Mekkora korkülönbség van közted és a párod között? Szerinted mennyi az ideális, és mi az előnye és hátránya, a kicsi és a nagy korkülönbségnek?
6 év van közöttünk, nekem ez így pont jó
mindenkinek más az ideális
volt már velem egyidős párom is fiatalabb is, öregebb is de nem sok különbség volt a kapcsolatok között, szerintem nem a kor számít hanem, hogy egyet akarjunk
A férjem és én köztem másfél év van.
Szerintem csak az nem jó párosítás ha a nő 10 évvel idősebb a párjánál, de ott is működhet a dolog :)
Ha szerelemből és nem érdekből vannak együtt szerintem nem baj a nagyobb korkülönbség.
A párom majdnem egy évvel fiatalabb. Ő 23F, én 24L.
Szerintem nincs olyan, hogy ideális korkülönbség, a kapcsolat sikeressége inkább azon múlik, hogy mennyire tudnak összehangolódni a felek, mennyire tudják áthidalni a korkülönbségből származó eltérő élethelyzeteiket. Láttam már 30 évesen nagyon éretlen embert, és 19 évesen olyan éretten gondolkozó fiút, hogy csak néztem.
Én mondjuk azt mondanám, hogy 10 év már nagy korkülönbség. Persze ha mindkét fél akarja, és tesz is érte, akkor ez sem kell, hogy gondot jelentsen. Exemmel 10 év korkülönbség nálunk sok volt, mi nem tudtuk megoldani a problémáinkat.
2 hét híján 5 év
Idősebb annyival hogy ne pótanyának nézzen,de elég fiatal ahhoz hogy ne akarjon apa lenni rögtön.
Ideális szerintem ha férfi vagy egykorú,vagy max 5-6 év.
24/N
3,5 évvel idősebb nálam, ami teljesen korrekt. A velem egykorú fiúk még mostanában érnek. De 5 évnél nagyobb korkülönbséget nem tudnék elfogadni. 10-15 évvel idősebb férfiakra én már nem tekintek potenciális pasijelöltként, már csak azért se, mert számomra ők már apák, tanárok, olyan emberek, akik egész egyszerűen tabuk. Még az egész komolytalan harmincasok is. :)
De ez csak egy vélemény a sok közül...
19L
Köztünk 10 (majdnem 11) év van az ő javára.
Előnye is, hátránya is van ennek.
Bár sokan azt gondolhatják, hogy mivel az életünk teljesen más szakaszában tart (én tanulok, ő dolgozik), mások foglalkoztatnak, mások a gondjaink, ezért nincs közös témánk sem. Ez nem igaz. Mindketten elmeséljük a másiknak a napi eseményeket, kit mi aggaszt/ minek örül stb. És ugyanúgy érdekelődünk a másik dolgai iránt, ha gond van, tanácsod adunk stb. És természetesen a közös érdeklődési pontokat is meg lehet találni, ez nem kor függvénye.
Ami szerintem abszolút előny, hogy én mellette nőttem fel (ez még igazából folyamatban van :) és vele tanultam meg, hogy milyen egy igazi kapcsolat. Előtte -így visszagondolva- borzasztó önző voltam a kapcsolataimban.
Nyilván az is előny, hogy neki már egy "kész" élete van: lakás, autó. Így nem kell azt figyelgetni, h kinél mikor nincs otthon a család, hétvégente pedig gyakoroljuk az együttélést annak minden velejárójával együtt. (Mielőtt jönnének a rosszindulatú reakciók: semmilyen szinten nem függök a páromtól anyagilag, nem támogat, nem vesz nekem drága ruhát, ékszert, cipőt, ha eszébe jutna, kifejezetten rosszul érezném magam emiatt).
Amit a hátránynak érzek, hogy közös társaságba nem nagyon járunk. Neki két baráti köre van, az egyiket az általuk képviselt értékrend miatt inkább igyekszem elkerülni, a másikban jófej emberek vannak, de mikor találkoznak, leginkább az ő közös dolgaikról van szó: régi közös emlékek, kinek mi van a munkahelyéve, ki hogy értékeli a legújabb adótörvényt. Ezekhez pedig legfeljebb annyit tudnék hozzátenni, amit az iskolában tanulok pl az adótvről, szóval ezek a találkozások nekem leginkább unalmasak. Ő pedig szintén így érez az én barátaimmal kapcsolatban.
13 év , én 24/N ő 37/F
Megértjük egymást, a gondolkodásunk egy szinten van. A nők hamarabb érnek, így szerintem mindenképpen kell,hogy idősebb legyen a pasi. Szerintem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!