Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Arról, hogy valaki nagyon...

Arról, hogy valaki nagyon nagyon anyagias, és csak azt nézi, kinek mije van, arról a családja is tehet?

Figyelt kérdés

Sok, nagyon sok embert ismerek, aki anyagias. Azon nem lát túl, hogy milyen márkájú ruhát hordasz, milyen márkájú a kocsid, mekkora a házad, milyen a telefonod.


Ő nekik vagy tényleg drága kocsijuk van(új Mercedes, vagy BMW, Audi) meg Iphone meg márkás ruhák, és ezt mutogatják is(Facebookon a Mercinek támaszkodnak, lefotózzák a kormányt, benne a jellel.) ami ráadásul kiderül mindig, hogy egy fűszálat nem raktak arrébb érte, hanem szülőké, szülők a fenekük alá tolták csak úgy.

Vagy nincs ilyen kocsijuk, de akarnak, vagy semmilyen kocsijuk nincs, de neked van, és nem számít, hogy most egy 20 éves szakadt Opelod van, azt látják, hogy neked van, nekik nincs, és ezért irigykednek. Megjegyzik, hogy "kocsid van ennyi idősen? Nekem, most sincs 35 évesen!"


És hallom őket néha panaszkodni, hogy "annak a gyereknek Iphoneja van, ami természetesen a szülei vettek neki, mit hordja fenn az orrát!?"


És azon gondolkodtam, hogy arról tehetnek valamennyire a szülők, hogy ilyen a gyerekük? Vagy ilyenek lettek felnőttnek?

Mert sok felnőttöl is hallom, hogy "ennek 20 évesen kocsija van... Nekem semmim nem volt 20 évesen!!!"

Van rá hatással a nevelés is, a többi családtag, hogy valaki ennyire anyagias lesz?



2013. máj. 10. 08:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Sok a hülye szülő! Én a másik véglet vagyok, semmit sem kaptam, gyerekkort se...elhatároztam hogy nem fogok nélkülözni, ha kell, átgázolok másokon, nem érdekel!! Így lett iPhone-om, sok ruhám, pénzem:)
2013. máj. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is sok ilyen embert ismerek. Pénzért bármire képesek, a pénz az első. De ebben ludasak a szülők is, mert sokan gyerekkorukban mást sem hallgattak, csak azt, hogy "amíg az én kenyeremet eszed...", "én tartalak el, az van, amit én akarok" és társaik. Ezek után mit vársz?
2013. máj. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
van ennél cifrább is...volt párom anyja iszonyatosan pénzéhes ez olyan szintű hogy mikor megfogant az unokája megkérdezte minek a gyerek csak a pénzt viszi felelötlenek vagyunk mit gondolok én a bankszámla fontosabb (legyen tartalék bőven)hozzáteszem oriási házban élnek milliokkal a bankszámlán a fia 38éves csak keccsölt eddig mostmár talán fordithatna dolgon és lehetne családja is...nem szülő minta alapján inkább odébbállt,mert a pénz fontosabb
2013. máj. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Persze, hogy hatással van valakire, hiszen ha azt látja a családjától, hogy nyilvántartják hogy xy-nak mi mindene van és ezért mennyire (nem) dolgozott meg, akkor akarva-akaratlanul ő is fel fog ilyen dolgokra figyelni.


De nem csak ezen múlhat, hanem a körülményektől is.

Elmondom a saját történetem: bevallom, én is anyagias vagyok. Azért, mert gyerekkoromban bőven volt pénz a családban (mondjuk a szüleim éjjel-nappal güriztek is érte). Aztán hirtelen meghalt az Édesapám még tinédzser koromban, ettől Édesanyám lelkileg persze kikészült, ezekből pedig egyenesen következett, hogy anyagilag szépen lassan padlóra kerültünk. Viszont én abban nőttem fel, hogy volt pénzünk, hogy évente egyszer-kétszer mindig elmentünk nyaralni, hogy megvolt mindenünk, stb. És nagyon nehezen szoktam bele, hogy hát ez már nem így volt, sőt, örültünk, ha minden hónapban ki tudtunk fizetni minden számlát.

Most felnőttként pedig arra hajtok ill. hajtunk a férjemmel, hogy magunknak is és majd a gyerekeinknek is tudjuk azt a jóléletet biztosítani, ami még régen megadatott.

És igen, irigylem azt a barátnőmet, akinek a szülei a segge alá tettek egy lakást, meg kocsit, mert nekem is lehetett volna, csak hát közbeszólt a sors. És nekem bezzeg ezekért rengeteget kell dolgoznom.


Pedig a szüleim egyébként sosem voltak anyagiasak, sőt, boldog-boldogtalannak adtak pénzt, ha szüksége volt rá, hiszen amíg volt miből, miért ne segítenének...? Na, én már nem ilyen vagyok. :) Pedig ugye nem ezt láttam otthon...

2013. máj. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen szinten szerintem nevelés kérdése minden esetben. Az enyém kicsit más eset: Nem mondom, hogy nagyon szegények voltunk, de nagyon messze voltunk a jómódtól. Egész gyerekkoromban a szüleim siránkozását hallottam. Erre sincs pénz, arra se, ezt se tudjuk megvenni, azt se, Xnek, Ynak bezzeg könnyű.. Voltak ismerőseim akiknek sokkal kevesebb volt, mégsem nyafogtak állandóan. Ezt már érett fejjel látom, hogy nem a pénz minden, de kamaszkoromban/fiatal felnőtten én is eléggé pénzközpontú voltam. Annyira nem vált utólag nézve káromra, mert tettem azért hogy jobban éljek, mint a szüleim, de a negatív szemléletmódjukat nehéz volt levetkőznöm.
2013. máj. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze azért a mai világban nem mindegy, hogy valakinek a családja ki tudja fizetni az egyetemet, vagy hitelt kell felvennie, hogy el tudja végezni munka híján... én is irigylem az ismerőseimet, akiknek boldog családjuk és nagy házuk van, a netről rendelgetnek ruhákat, van egy egész gardróbnyi ruhájuk, még nekem van összesen két normális nadrágom... vannak kapcsolataik is, sokkal jobb munkákat kapnak, mint ami nekem valaha is volt és így tovább. Én meg egy kicsit csóróbb rétegbe születtem, ahol mindenki siránkozik, pont mint az előző válaszolónál. Nálunk is ugyanez ment, a nyavalygás, hogy jaj, erre nincs pénz, arra nincs pénz, mindenre az volt a válasz, hogy nincs pénz. Számít a pénz, de én nem lettem anyagias, mert lesz@rom az egészet. Egyelőre még nem találtam olyan munkát, amivel jól keresek, még jó végzettségem sincs és amúgy is válság van, mindenhez kapcsolatok kellenek, nem úgy megy az. Volt egy fél év, amíg nagyon nyomasztottak az anyagiak, fél évig sok pénzről álmodoztam, de aztán kiderült, hogy nem is a pénzzel van a probléma és már el is múlt ez a "sóvárgás" és megint letojom, hogy van e pénzem. legyen cigi, édesség, útiköltség, ruhára való, néha be tudja ülni ide-oda és cső.
2013. máj. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Az én szüleim mindketten értelmes, intelligens, jó emberek, de egyikük pénzhez való hozzáállása sem tetszik. Anyukám nem elég tudatos, nem tartja számon, megjöttek-e a csekkek, befizette-e, mennyit fizetett be stb. A mai napig nem tudja, mennyi egy havi költése, pedig majdnem 30 éve vezet háztartást. Ebből adódóan kölcsön kell kérnie akkor is, amikor egy kis tervezéssel megoldhatná a dolgot, és tiniként nem egyszer nekem kellett elintéznem, hogy pl. ne kapcsolják ki a villanyt. Apukám pont az ellentéte, nagyon tudatos, nagyon pontos, írásban tervez, de emellett sznob is és nagyon anyagias. Ha fizet valamelyik családtagja helyett a boltban 10020 Ft-ot, akkor pontosan 10020-at vár vissza, nem pedig 10000-et. Én kettőjük között vagyok, egy évre előre tervezek, utólag "ki is elemzem", hogy mire mennyi ment el, hol lehetne spórolni kicsit, de emellett nem érdekelnek a márkanevek, csak a jó ár-érték arány, és nem problémázok párszáz forintokon. Én azt mondanám, hogy a szüleim negatív mintáját látva lettem olyan amilyen, mert megmutatták a két végletet.

27N

2013. máj. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak és kizárólag a nevelés tehet róla. A volt férjem családja tök normális, a testvérei is. Ennek ellenére a volt férjem iszonyatosan anyagias, és évek során egyre jobban. Képes olyan beszólásokat tenni, hogy pl. látunk egy szép házat, akkor egyből mondja: a rohadt szemét dögölne meg akinek ilyen van, biztos lop, csal... stb.

Amikor meg emlékeztetem, hogy náluk vannak sokkal szegényebbek is és mit szólna, ha rá mondanák ugyanezt, akkor ki van akadva.


A családja nem ilyen, ők is nagyon ki vannak rá akadva.

2013. máj. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
nem csak a család tehet róla, inkább az egész világ ami körülvesz. az vesz körül, átszövi mindenkinek az egész életét, hogy mire kell vágynunk. mert de sokan várják attól a boldogságot, hogy ilyen-olyan drága tárgyakat meg tudjanak venni. nyiljon meg alattam a föld ha valaha bárkitől irigyeltem az ájfonját, vagy más méregdrága, haszontalan, felesleges kacatját. mert ugye irigyelni is csak azt lehet mástól, ami neked is kéne, ami neked is fontos. és itt van a baj az emberek fejében. a tárgyaktól várják a boldog nyugodt elégedett életet. és arra büszkék, arra mondják, hogy na, elértem valamit, hogy ezt meg azt meg tudtam venni. nem arra, hogy pl normális, szerető családi légkört tudtam teremteni a párommal magunknak és a gyerekeinknek. de ugye, a fogyasztói társadalom másképp nem működik, csak ha ilyen emberekkel van tele a világ
2013. máj. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is van hasonlóan anyagias ismerősöm, de ő véleményem szerint azért ilyen, mert mást nem tud felmutatni (észt, papírt, normális munkahelyet), csak azzal tud menőzni, hogy Pestre jár kéthetente, vásárolgat, iPhone-jával fotózkodik lépten-nyomon. Folyton azt lesi, kinek mije van... irritál amikor találkozunk.
2013. máj. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!