Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Arról, hogy valaki nagyon...

Arról, hogy valaki nagyon nagyon anyagias, és csak azt nézi, kinek mije van, arról a családja is tehet?

Figyelt kérdés

Sok, nagyon sok embert ismerek, aki anyagias. Azon nem lát túl, hogy milyen márkájú ruhát hordasz, milyen márkájú a kocsid, mekkora a házad, milyen a telefonod.


Ő nekik vagy tényleg drága kocsijuk van(új Mercedes, vagy BMW, Audi) meg Iphone meg márkás ruhák, és ezt mutogatják is(Facebookon a Mercinek támaszkodnak, lefotózzák a kormányt, benne a jellel.) ami ráadásul kiderül mindig, hogy egy fűszálat nem raktak arrébb érte, hanem szülőké, szülők a fenekük alá tolták csak úgy.

Vagy nincs ilyen kocsijuk, de akarnak, vagy semmilyen kocsijuk nincs, de neked van, és nem számít, hogy most egy 20 éves szakadt Opelod van, azt látják, hogy neked van, nekik nincs, és ezért irigykednek. Megjegyzik, hogy "kocsid van ennyi idősen? Nekem, most sincs 35 évesen!"


És hallom őket néha panaszkodni, hogy "annak a gyereknek Iphoneja van, ami természetesen a szülei vettek neki, mit hordja fenn az orrát!?"


És azon gondolkodtam, hogy arról tehetnek valamennyire a szülők, hogy ilyen a gyerekük? Vagy ilyenek lettek felnőttnek?

Mert sok felnőttöl is hallom, hogy "ennek 20 évesen kocsija van... Nekem semmim nem volt 20 évesen!!!"

Van rá hatással a nevelés is, a többi családtag, hogy valaki ennyire anyagias lesz?



2013. máj. 10. 08:42
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Igen, tehet, illetve az is, hogy milyen társaságba jár, milyen közösségben tölti a mindennapjait.
2013. máj. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!