Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan fogadjam el párom...

Hogyan fogadjam el párom gyerekeit?

Figyelt kérdés
Párom első házasságából származó gyerekeit (18 és 22 évesek) mindig elém helyezi.Ők az anyjukkal élnek,párom minden hétvégét náluk tölt,a gyerekek a mi közös házunkba nem jönnek,mert otthon kényelmesebb apjukkal lenni.Amikor párom hazajön,akkor is fáj a szíve a gyerekei után,és legszívesebben velük lenne.Minden pénzét rájuk költi,én fizetem kettőnk életét.Rossz érzés,hogy csak második vagyok.Amikor hazamegy a régi családjába,féltékeny vagyok,emiatt sokat veszekszünk.Házassága az exneje félrelépései miatt bomlott fel.Vagy bennem van a hiba,és el kéne fogadnom,hogy nekem csak a maradék szerep jut?

#gyerek;válás;párkapcsolat
2013. máj. 14. 19:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez elég abnormális, én kilépnék a helyedben...mielőbb..
2013. máj. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A "párod" ezt a dolgot jól elcseszte az elején. Természetesen nem az a gond, hogy a gyerekei a legfontosabbak, hanem hogy nem tudott egyensúlyt teremteni a gyerekei és az új élete között.

Nem normális az sem, hogy kizárólag a te jövedelmedből éltek. A minimum az lenne, hogy a közös élet kiadásait közösen álljátok (még ha külön kasszán éltek is), a maradék pénzével pedig azt csinál, amit akar.

2013. máj. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem benned van a hiba. Nagy "gyerekek", nyugodtan ti négyesben is szervezhetnétek programokat, vagy mehetne hozzátok is. Kirekesztettek ebből a kapcsolatból. Kérdés?

Miért? Nem válasz, hogy a NEM gyerekeknek így kényelmesebb, hiszen miben zavarná őket, ha nálatok vannak? Déli alvásban? NEM gyerekek már. Beszéld meg a pároddal, mert úgy tűnik, nekik ez így jó, ők így egy család.

Neked viszont tarthatatlan. Megfontolnám a kapcsolat

felbontását is. Maradékkal a kutya sem éri be!

2013. máj. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem neked kellene elfogadni a párod gyerekeit, hanem rá kellene ébredned, h huszadrangú szereplő vagy a párod életében. Szerintem nem szeret, csak kényelmes veled és vmelyet még ki is használ. még ha nem is tudatosan
2013. máj. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Senki nem tart pisztolyt a fejedhez, hogy szenvedj mellette. Ha nem jó vele, lépj ki. Ő megváltozni nem fog.
2013. máj. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
38%
Most belegondoltam, a feleségem soha egyetlen szóval sem nehezményezte, hogy a korábbi házasságomból származó gyerekeimmel töltsem az időmet, elmenjek velük hétvégére, vagy rájuk költsek bármennyit, és ha jönnek hozzánk, mindig szívesen látja őket. És még egy hangos szóváltás sem volt köztünk sem ezért, sem másért évtizedek óta. Azért én nagyon szerencsés ember vagyok.
2013. máj. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért ennyi idős felnőtt gyerekeket nem kell agyonnyaldosni az élettárs rovására. Valamiért visszavágyik a régi családjába és a gyerekeket hozza fel okként. Egyszerűen nem tudott tőlük /család/ elszakadni. Az meg, hogy a pénzét is rájuk költi és a tiédből éltek, mindent megmagyaráz. Hagy a fenébe, amíg lélekben teljesen össze nem tör. Menjen "haza", érezze jól magát. Kezdj egy másik életet egy lehetőleg gyermektelen, komoly férfival.
2013. máj. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én imádom a párom kisfiát, rengeteget van nálunk, az anyjával is nagyon jó a kapcsolatunk, mondhatni baráti, sokat vagyunk együtt, szóval én aztán nyitott és toleráns vagyok :) De amit a párodék csinálnak beteges. 18 és 22 évesekhez szerinted járni kell?:) Párom kisfia 1 volt mikor szétmentek első perctől vitte, nála is aludt, hamar kialakult hogy 50%-ban nála/azóta nálunk van. Ez sajnos egy természetes dolog hogy elválnak a szülők (mármint nekem nem sajnos, hogy ők szétmentek, de úgy összességében azért nem jó dolog a "csonkacsalád")

Én úgy ahogy mi élünk nem bánom hogy csak második vagyok, mert ez így természetes, de a helyedben leülnék szépen a párommal, hogy vagy befejezi ezt a hétvégézést, vagy vége a kapcsolatnak. Bár nem is értem az egészet.. Ott alszik?

2013. máj. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

18 és 22 éves GYEREKEK??? Ez valami vicc, ugye? Ebben a korban nem igazán jellemző, hogy minden hétvégét apucival és anyucival töltenének, van ennél jobb programjuk is. Nem arról van inkább szó, hogy a párod és az ex-nej akarnak így együtt lenni?

Miért költöd a pasira a pénzedet? Ki kényszerít? Jól kihasználnak, lehet, hogy a hátad mögött még röhögnek is rajtad...

2013. máj. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A házasságuk azért ment tönkre,mert az exnej folyamatosan csalta.A közös házat nem adták el,a páromnak ott van még a lakrésze.Mi ketten egy bérelt házban lakunk.A gyerekeit egyszer bemutatta,rendesek,de kizár az életükből.Ők "anyával és apával" társasjátékoznak.Meg a 22 éves lány barátja,ő belefér.Én nem.Arra jó voltam,hogy megtankoljam a kocsit,amivel a fiú kondizni jár,magántanárt szerezzek,elintézzek a gyerekeknek ezt-azt.Az exnejjel nem akarják újrakezdeni,mert van neki már pasija.Engem sem akar elveszíteni,jópárszor elköltöztem,de kibékültünk.Szeretjük egymást.Ezért nehéz.De így sem megy.Ja,és nekem is van két huszonéves fiam,őket nem kívánja látni.Van egy nagy házam,de nem költözik hozzám,mert zavarnák őt a havi egyszer hazalátogató fiaim.Inkább béreljük ezt a házat,és fizetem.Párom vállalkozó,ha keres valamit,a gyerekeire költi.Azt hiszem,végleg elköltözöm a bérelt házból és szakítok vele.
2013. máj. 15. 05:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!