Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon aggódok, hogyan segítse...

Nagyon aggódok, hogyan segítsek a szüleimnek?

Figyelt kérdés
apu pár héttel ezelőttig Ausztriában dolgozott építőiparban már vagy 40 éve. sose keresett sokat,félretenni pl. nem tudtak belőle,de normálisan meg tudtak élni.Most elveszítette a munkáját,és 57 évesen hiába van jó erőben,hiába jó szakember,nem talál munkát. mivel alvállalkozói státuszban volt kint,most semmilyen juttatásban nem részesül sem ott,sem itthon. ráadásul a saját hibájából küldték el,egy rossz pillanatában lehülyézte az osztrák fővállalkozót,aki ezt sajnos meghallotta,és semmilyen bocsánatkérést nem fogadott el. most bele van betegedve szegény,és napról-napra rosszabb állapotba kerül,borzalmas helyzetbe kerültek és kilátástalan lett a jövőjük. anyu rokkantnyugdíjas,szívbeteg,35 ezret kap,ebből kellene kettőjüknek megélni. most a gyógyszereket sem tudják kiváltani,és mivel önkormányzati lakásban laknak,ha nem tudják fizetni a számlákat,onnan menniük kell. annyira szeretnék segíteni,de mi is szinte nyomorgunk,már a hiteleinket is nehezen tudjuk törleszteni.munka kellene apunak,mert hamarosan nagy baj lesz,érzem,egyikük vagy mindketten belehalnak a válságba. mit csináljak,van ötletetek?
2011. jan. 27. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
össszeköltözni ideigelenesen?
2011. jan. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
sajnos 200 km-re lakunk. nekünk itt legalább van munkánk. ők pedig sajnos mozdíthatatlanok. nagyon kicsi a lakásunk csak 37 nm,de megoldanánk,ha beleegyeznének,csakhogy nem hajlandóak.és ha kiköltöznek az önkormányzatiból,akkor el is veszítik,többé nem tudnak hová visszamenni.
2011. jan. 27. 13:34
 3/11 anonim ***** válasza:

szia!

van mesterlevele? német országban keresik a mesterleveleseket, nagy hiány van belőlük.esetleg megpróbálhatná. jobb ötletem nincs sajnos:/

2011. jan. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Nagybátyám Ausztriában dolgozik 7 éve építőiparban kb 2500-3000 EUR keres, kőművesként. Egy családi házat felhúzott belőle. Nem bántani akarlak de nem hiszem hogy nem tudott volna egy lakásra valót megspórolni 40 év alatt, vállalkozóként!!??

Sajnos ilyen esetre nincs jó megoldás az újbóli munkába állásnál.

De ezen szörnyülködök, hogy 40 év munkából nincs semmi....

2011. jan. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát ja, ismerve az ausztriai fizetéseket, és ha 40 évig ott nyomta, azért elég gáz. Hát szerintem ha nem vállalják be, hogy hozzátok költöznek, akkor nem tudsz segíteni.
2011. jan. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, ezen és is meglepődtem. Egy sima mosogatófiú 350ezret keres kint, napi 8 órában.


Bár ez nektek nem megoldás, ha itt értetlenkedünk, hogy nem sikerült egyről a kettőre jutniuk 40 év alatt.


Nagyon nehéz mostanában munkát találni itthon, építőiparban meg aztán különösen. Talán ott, ahol volt próbálkozhatna elhelyezkedni sima melósként és nem vállalkozónak. Attól, hogy alvállalkozó volt még járulékokat kellett volna fizetnie, és jogosultnak kellene lennie vmilyen ellátásra. Ha más nem nyugdíjra. 40 év munkaviszony után már arra is lehet sztem.

ha nem fizetett járulékot, akkor teljes gáz. :S

2011. jan. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én sem értem, 40 évnyi osztrák fizetésből még megtakarítás sincs? Ez elég felelőtlen hozzáállás volt részükről, különösen ha tudta, hogy ha megszűnik a munkája, semmilyen juttatásban sem részesül utána. Azért ha jó szakember, még találhat az építőiparban külföldön munkát.
2011. jan. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem anyukád is kicsit besegíthetne, vállahatna takarítást, könnyebb munkát. Ezt úgy mondom hogy anyukám is szívbeteg, kétszer műtötték a fő ütőerét.
2011. jan. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
ezer euro volt a fizetése,mint minden minimálbéres melósnak,és ebből fizette a szállást,a heti utazgatásokat,a kajáját,az otthoni számlákat,a járulékait...nem sok maradt,nem éltek nagy lábon. sajnos semmi nem jár neki,természetesen ez volt az első dolga,hogy megkérdezte,de hiába. aki minimálbér után fizet járulékot,annak csak alapszintű orvosi ellátás jár,és nyugdíjalap,de táppénz és munkanélküli segély nem. megoldás lenne,ha vállalkozóként elkezdene munkát felhajtani kint,csakhogy amíg nincs megbízás,addig is kell fizetnie a járulékokat és fenntartani magát valamiből. anyu nem tud dolgozni,többször megpróbálta,és volt,hogy a mentő vitte el a munkahelyéről-nem hobbirokkant,mint sokan. kétségbe vagyok esve. próbálok én is keresgetni apunak melót,és az ottani ismerőseimet is nyaggatom munkáért,remélem,mielőbb sikerül valami megoldást találnunk. köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 27. 17:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Több ellentmondás is van a szövegben. Minimálbér 650 EUR ausztriában. Alvállalkozóként nem 1000 EUR adnak. Ha igen akkor fizették a járulékokat utána, szóval neki nem kellett. Ha fizette a járulékokat, vagy ő vagy a munkáltató akkor jogosult munkanélküli ellátásra. 1000 EUR egy utolsó mosogató is keres, de egy gyári munkás is. Vagy 40 évig semmilyen járulékot nem fizetett.

De ez igazából nem is érdekel. Azért válaszolok mert próbálok segíteni nem azért, hogy lepontozz. Igaz ezzel még nem oldod meg a problémát sajnos.

A lényeg ha bármilyen járulékot fizetett Ausztriában akkor jár neki...

2011. jan. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!