Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért neheztel a párom, ha...

Miért neheztel a párom, ha valamit kezdenék magammal?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok jópár éve, már a második gyerkőc is iskolába megy. Már hiányzik egy kis munka (részmunkaidős) vagy a házimunkán kívüli elfoglaltság. Jó lenne, ha tudnék válaszolni valami értelmeset, hogy aznap mit csináltam vagy ha idegen megkérdezi, hogy én mivel foglalkozom. Meg úgy jó lenne, ha lenne valami célom, kihívás stb.

Mivel hétköznap futok a gyerekekért, illetve ha betegek, akkor meg hiányoznék, ezért csak hétvégi tanfolyamra mehetek. Beiratkoztam hát kettőre is, ami szorosan összefügg egymással. Az egyiknek mindárt vége, a másik most kezdődik és szeptemberig tart. Kéthetente egy nap hétvégén.

Eleinte gyanús is volt, hogy a párom nem morgott, de most a második tanfolyam előtt kibökte, hogy a háta közepére sem kívánja, hogy én elmászkálok. Meg szerinte úgysem tudom majd felhasználni azt a végzettségem.

Lehet, hogy igaza van, de kellett valami, amivel elfoglalom magam, amitől elmondhatom a végén, hogy én most ez lettem.

Totál el tudja venni a kedvem,szinte a telefon a kezembe, hogy valami hülye indokkal visszakönyörögjem a pénzt és nem is kezdem el.

Mit csinálnátok a helyemben, volt már veletek ilyen?

Pedig amúgy rendben vagyunk, nem féltékeny típus, már a képességeket illetően sem.



2013. máj. 30. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az exemmel volt ilyen,ő csinálta ezt.

Elég jó végzettségem van,de még egyetemre jártam,mellette diákmunka.

Neki az lett volna akényelmes,ha én ülök otthon,őt minden nap meleg vacsi várja és csak vele foglalkozom,neki semmi dolga ne legyen otthon,megcsináljak mindent.

Hosszútávon nem birtam,így meghátráltam és kerestem olyan pasit,aki nem hátráltat,nem ellenzi az ambicióimat (és ketten neveljük a gyerekünket,nem esik le a gyűrű az ujjáról ha ő takarit,stb)

2013. máj. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszélgessetek erről! Nem tudom, pontosan mi nem tetszik neki?

Én egyszerre csinálok két sulit (párhuzamosan, nem egymás után), és egy szava sincs, pedig nem kéthetente egy nap, össze-vissza van, van, hogy egy hónapban minden hétvégén elmegyek egy napra, vagy csak egy délelőttre vagy délutánra. Ennyi kikapcsolódás, ráadásul ha hasznos is, szerintem akárkinek kijár. Főleg, hogy egész héten csak ugyanazt látja az ember otthon.

Teljesen természetes dolog nálunk, hogy az apa is teljes értékű szülő és tud mit kezdeni a gyerekkel 5-6 óra hosszát.

Miért morog? Mit kell ilyenkor csinálnia, amihez nincs kedve?

2013. máj. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A házimunka megvan, a tanfolyam miatt nem kell nagyon beáldoznia magát. Összesen 16 nap (+majd a vizsganapok) az egész.

Tényleg ennyire egyszerű lenne, hogy az ő semmittevése kedvéért morog. Mert ha igen, akkor tojom le és kibírom valahogy szeptemberig. Csak nem értem, hogy 16 nap, amit a gyerekeivel tölt (és anyósom ebédet rak eléjük) tényleg elég ok-e arra, hogy a lelkesedésemet letörje, a törekvésemet letörje, hogy én is lehessek valaki? :( Pedig nem rosszindulatú pasi.

2013. máj. 30. 11:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom. Szerintem 2 hetet egy félévben ki lehet bírni, de szomorú, ha ez "kibírás", főleg, ha házimunka sem igen van és ebédet is kapnak. Ez már szinte csak játék. Miért nem kérdezel rá egyenesen, mi a baja ezzel? Én nagyon nem tolerálom, ha valaki visszahúz, örülnie kellene, bíztatnia, erőt adnia, motiválnia. Lehet, hogy csak lusta, de én még ezt sem értem meg, annyira keveset kérsz! Csak egy nap játékot a gyerekeivel, ez nem lehet áldozat, szerintem.
2013. máj. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintetek lehet az a háttérben esetleg, hogy többre visszük, mint ők? Nem feltétlenül anyagilag, hanem hogy örömömet lelném a munkámban vagy valamiben.
2013. máj. 30. 11:39
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem. Ha valaki szereti a másikat, akkor örül, ha a másik boldog. Ez nem verseny. Miért lenne baj, hogy élvezed az életed? Ez kéne, hogy boldoggá tegye! A férjem mindig azt mondja, hogy ráragadna az érzéseim, és akkor érzi magát jól, ha látja, hogy boldog és kiegyensúlyozott vagyok. Ha nem érzem jól magam, gondjaim vannak, vagy nyomaszt valami, ő nem tud boldog lenni úgy. Az is lehet, hogy félreérted, és egész másról van szó. Őszintén beszélgessetek el róla, kérdezz rá egyenesen és nyíltan hogy mi a baj? Lehet, hogy olyasmi, amire most nem is gondoltál még!
2013. máj. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd már meg mi baja. Ott ne hagyd a tanfolyamot! Lehet az zavarja ha lesz állásod akkor nem leszel neki kiszolgáltatott!
2013. máj. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én párom is hasonlóan lebeszélt arról, hogy továbbtanuljak. Mindketten diplomásak vagyunk, az övé 3 éves, az enyém 5 éves viszont az övé értékesebb, többet is keres, nekem elég sz@r állásom van. Szerettem volna még tanulni, de a posztgraduális képzés szerinte drága, az OKJ felesleges, az utazgatás idő-pénz, és egyébként is egyik kinézett tanfolyammal se vinném semmire.

Ő is azzal "védekezik", hogy akkor sokat lennénk egymástól távol, itthon nem lennének "megcsinálva a dolgok". Szeret itthon tudni, a barátnőimmel, szüleimmel is alig találkozom, gondolom ez is mögötte van, meg gondolom nehogy már ne ő legyen a mérnök úr és esetleg nekem is valami megbecsült állásom legyen. Mondjuk ezt azért remélem nem így van, csak már kezdem unni, hogy hülyének vagyok nézve, pedig nemrég költöztünk össze.

2013. máj. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!