Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi az ideális korkülönbség?

Mennyi az ideális korkülönbség?

Figyelt kérdés
Persze minden kapcsolat más és más, de mennyi az ami ideális, hogy a 2 fél közt nincs generációs különbség? 20 év a férfi javára működhet ha a nő 22-23 éves?
2013. máj. 11. 21:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
86%
Koztunk kozel 7 ev van. Parom - ferfi fel - javara. Teljesen egy szinten vagyunk, total nem vesszuk eszre a korkulonbseget, es szerintem nem nottunk fel annyira mas korban. Neha eljatszunk a gondolattal, hogy peldaul o mar reg csajozott, elvesztette a szuzesseget, amikor en meg csak az abecet, tanultam, meg a szorzo tablat:D O az utolso osztalyok egyikeben volt, akik meg oroszt tanultak:D O tanacshazat mond, en polgarmesteri hivatalt:D Korulbelul ennyi a kulonbseg kozottunk. Noverem es parja kozott 14 ev van, ok igy nagyon jol elvannak. Apu es parja kozott 10 ev van korulbelul. Nekem mar a 10 ev is sok lenne, de kinek mi.
2013. máj. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
15év van köztünk a férfi javára,de én már elhagytam a 3.X-et,nem vehető észre a korkülönbség,sem a kor,amúgy is totál lazák vagyunk.Velem egyidős soha nem működött,meg nálam fiatalabb se.Viszont a fenn említett esetben sok,mert emlékszem milyen voltam 22éves koromban,akkoriban max.30éves passzolt hozzám.
2013. máj. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Ideális nincs. De a 20 év azért egy kicsit sok. Szerintem azért nem hátrány, ha az ember párja korban közelebb van hozzá, mint a szüleihez :) 20 év akárhonnan nézzük, generációs problémákat fog felvetni. De pusztán emiatt még ne kaszáld el, ettől még lehet egy jó kapcsolat :)
2013. máj. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hosszú távon nem működőképes egy ilyen kapcsolat (ha apakomplexusod van, még akkor sem).

Egy 42-43 éves pasi most még fiatalos, nincs ezzel semmi gond, de tudod mi lesz 10 év múlva? Lehet ő már a kertben sörözgetne a haverjaival, amikor te még buliba mennél ...

Közös gyerek esetén is idővel kijönne a korkülönbség.

Három barátnőm él idősebb pasival - mindegyik hozott magával gyereket előző házasságból.

Az egyik barátnőm úgy érzi megbolondul, mert ő még csak 36, felnevelt 2 gyereket, akik már elég nagyok, hogy anyuka és apuka este kicsit tovább kimaradjon, de apuka már 56 és nem nagyon akar kimaradozni ... a barátnőm 36 évesen éli az 56-osok életét.

A másik barátnőm már "nagymama", mert a pasija fiának becsúszott egy baba, de ugye 20 évesen a srác még tanul, a "szülők" besegítenek gyereket nevelni - eleve van egy kicsi közös gyerek is. Most a barátnőmet küldik gyesre, mert az volt a leginkább megoldható, pedig imádja a munkáját. Ha ez nem lenne elég, az idősebb pasinak az anyukája már nagyon idős, nem tud egyedül élni, erről a néniről is a barátnőm gondoskodik. A napokban sírt, hogy egy panzió a házuk, főleg hétvégén, amikor a pasi másik gyereke is "odaköltözik" a barátjával, hogy együtt lehessen a család. A barátnőm süt, főz, most, takarít mindenkire, mindenki után.

A harmadik barátnőmnél működik a dolog. Ott a pasinak 1 nagyobb lánya van, de még gimis, jó természet, nincs furkapiszka, lett közös gyerek is, elég harmonikusan élnek, de ez a barátnőm nem is nagyon szeretett régen sem bulizni járni, szóval ő kissé "koravén", így (még) nem gond a korkülönbség.


Rövidebb távon azonban építő lehet egy idősebb pasi társasága, szerintem egy 43 éves még bőven lehet nagyon jó pasi, jobb is, mint sok 20 éves nyikhaj ...

De ha házasságot és gyereket is szeretnél, várj, amíg az a 20-as nyikhaj beérik, mert eljön ennek is az ideje :)


Persze semmi nincs kőbe vésve, embere válogatja ezt is!

2013. máj. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
68%

szerintem idealis az a 4-5 ev. igaz koztem es a parom kozott 10 ev van (en 27, o 37) de en nem erzem ezt hatranynak, imadom hogy egy komoly eros erett ferfi van mellettem, az o szemeben meg minden alkalommal latom mennyire buszke ram amikor megolel vagy megfogja a kezem :)


egyszer egy 15 evvel idosebb ferfi udvarolt nekem, volt 2 randink kb, de ott soknak ereztem a dolgot. ugribugri komolytalan kislanynak ereztem magam mellette.

2013. máj. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Számomra az 5 év a határ. Persze ez nem jelenti, hogy nem eshetnék szerelembe egy ennél idősebb férfiba, de alapvetően a korosztályomban ismerkedek.


Az egyik barátnőm szüleinél nagyon érezhető a 15 év. Az apa viselkedése már zavaró az anyának. A szórakozottság, az időskorral járó hülyeség.


Engem nem is ez zavarma leginkább, hanem az, hogy idősebb, azt is jelenti, hogy hamarabb fogja elérni az idősebb kort és hamarabb is távozik.


Persze bármikor bármi történhet, súlyos betegség, baleset. Viszont ha az ideális esetet nézzük, hogy szép csöndesen megöregszünk, és férfiak, nők azonos korban távoznak, akkor ő bizony 15 évvel hamarabb itt hagy.. És bele se merek gondolni, hogy mit csinálok a párom nélkül, ha elvesztem.


Legszívesebben, vele együtt ölelkezve távoznék. Így neki se és nekem se fájdalom a másik elvesztése.

2013. máj. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Ideális korkülönbség az, hogy nagyjából egy időben akarjátok megélni a bulizós időszakot, a házasságot, gyerekvállalást ...


Ha te 23 évesen készen állnál a gyerekvállalásra, de a 25 éves párod csak 30 évesen akar gyereket, akkor ez a 2 év is rossz korkülönbség, mert te 7 év várakozást az anyaságra 77-nek élsz majd meg, ha ráveszed, akkor idővel az orrod alá dörgölheti, hogy belehajszoltad ...

2013. máj. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Szüleim között 30 év van ami elég soknak hangzik pedig nagyon jól megvannak :)
2013. máj. 12. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
70%

Azt, hogy mi az ideális, mindenki döntse el maga, ha muszáj lenne, én 0-10 év közé lőném be, a férfi javára, de ez az én dilim, mert sosem foglalkoznék nálam fiatalabb férfival, pl. azért sem, mert idősebbnek nézek ki a koromnál.


Párom 5 évvel idősebb, de kívülállók engem tartanak az idősebbnek a már említett okok miatt. (és mert párom letagadhat 10 évet simán)

2013. máj. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

17-essel értek egyet! Az a nagyon fontos, hogy nagyjából ugyanott tartsatok az életben, ami a vágyakat és az életritmust illeti, pl. ugyanakkor akarjatok családot.


A párom 7 évvel idősebb, mint én (én vagyok a nő, 26 éves). Előőte volt két barátom, akik fél évvel fiatalabbak voltak nálam és egy olyan, aki 4 évvel volt idősebb. Közülük mégis a leggyerekesebb a 4 évvel idősebb volt...persze így utólag belegondolva. Amúgy nem volt érezhető különbség a korkülönbség miatt egyik esetben sem. A 20 évet viszont én is soknak tartom. Jól írta valaki az elején, hogy bele kell gondolni, hogy milyen változások lehetnek az életben a kor előrehaladtával.

2013. máj. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!