Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan bizonyítsam be nagyanyá...

Hogyan bizonyítsam be nagyanyámnak hogy nem én loptam el a pénzét?

Figyelt kérdés
Mostanában halt meg papa és mama azóta nagyon zavart, össze-vissza beszél és sok mindent elfelejt, nem sokkal azután hogy papa meghalt, lementünk a párommal mamához, nála töltöttük a napot, bementem a szobájába igaz, de csak kekszet kerestem, nem nyúltam semmihez, másnap telefonált hogy két tízezrese volt a szekrényben a függönyök alatt, és hogy csak én vihettem el senki más és nem hiszi el hogy nem én voltam, sőt én abban is kételkedek hogy volt-e pénze egyáltalán, ja és az összeg folyton változik, indult ugye 20000-ről a licit, majd lett 40, 50, legutóbb mikor hívott már 100-nál jártunk. :( Ráadásul folyton mást mond azzal kapcsolatban is hogy ki és miért adta neki azt a pénzt, össze-vissza beszél, nem lehet meggyőzni az igazságról, és ami még nagyon kellemetlen hogy másokat is traktál ezzel a hülyeséggel és már elég sok rokon, családtag és ismerős előtt leégetett ezzel. Mit csináljak? Hogy győzzem meg hogy ez az egész nem igaz és csak az ő kitalációja?
2013. máj. 9. 00:27
 1/10 anonim ***** válasza:
31%

Vigyél neki 2db 10eFt-ost. Tedd le valahova és dokumentáld a sorszámát, meg hogy otthagytad. Menj el pár napra, majd kérdezd meg, nem talált-e 2db 10eFt-ost.

Így megtudhatod, hogy ő becsületes-e, beteg-e, szenilis-e, stb.

Szembesítheted aznapra, ha szenilis, persze másnapra elfelejti. De ha felveszed videóra, később is szembesítheted vele.


Nem éppen kulturált megoldás, de ha a család ellened fordul annak ellenére, hogy tisztességes vagy, akkor ki kell állj az igazadért, és be kell bizonyítsd mindenkinek, hogy nem lopod meg a saját nagyanyádat.

2013. máj. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
felesleges kísérletezni vele, a nagymamád demens ... soha nem tudod meggyőzni az igazadról
2013. máj. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Már a feltételezése is bánt eleve...azt pedig végképp nem akarom hogy így élje le a hátralévő életét hogy azt hiszi, megloptam.
2013. máj. 9. 00:44
 4/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nálunk is volt hasonló eset, a dédanyám mindenhová eldugta a pénzét és persze elfelejtette hová tette, ő a saját lányát az-az a nagyanyámat vádolta lopással. Ő is elújságolta mindenkinek, őt sem lehetett meggyőzni. Mi nem engedtük meg nagyanyámnak , hogy odaadja a keresett összeget, mert ott tartott szegény, hogy inkább odaadja neki csak legyen már béke. Nem egy eset volt, többször is megvádolta. A halála után közel 100 000Ft-ot szedtünk össze poharak, párnák alól, könyvekből, stb. Sajnos ez a korral jár, tenni nem igen lehet ellene. Az a legrosszabb az egészben , hogy némelyik ismerős el is hitte , hogy meglopták, még az orvosnak is elpanaszolta, ő mondjuk nem vette komolyan.
2013. máj. 9. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos, nem tudod meggyőzni, ez már az időskorú elbutulás, demencia. Ne is törd magad, környezete sem fogja elhinni, lehet, őket is vádolja.

Ez a szellemi elbutulás borzasztó! Nem az elbutultnak, hiszen ő nem tudja, hanem a környezetének.

2013. máj. 9. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Van, akit nem érdemes győzködni. EZen a ponton kár minden energiáért. Még 1-2 év és megkérdezi, hogy ki vagy te egyáltalán. Sajnálom!
2013. máj. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is demencia:( Nem te leszel az egyetlen akit gyanúsítani fog:(
2013. máj. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20%
azért arra kíváncsi lennék melyik hozzáértő pontozott le #2-ben ... nem mintha érdekelne a pont, de az érdekelne, hogy mivel nem értett egyet
2013. máj. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.

Barátnőm nagyapja volt ilyen.

Először pénzt loptak tőle

Utána a kekszét, csokiját

Gyógyszereit.

A vége az volt, hogy belecsomagolta véletlenül az olvasószemüvegét az újságba, aztán bement barátnőm szobájába, hogy biztos ő lopta el. Nem egyszer arra ért haza, hogy a szekrénye ki van borítva.

Mikor a papa meghalt (elborult pillanatában felakasztotta magát) segítettem a barátnőmnak meg anyukájának összepakolni. Összeszedtük a temetési költséget.

A tollpárnában találtunk csak 100E, meg gyógyszereket, a matracban, gyógyszeres dobozokban, ruhazsebekben/bélésekben.

Mindenhol volt minden!

2013. máj. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Semmit, mert nem kell neki bizonygatni semmit, úgysem ér semmit. Ha zavart - agyilag is, érzelmileg is -, akkor össze-vissza beszél és nincs súlya a szavainak. Az idős emberek sokszor lesznek vénségükre paranoidok (mindenütt ellenséget keresnek, tolvajt, gyilkost, meg vannak gyűződve arról, hogy mindneki csak a halálukat várja, hogy megmérgezi az ételüket stb.). Ilyenkor a legnagyobb hiba, ha leállsz vitatkozni, veszekedni, vagy tagadni, magyarázkodni.


Egyszerűen és csak egyszer mondd meg neki: nagyi, nem én loptam el a pénzedet. A te dolgod, hogy elhiszed vagy sem. Pont.


Semmi mást ne tegyél. Nem gondolnám, hogy rendőrségre megy (nemigen vennék komolyan, ha tényleg zavart), de ha igen, akkor ráérsz ott bizonyítgatni. Addig nem kell semmit tenni.

2013. máj. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!