os..
2013. jún. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Házimunkára nem lesz időm mert dolgozni fogok, meg van takarítónőjük szerencsére.

Sajnos a gyerekemre se nagyon lesz időm nem hogy még ott tenni ezt azt, de nem is ezzel van a gond, hanem az anyagiakkal. Ellátni eltudják magukat.

2013. jún. 3. 21:55
 10/38 A kérdező kommentje:
A pénzdugdosástól apám azthinné, hoyg teljesen szenilis lett, meg nekik nagyobb össze kéne segítségnek 2-3százerzes nagyságrend havonta, hogy normálisan tudjanak élni.
2013. jún. 3. 21:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!