Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen hatást váltana ki, ha...

Milyen hatást váltana ki, ha a nagyszüleimmel fájdalomcsillapítót "itatnék"?

Figyelt kérdés

Ismerek egy legális anyagot, aminek elég erős fájdalomcsillapító hatása van, és ellazít, megnyugtat. Nem kérek kötözködést, higgyétek el amit írok és kész. Az egyik nagymamámnak egész életében fájt a válla, mert valami van a csontjával, és semmi nem használ rá. Ő nem olyan öreg, a másik nagymamám már 85 éves, őt lehet hogy már nem kínálnám ilyenekkel... Nagypapámnak állandó lábfájdalma van és alkoholfüggő. Anyámra is jellemző mindenféle krónikus fájdalom. Elképzeltem, ahogy belecsempészek egy kicsit ebből az anyagból a teájukba. Épp annyit, amennyitől még nem dőlnének vigyorogva a fotelba, viszont jól éreznék magukat és fájdalommentesek lennének.

Vagy egyszerűen megmutathatnám nekik, és elmondhatnám nekik amit ide is leírtam. Vajon hogy fogadnák?


2013. máj. 21. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem szednek maguktól gyógyszert, ha ilyen betegek? Ne tukmálj másokra olyat, amit nem akarnak, ez olyan, mintha te antialkoholista lennél, és bort csempésznének a kóládba.
2013. máj. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudhatod mi mivel milyen reakciót vált ki,ki mire hogyan reagál.Kiszűröm az ilyen érzéseket,én totál beparáznék,ha akaratom ellenére más állapotba kerülnék.Úgyhogy ezt elfelejtheted.
2013. máj. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
13%

érdekes elképzelés az tény, de ha tényleg úgy érzed hogy nekik jobb lesz így, és csak az ő érdekeiket tartod szem előtt, akkor szerintem okés a dolog. (feltéve ha a hatás elmúlása után nem lesz erősebb a fájdalom pl. nyugtatók hatása is ilyen) Mellékhatásoknak is nézz utána (pl. májbetegségek, vereelégtelenség, szívritmuszavar) mert ha ezekkel bármi probléma van akkor nem ajénlatos.


Egyébként izületi panaszokra jót teszenk a vas tartalmú ételek. pl. kurkuma, sötétzöld színű zöldségek pl uborka, vastabletta, pezsgőtabbletta, stb.


Másrészt szerintem először mondd el, és ha nem mennek bele akkor titokba tegyél de tényleg ügyelj rá hogy keveset! nehogy tényleg történjen valamit.


Mondd azt hogy gyógytea, avgy vala,i hogy azért tudják hogy mi történik velük.

2013. máj. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
84%
a tudtuk nelkul semmi gyogyszert ne tegyel az italukba bele mert soha sem tudod hogy milyen mellekhytas lenne naluk. mivel irtad hogy anyudnak kronikus fajdalmai vannak akkor lehet halalos lenne szamara a gyogyszer. ha az orvos nem bir rajtuk segiteni akkor te magadtol semmi gyogyszereket ne adjal nekik. vagy esetleg megmutatod nekik a gyogyszert vagy az orvossal informalodnal a gyogyszerrol vagy a farmaceutaval. egeszsegugyel foglalkozom es tudom h a teves terapiaknak nagyon sulyos mellekhatasai lehetnek.
2013. máj. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

"Épp annyit, amennyitől még nem dőlnének vigyorogva a fotelba, viszont jól éreznék magukat és fájdalommentesek lennének."


Ahogy a szavaidból levettem ez valami drog ami még legális. Ne csempéssz te semmit senkinek a piájába, mit gondolsz te magadról? Felnőtt ember basszus, ha ennyire jó akkor kérdezd meg tőle hogy kér-e és majd eldönti ő. És honnan tudod hogy az a legális anyag hogy hat a gyógyszerekre amit szed? Vagy hogy milyen mellékhatásai lehetnek?

2013. máj. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a nagyszüleid minden étkezéskor maréknyi gyógyszert szednek. Ezeket az orvosok felelősen állították össze. ha te a tudtukon kívül bármilyen más gyógyszert beadsz nekik, akkor annak ki tudja milyen mellékhatásai lehetnek. nem tudhatod, hogy a számos egyéb gyógyszer hatóanyagával keveredve nem okoznak-e nagyon komoly problémákat. Ilyet tenni rettenetesen, iszonyatosan felelőtlen lépés lenne! ne tedd, ha szereted őket!
2013. máj. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg ha a nagyit kórházba kell vinni a keveredés miatt, azt se tudnák, hogy mitől van baja, félrekezelik, stb. És te magadra vállalnád ha valami baja lenne? Vagy lapítanál?
2013. máj. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Meg akarod ölni őket? Nem tudhatod, milyen hatást váltani ki. Gyógyszerekre meg főleg. Felnőtt emberek, csak tudják kezelni a fájdalmukat, hogy milyen gyógyszereket szedhetnek, esetleg szednek is. Ne legyél felelőtlen, ne adj nekik semmi fene tudja milyen kotyvalékot.

Szeretetből meg inkább segíts nekik vásárolni, takarítani, hogy csökkentsd a fájdalmukat. Ez így tisztességesebb, mint alamuszi módon valami löttyöt itatni velük.

2013. máj. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel csak magadat kevered bajba. Nem valami jó ötlet. Mi van, ha véletlenül megölöd őket? honnan tudod, milyen gyógyszert szednek, amit nem lehet azzal szedni, amit te kotyvasztasz? Ráadásul ha megváltozik a tudatállapotuk, de nem lesz semmi bajuk, akkor is rohanhatnának a kórházba és fölösleges stressz lenne az egész.
2013. máj. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősömnek egy szippantás fűtől (pedig dohányzik) öklömnyire feldagadtak a nyirokcsomói a torkában, szó szerint fulladozott. Pedig a fű kis mennyiségben maximum álmosságot, vagy köhögést (füst miatt) vált ki. Nagyon ritka, hogy valaki allergiás legyen rá. Mégis láttam már ilyet.
2013. máj. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!