Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi az ideális korkülönbség?

Mennyi az ideális korkülönbség?

Figyelt kérdés
Persze minden kapcsolat más és más, de mennyi az ami ideális, hogy a 2 fél közt nincs generációs különbség? 20 év a férfi javára működhet ha a nő 22-23 éves?
2013. máj. 11. 21:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
53%

2-3 év talán az. Szüleim közt 5 év van, anya azt mondta, hogy ez köztük nagyon érezhető. Bár én ezt sose tudtam, hogy miben nyílvánul meg...


Persze semmi sem lehetetlen.

Köztem és az aktuális párom közt 14 év van. De ez köztünk egyáltalán nem érezhető.

2013. máj. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%

5-6 mondjuk.

De teljesen mindegy, ha két fél nem haszonból szereti egymást.

2013. máj. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Mindkét fél mérje fel az igényeit és kalkulálja bele a korkülönbségből adódó változásokat.Ha azokat el tudja fogadni,akkor nincs gond.
2013. máj. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nem mindegy, hogy hány évesek a felek.

Pl 16-26 kombi elég gáz. Az egyik még gyerek a másiknak meg családot kellene alapítani.


Nálam az 1 év jött be. Minden kapcsolatomban 1-2 év külmbség volt csak. Aztán jött egy hosszú kapcsolatom (6 év), de szerintem ott a 7 év korülömbség sok volt. Az exem már állandóan a gyerekkel nyúzott, család stb... míg én bulizni és élni akartam.

A férjem és köztem 1 év van. Ez ideális. Együtt értünk meg a gyerek vállalásra, ugyan abban a korban nöttünk fel, ugyan azok az emlékeink vannak. Ugyan azokat tanultuk az iskolába....

2013. máj. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem soknak tűnik, most még nem is biztos, ha tényleg mindenben összeillenek, de később...


Köztünk 4,5 év van a férjemmel, de nem számít.

2013. máj. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
68%

nálam fél évvel fiatalabb a párom, és én vagyok a nő :) ugyanabban az évben érettségiztünk, szóval tulképp egyidősek vagyunk :)


volt már 7 évvel és 3 évvel idősebb barátom is. sokáig azt hittem, h egy nálam sokkal idősebb férfiben találom meg életem párját, aztán mást hozott az élet.

annak ellenére, hogy a pasik később érnek, a párom meghazudtolja a korát. nagyon éretten gondolkodik, sokat beszélgetünk a gyerekvállalásról, későbbi terveinkről. hamar összeköltöztünk, 3 év után a kezemet is megkérte, szóval abszolút nem az a tipikus mai fiatal :)


amondó vagyok, hogy mindenkinek magánügye, h mennyivel idősebb/fiatalabb párt választ magának, szeressék, becsüljék egymást, az a lényeg. ha pedig nem működik, akkor jobb minél hamarabb elbúcsúzni egymástól.

2013. máj. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
48%

mi egyidősek vagyunk, de a férjem előtt mindig fiatalabb pasijaim voltak.

ha egy férfi/fiú 2-3 évvel idősebb volt nálam, már "bácsi" volt a szememben. most is így van.

2013. máj. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%

A férjem 8 évvel fiatalabb nálam 12 éve vagyunk együtt.. Sokszor ha megtudják hogy mennyi a korkülönbség, nem is akarják elhinni...

Szerintem az ember hozzáfiatalodik a párjához, ezért nem a korkülönbség a lényeg.

Ismerek olyan fiúkat akik 20 éves létükre 30-35 évesnek néznek ki, és olyan férfiakat akik 40 évesek, és 30-nak tippelné az ember. Ugyanez a helyzet a nőkkel is. Vannak fiatal lányok akik 20 évükkel 30-35-nek néznek ki, vagy 40 éves nők akik simán letagadhatnak 10 évet is..

2013. máj. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%
szerintem is nagyban függ az élethelyzettől. Mikor gimis voltam volt egy barátom aki egyetemista volt ráadásul már végzős, nem értettük meg egymás problémáit. A mostani barátom 3 évvel idősebb ugyanazok a dolgaink, végezzük az egyetemet(igaz ő már mestert) és dolgozunk. Szerintem működhet 20-23 éves férfi-nő felállásban is ha megértitek egymást és hasonlóan érettek vagytok de nagyon embere válogatja
2013. máj. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Köztünk 3 év van, szerintem ez teljesen jó, sosem éreztem hátrányát. 17 voltam, mikor összejöttünk, akkor sem tartottam soknak, most meg tök ideális szerintem. 20 év... Apukám és felesége közt ennél is több van, működik, pedig apa nem egyszerű eset. :)
2013. máj. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!