Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miről beszélgessek a nagyszüle...

Miről beszélgessek a nagyszüleimmel?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, de egyre inkább nincs témánk, kivéve a dédunokájukat vagy az időjárást. Ha megkérdezem hogy vannak, két szóval válaszolnak, pedig tudom, hogy baj van. Lehet nem akarják, hogy aggódjunk. Én sem szoktam panaszkodni, mert akkor elkezdenek aggódni és azt nem akarom. Tehát nem sokat tudunk beszélgetni, ez elég gáz.

Bár az egyik nagymamám állandóan panaszkodik ez fáj az fáj. Őt hogyan nyugtassam meg, hisz nem lesz már 20 éves. Próbálom mondnai neki próbálja másképp felfogni a dolgokat de nem megy neki. Nem járnak sehová, élik a maguk kis életét. Annyiban tudok nekik segíteni, hogy néha elviszem a dédunokájukat és telefonon tartjuk a kapcsolatot, de nem tudom elég-e ez.


2010. jún. 3. 09:48
 1/4 A kérdező kommentje:
igazából az a gondom, hogy egy család vagyunk és mégsem merünk dolgokat elmondani egymásnak. és elegem van, hogy mindig csak magunkról beszélek, szeretnék róluk is hallani, de nem mondanak sokat. megvagyunk nem vagyunk meg, ennyi
2010. jún. 3. 10:00
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az idősek egyre inkább a múltban élnek. Kérd,hogy meséljenek a fiatatalkorukról. Arról ők is szívesen beszélnek, neked is érdekes lehet és tanulhatsz is belőle. Nálunk több órás "mesedélutánok" voltak amíg éltek, nagyon érdekes volt.
2010. jún. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz!Én is mindig a régi időkről kérdeztem.Pl.hogy jöttek össze apuék,beszéltek a háborúról,régi eseményekről.Kérdezz olyant,ami érdekel is,hogy beszélgetni tudjatok róla!
2010. jún. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megértem,hogy meg akarod őket kímélni,gondolom ők is téged. Csak itt kezdődnek a gondok. Az én nagyim már 84 éves lesz. Bár neki is fáj ez az,ő azt hangsúlyozza,hogy tenni kell ellene. Ugyanúgy felül bicigire és teker,mindnet ugyan úgy meg tud csinálni, csak néha több idő kell mint régen. 4 unokája van és mindannyiunkkal nagyon jó a kapcsolata,a menyei, fiai is imádják. Mi el merjük neki mondani a gondjainkat,mert sajnos az élet velejárója. Igaz néha ha nagyon aggódom vmi miatt akkor neki sokkal lazábban mondom, így csökkentem az aggódását. Aztán mikor megoldódik akkor ő is boldog velünk együtt. Pl. nekem nehezen jön össze a baba, azt se úgy mondtam neki,hogy nagyon nehezen lehet babám,hanem hogy vannak gondok de szépen lassan helyreállítják a dolgokat. És ha vmi javult rögtön elmondom neki is. Hetente 2-3 alkalommal mind a 4-en beszélünk vele,ilyenkor elmondjuk,hogy ki merre volt és megkérdezzük,hogy ő mit csinált. Pl. interneten imádja nézni és olvasni azoknak a helyeknek a történetét ahol élt, én meg a régi képeket néztem már át vele többszőr,de a mai napig jó hanllgatni a régi történeteket:) Bocsánat,hogy ennyire elkanyarodtam, csak példákat akartam ara hozzni,hogy mi mindent lehet csinálni közösen.
2010. jún. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!