Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem összeroppanok a...

Úgy érzem összeroppanok a kialakult helyzettől, és a család jóakaratától. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Van egy párkapcsolatom durván két éve. A párom fiatalkori meggondolatlanul indított vállalkozásából "ajándékként" maradt 10 millió forint adósság, melyet sokáig titkolt előlem. Szabad felhasználású jelzálog, és adótartozás. A fizetnivaló is, és a tartozás is csak nő, de semmi nem maradt utána. Egy év elteltével, amikor a jól fizető munkahely megszűnt, jöttek a gondok, fény derült erre is.

Azon túl, hogy hideg zuhanyként ért, és becsapva érzem magam, nagyon szeretem, mert ezen kívül soha, semmiben nem okozott csalódást.

A családom viszont aggodalmaskodik, mi lesz belőlünk. Odáig fajult, hogy rendesen uszítanak ellene,és állandóan nekem szidják, hogy mekkora marha volt, és soha nem visszük majd semmire, én mindig csak ilyen selejteket tudok összeszedni (Ő harmadik barátom, 25 múltam...), de mindezt csakis azért vágják a fejemhez, mert szeretnek, stb... Hozzá tenném, nagyon jóban vannak, de Neki egyszer sem mondták el a véleményüket erről.

Odáig jutottunk, hogy remegek, ha arra gondolok, megint róla lesz szó, feszengek folyamatosan, és persze a társaságában is kattogok, hogyan oldhatnánk meg ezt. Az együttléteink teljesen megritkultak, egyáltalán nem tudok ellazulni, mindig az jár a fejemben, amit a fejemhez vágnak, illetve a folyamatos megoldáskeresés.

A munkahelyemen is nehéz időszak van, ezzel együtt pedig teljesen készen vagyok. Se a munkában, sem a családban nem találok megnyugvásra.

Úgy érzem tönkremegyek abban, hogy két tűz közt állok.

Valahol látom, hogy ebből értelmesen kikecmeregni csak egy lottóötössel lehet, és ballagva a 30 felé nem sok idő van a csodára várni, de szeretem, és úgy érzem önző és gusztustalan lenne a bajban még egyet belé rúgni. De mégis, Ti mit tennétek?



2013. ápr. 22. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Beszélnék a családommal. Fontos a jó kommunikáció, ha nem mondod ki kerek perec hogy úgy döntöttél kitartasz a barátod mellett, és ne nehezítsék tovább a dolgod hanem támogassanak akkor nem fog változni a helyzet. A fontos dolgokat normális hangnemben kell megbeszélni és nem szemrehányásként, de ettől még határozottnak és világosnak kell lenned. Őt szereted, ha szeretnek megértik, ezt egy az egybe ki lehet mondani.
2013. ápr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 acelsziv ***** válasza:

Nem elég, hogy a párod ekkora Sz*rt hozott össze, még a másik oldalról is kapod az ívet. Mellesleg hatalmas szemétség volt a párod részéről, hogy nem volt őszinte és ekkora mínuszt hozott az életetekbe.

25 évesen előtted az élet. Lottóötösben ne reménykedj, több esélye van a villámnak, hogy beléd csapjon.

Talán mondd meg neki, hogy akkor keressen meg téged, ha nullázta a hitelét.

2013. ápr. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Jóban-rosszban, ha mond ez valamit. Jó volt-most rossz van, hát itt az ideje, hogy megmutasd milyen az, hogy felnőtt és a sülyedő hajót sosem elsőként, hanem utolsóként hagyjuk el.A "családoddal" egyetemben.
2013. ápr. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Közös életet kezdeni valakivel manapság nem egy könnyű vállalkozás. Ha már az elején ilyen hatalmas adóssággal indultok /amihez neked egyébként semmi közöd/, tönkre fog menni a kapcsolatotok. Ha netán hozzájön az is, hogy te is elveszíted a munkád, nos jobb ebbe nem belegondolni. Akármennyire szereted is, jól gondold meg, mit vállalsz fel mellette. Az ember nemcsak a szerelemből él. Kell ehhez még egy-két más dolog is. Pld. megfelelő anyagiak.
2013. ápr. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Becsapott. Két év után nem lehet még csak azzal sem védekezni, hogy semmi közöd a pénzügyeihez, meg hogy anyagiaskodás. Ekkora adósság igenis "közügy", mert alapvetően lehetetlenné teszi a közös életet, hacsak nem társul hozzá irdatlan nagy bevétel. A te döntésed, hogy hosszú évtizedekig vegetálsz vele a kilátástalanságban, vagy keresel valakit, akivel van esélyetek a közös életre. A szüleid féltenek, hogy ilyen háttérrel sose lesz semmitek, gyereketek sem, vagy állandóan másra lesztek utalva.
2013. ápr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem a süllyedő hajót akarom elhagyni, megoldást szeretnék arra, hogy rendeződjenek a családi, és az anyagi viszonyok. Mindezt úgy, hangsúlyozom, hogy NEM TUDTAM RÓLA mikor belevágtam.

De nem bírok szemben állni a családommal, közben meg a párom, akit szeretek, rohadt*l a béka segge alatt van anyagilag, meg mindenhogy. Olyan konfliktusmegoldást szeretnék, amelyben aztán egymást támogathatnánk, mert valóban, ahogy az egyik válaszadó írta, ez már "közügy". Annak ellenére is, hogy nem vagyunk közös kasszán, mert külön élünk.

2013. ápr. 22. 20:10
 7/10 anonim ***** válasza:

"vagy állandóan másra lesztek utalva."


A sülyedő hajót el lehet hagyni, az ajtó nyitva áll mindenki számára.


De ez a fél mondatod valaki más számára irdatlan bukta. Illetve te mondtad ki amit valaki már nagyon nagyon várt:D


Hát hiába, legközelebb gondold végig hogy jobb előbb gondolkodni és útóbb cselekedni:D

2013. ápr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
97%

Itt alapvetően nem a családdal van a gubanc, hiszen amit ők csinálnak tipikus: "csak téged féltelek"-mázba burkolják az áskálódásukat, kritikusságukat.

Csakhogy: igazuk van. A süllyedő hajós válaszadó pedig igazán elhagyhatná a fedélzetet, mert ha folyóvíz, ha álló, mindenre csak ezt tudja ugatni, függetlenül attól, hogy a jelen páros még csak közelében sincs a jóban-rosszban-nak. Lehetne, csakhogy van egy 10 millió forintos bökkenő. Egy huszonéves nőt így megvezetni, akiben azért már munkál az, hogy közös jövőt tervez a párjával... hát minimum szakítóok. Nem a pénz az oka (még mielőtt valami hozzáértő le anyagiask.rvázna), hanem az, hogy ezzel ellehetetleníti teljesen a kérdező jövőjét is.


Gyakorlatilag az uraság odabízza: vagy elviseled, hogy soha nem lesz semmink, és azért dolgozunk, hogy fizessük a tartozást vagy szakítasz velem. Rajtad áll. A kérdezőnek ez az igazi dilemma szerintem. Mert függetlenül a család véleményétől, tényleg nagy szrban vagytok. A párod meg még csak az esélyét sem adta meg a kapcsolatotok elején, hogy eldöntsd, hogy vállalod-e így. Most pedig a döntést is rádhagyja, persze, mikor már szerelmes vagy, mikor már 2 éve együtt vagytok. EZ a gond.

2013. ápr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Két éve együtt vagytok, és még külön éltek? Nem véletlenül tartja a mondás, hogy lakva ismerszik meg az ember. Én is 1 évig jártam az exemmel, de mikor összeköltöztünk, rögtön kiderültek a viselt dolgai,lehet, hogy nektek is gyorsan össze kellene költözni, hogy lásd, tudtok -e együtt élni. Ha persze azért nem költöztök össze, mert anyagilag nem megy, akkor megvan könnyítve a helyzeted, ha meg össze is költöztök, menet közben úgyis látod, hogy mennyire mérgezi az anyagi helyzete a kapcsolatotokat, tudtok-e ennek ellenére együtt élni. Egy próbát megér, és ha nem jön be, legalább nem pazarolsz több időt az életedből egy süllyedő hajóra (bocs, de vannak dolgok, amik a legszebb szerelmet is aláaknázzák, például a titkolózás, hazugság, ja, meg az, ha a közös élet terhei csak az egyik félt terhelik, mert a másiknak előreláthatólag 30 évig hiteltörlesztésen kívül egy áramszámla befizetésére se futja...)
2013. ápr. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez elég nehéz helyzet. Egyrészt 10 millió nem kevés pénz. Hogy fogja tudni törleszteni? Mennyi idő, amíg kilábal belőle?

Másrészt, ami sokkal-sokkal nagyobb probléma: a bizalom megroppanása. Mert ha nagyon keményen dolgozik, akkor azért 10 milliós hitelt néhány év alatt le lehet darálni. De hogy egy ilyen volumenű dolgot eltitkolt... na ez komoly baj. Tudsz benne bízni?


A jóban-rosszban dolog szerintem hülyeség, még csak jártok, még össze se költöztetek, ennek pont az a lényege, hogy most még gond nélkül leléphetsz, mert nem ígértél semmit. Úgyhogy itt tisztán a te döntésed, hogy mit teszel.

Néhány dolgot azért gondolj meg. Ő felelőtlenül belevágott ebbe a vállalkozásba, ami a kisebbik gond, nem jött be, van ilyen. De eltitkolta előled hosszú időn keresztül. Nekem ebből kicsit az érződik ki, hogy ő nem problémázott azon, hogy milyen nehéz helyzetbe hoz ezzel téged.

A másik, hogy lehet hogy önzés azt mondani, hogy így nem akarsz vele lenni. De az embernek muszáj önzőnek lenni!

Nekem egyébként itt a legnagyobb félelmem az lenne, hogy mi van akkor, ha összeházasodtok, ő közben tolja bele a pénzt a hitelébe, de vesztek egy közös lakást, amit nyilván sokkal nagyobb részben fizetsz te, aztán évek múlva a váláskor viszi mindennek a felét, mondván közös. Nem tartom a dolgot elképzelhetetlennek...

2013. ápr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!