A szerelem megéri?

Figyelt kérdés
Biztos vagyok abban, hogy mindenkinek, de legalábbis majdnem mindenkinek volt már része abban, amiről most akarok kérdezni. Azt gondolom, hogy sokan nem tudtunk, tudunk kilépni a rossz kapcsolatainkból és nem azért nem, mert félünk, hanem, mert szerelmesek vagyunk. Ha megütne, elhagynám, ha függő lenne, elhagynám, ha megalázna, elhagynám és rendre mégis mind együtt maradunk. Megkérdezik mások és megkérdezzük magunktól, hogyan tudjuk még szeretni azt az embert, aki így elbánik velünk, de közben mégis szeretünk. Nem szeretném azt olvasni és meg is kérek mindenkit, hogy ne írja azt, hogy azért maradunk, mert nincs már büszkeségünk, becsületünk, rettegünk, csak azokra vagyok kíváncsi, akik tudják és tudták, hogy a szerelem miatt maradnak. Azt hiszem, hogy ahol forró szerelem van, ott van ordítozás és ajtócsapkodás is, nem tudom és talán nem is akarom elképzelni, hogy ne lenne, de megéri ez? Mikor tudod, hogy nem megbízható, nem biztonságos, hirtelen haragú és heves vérmérsékletű, mégis vele vagy, hozzámész vagy elveszed feleségül. Miért nem keresünk magunk mellé olyan társat, akinek a homlokára van írva, hogy jó ember, hogy jó anyja, apja lenne a gyerekeinknek? Akiről tudjuk az első pillanattól, hogy soha egy rossz szava nem lenne hozzánk és mindent megtenne értünk és a közös boldogságért? Nem tépnénk le talán egymásról az inget, berúgva, egy elfajult veszekedés után, hogy aztán a földön szeretkezzünk, de boldogan élnénk, mégis mi hiányozhatna? A szerelem? Miért? A szerelem ennyire megéri?
2013. máj. 6. 17:47
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok és életem legnagyobb szerelme a férjem. Megérte, nagyon megérte várni rá! Sok olyat küldtem el addig, aki csak "jó ember" volt, de nem éreztem iránta semmit, már kezdtem feladni a reményt, de most már azt mondom, ezerszer is megérte, hogy ne érjem be kevesebbel.
2013. máj. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

nem éri meg megaláztatni magadat. nagyon nem. mert szerintem aki méltatlanul bánik veled, az nem szeret.


nekem hatalmas szerencsém van, mert a párom tényleg az a klasszikus jó ember, de sosem unalmas mellette az élet. benne van az őrültségekben, mindig szervezünk valami programot, hatalmas humorérzéke van, nagyokat nevetünk együtt, tud nagyon édes és romantikus lenni. tudjátok, mikor annyira elolvadtok egy gesztusától, h majdnem felzabáljátok :)

persze nálunk is vannak hatalmas veszekedések, de nem a kardinális kérdésekben, hanem inkább a miért oda tetted azt, vagy miért nem tudtál odaérni pontosan, elkészülni időben? ami akkor abban a percben irtózatos gondnak tűnik, de túl lehet lépni rajta.


ja, és minden nap elhangzik a szeretlek, minden nap rádöbbenek, h mennyire nagy érték a mi kapcsolatunk. a szexre sem panaszkodhatok, egy hullámhosszon vagyunk.


megéri a szerelem, de csak ha mindketten úgy érezzük, h a megfelelő embert szeretjük.

2013. máj. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim válasza:
50%

A Nagy Ő-vel másfél évig voltam együtt. Ez az időszak iszonyatosan hullámzó volt: ha jó volt, akkor nagyon jó, de amikor rossz, akkor a pokolban jártam. Üvöltözések, ordibálások, ócsárlás, sértegetés, majd megcsalás a részéről, szakítás és könyörgés, kibékülés, megcsalás és szakítás. Kicsit több, mint két éve lett vége ennek az egésznek köztünk, és csak 4-5 hónappal ezelőtt jutottam el oda, hogy azt mondhassam, hogy talpra álltam (azt viszont nem tudtam mondani, hogy nem gondolok rá soha), s ezután új kapcsolatom is lett, akivel jól érzem magam, minden stimmel, de az érzés nem ugyanaz. Kb 1 hónapja elkezdtünk beszélgetni az ex-szel, semleges témáról. Szakított, hogy van, mi a helyzet. Aztán pár napja felhozta, hogy még mindig szeret és megváltozott. Itt rájöttem, hogy én is így érzek iránta, még mindig. Anyám utálta őt - de a mostanit is, annak ellenére, hogy nem is ismeri. Aztán elgondolkodtam, hogy:

1.: mások elvárásainak akarok eleget tenni, vagy a saját eszméim szerint akarok-e élni,

2.: egy olyan kapcsolatban szeretnék lenni, ami kiegyensúlyozott, de nincs meg az a nagy tűz és lényegében azzal sem nagyon vagyok tisztában, hogy hányadán állunk; vagy pedig egy olyanban, ahol totálisan szerelmesek vagyunk egymásba és mindent megtennénk a másikért, tudjátok az elsöprő szerelem.

Egyre inkább arra kell rájönnöm, hogy mindkét esetben az utóbbit választanám, tehát igen, a szerelem megéri! Nem szeretném idős koromban azon törni a fejemet, hogy miért is nem Őt választottam, és milyen életem lett volna azzal, akit mindennél jobban, hanem át akarom élni, adni akarok neki egy esélyt. Mert ugye, aki nem kockáztat, az nem is nyer.

2013. máj. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Én kockáztattam, és vesztettem... Rengeteget.

Van akinek szerencséje van és van, akinek nem.

2013. máj. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
90%
A "megéri" és a "szerelem" nem összeegyeztethető fogalmak. Vagy szerelmesek vagyunk, vagy mérlegelünk. A kettő együtt nem megy. Mégis, ha válaszolnom kell, azt mondom, a szerelem az egyetlen dolog az életben, ami igazán megéri. Én csúnyán megjártam vele. Félévnyi boldogságért nagyon nagy árat fizettem. (Rokkantság, válás, anyagi tönkremenetel, stb.) De ha újrakezdhetném, habozás nélkül ugyanígy csinálnám.
2013. máj. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Hú de jó kérdés,minden szavad értem Kérdező,már amikor rákattintottam éreztem,hogy jó lesz,ki is kellett mennem válasz előtt rágyújtani,pedig rövid leszek.


MEG.


Vagy a következő gondolat: nemtudom. Mert benne vagyok. Ezzel egyet értve a 15-ös Válaszolóval,hogy ezt akkor nem igazán lehet tudni.


Nagyon nehéz,de a jó út Én azt gondolom, mindig a nehezebb.


Bár van olyan Barátnőm,aki 3-as Válaszolóhoz hasonló Életet él,illetve hasonló kaliberrel és mindig azt gondolom,hogy tegye össze a két kezét! De közben meg a válaszát elnézve,lehet ha benne lennék akkor Én sem így gondolnám.... NEMTUDOM....


Talán ez az Élet(em) nagy kérdése.

2013. máj. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
72%

Ne haragudjatok, de én nem értem, hogy a legtöbb válaszoló miért csak azt a két alternatívát látja, hogy a) azzal marad, akibe szerelmes, bár az nem bánik jól vele, és b) összejön egy jó és megbízható emberrel, akibe viszont nem szerelmes. Nem csak ennyi lehetőség jut. Tovább kell lépni, mert ezek egyike sem a jó megoldás. Meg kell várni azt, akibe szerelmes vagy, és közben értékel és ugyanúgy szeret, mint Te őt. Erre persze lehet azt mondani, hogy mi van, ha ilyennel nem találkozol, én meg azt mondom rá, hogy és mi van, ha azért nem találkozol vele, mert egy rossz / nem elég jó kapcsolatban vagy, és ezért egyszerűen nem látod meg, nem vagy nyitott rá.

25N (én megtaláltam, 5 éve együtt)

2013. máj. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Azért ezeket látják, mert csak ezekről kérdeztem, több lehetőségben én nem hiszek.
2013. máj. 26. 20:38
 19/28 anonim ***** válasza:
77%
Van olyan szerelem is ahol nincs csapkodás, ordítozás meg veszekedés ilyesmi.
2013. máj. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy mentem férjhez, hogy nem volt az a lángoló szerelem.Igazi jó ember.Tökéletes apa,a tenyerén hordott.Nekem még se volt jó.Mindenben én dönthettem,soha nem volt vita.Beleszerettem valakibe,jött a rózsaszín köd.Feladtam mindent.Elváltam.Az első időszak nagyon jó volt.Azóta a poklok poklát járom.Se vele se nélküle.

És szörnyen szégyenlem magam, hogy elváltam egy szerelem miatt!!!!!A szerelem egy idő után szeretet és tisztelet lesz.A rózsaszín ködben nem vesszük észre a hibákat.Egy nagyon jó embert hagytam el azért, hogy most rugdossák a szívemet.Erre mondják, hogy az élet kiegyenlít.

2013. máj. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!