A szerelem megéri?

Figyelt kérdés
Biztos vagyok abban, hogy mindenkinek, de legalábbis majdnem mindenkinek volt már része abban, amiről most akarok kérdezni. Azt gondolom, hogy sokan nem tudtunk, tudunk kilépni a rossz kapcsolatainkból és nem azért nem, mert félünk, hanem, mert szerelmesek vagyunk. Ha megütne, elhagynám, ha függő lenne, elhagynám, ha megalázna, elhagynám és rendre mégis mind együtt maradunk. Megkérdezik mások és megkérdezzük magunktól, hogyan tudjuk még szeretni azt az embert, aki így elbánik velünk, de közben mégis szeretünk. Nem szeretném azt olvasni és meg is kérek mindenkit, hogy ne írja azt, hogy azért maradunk, mert nincs már büszkeségünk, becsületünk, rettegünk, csak azokra vagyok kíváncsi, akik tudják és tudták, hogy a szerelem miatt maradnak. Azt hiszem, hogy ahol forró szerelem van, ott van ordítozás és ajtócsapkodás is, nem tudom és talán nem is akarom elképzelni, hogy ne lenne, de megéri ez? Mikor tudod, hogy nem megbízható, nem biztonságos, hirtelen haragú és heves vérmérsékletű, mégis vele vagy, hozzámész vagy elveszed feleségül. Miért nem keresünk magunk mellé olyan társat, akinek a homlokára van írva, hogy jó ember, hogy jó anyja, apja lenne a gyerekeinknek? Akiről tudjuk az első pillanattól, hogy soha egy rossz szava nem lenne hozzánk és mindent megtenne értünk és a közös boldogságért? Nem tépnénk le talán egymásról az inget, berúgva, egy elfajult veszekedés után, hogy aztán a földön szeretkezzünk, de boldogan élnénk, mégis mi hiányozhatna? A szerelem? Miért? A szerelem ennyire megéri?
2013. máj. 6. 17:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
54%
Sok esetben nem szerelemről van szó, csak megszokásról.És arról hogy pont ezek a rossz dolgok hiányoznának ha nem lennének... A másik meg az hogy a nők azért szeretik a rosszfiúkat mert velük nem unalmas az élet. Mindig zajlik, és azt hiszik meg tudják változtatni a férfiakat :)
2013. máj. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
82%
szia szerintem nagyon jó kérdést tettél fel..és érint valóban engem is a szerelem is egyfajta boldogság keresés és a boldogságért bármit megteszünk még a logikátlan dolgokkal szembe is megyünk(talán mert elhisszük hogy megéri,és mindent megér)és talán igazságérzetből úgy érezzük hogy minél többet harcolunk és viselünk annál erősebb és boldogabb lesz!Én így gondolom,de érdekel mások véleménye is!
2013. máj. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
64%
Én olyat kerestem, akinek a homlokára van írva, hogy jó ember. Találtam is. Valóban jó ember, jó apa, kedves, szerető férj. De olyan kib@szottul unalmas vele az élet, hogy arra szavak sincsenek! Soha nem veszekedtünk még, mert semmi tűz nincs a kapcsolatunkban. A szex gépies. Vitákban mindent rámhagy. És tudod mit? Azt kívánom, bárcsak mertem volna kockáztatni, és választottam volna hevesebb vérmérsékletű férfit!
2013. máj. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
75%

A szerelem sokszor hívás nélkül érkezik. Ha pedig már benne vagyunk, kevés az olyan ember, aki képes lecserélni egy langyos, érzelemmentes kapcsolatra, mert az kényelmesebb.


A saját részemről: nekem egy kapcsolathoz nem elég az, hogy valaki jó ember. Elég nehezen alkalmazkodok, nehezen szokom meg az embereket, nem is mindenkit szeretek meg, sőt nagyon keveseket. Csak akkor tudok valakivel párként együtt élni, együttműködni, közös jövőt tervezni, összekapcsolódni lelkileg, ha szeretem. Egy párkapcsolatban, nekem konkrétan kell a szerelem. Ha valakivel szerelmesek vagyunk egymásba, az rengeteget segít abban, hogy toleránsak legyünk egymással, megértsük a másikat, összecsiszolódjunk, hiszen akibe szerelmesek vagyunk, azzal elfogadóbbak, simulékonyabbak vagyunk. Természetesen ez csak akkor igaz, ha kölcsönös a szerelem.

Átölelni összebújni vele reggelente mellette elaludni és ébredni sem tudnék olyan ember mellett, aki rendes, de testem lelkem nem kívánja.

2013. máj. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
97%

3 Ezért nem szabad másokra hallgatni. Nekem mindig azt mondták, hogy ne válogassak, mert nincs tökéletes és nehogy egyedül maradj blablabla. De akárhányszor nem válogattam, mindig megszívtam. Miért ne válhatnának valóra az álmok? Hülye földhözragadt emberek.


Ez sajnos engem is érint, de ahogy elkezdett velem rosszul bánni a párom, el is tűnt a szerelem. Vagy nem is voltam szerelmes soha. Mindegy, aki bánt, az nem szeret, hiába mondják az emberek azt a hülyeséget, hogy azt bántjuk, akit szeretünk. én sose bántom azokat, akiket szeretek. Ha dühös vagyok és fel akarok robbanni, inkább levezetem máshol, vagy szétverem a bútorokat, minthogy azt bántsam, akit szeretek. csak én vagyok ilyen hülye? Szerintem azok bántják a szeretteiket, akik személyiségzavarosak, vagy nincs lelkük.

2013. máj. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Meg is éri, és nem is. Én egyszer voltam nagyon szerelmes. De rengeteg vitatkoztunk, ordítoztunk. Nem bántam meg hogy AKKOR vele voltam. De azt sem hogy elhagytam. Nem múlt el a szerelem, nem ezért szakítottunk. Egyszerűen egyszer betelt a pohár. Tudom hogy azt írtad, ne írjuk azt, hogy önbecsülés miatt, de nálam emiatt. Tudod amikor már te szégyelled hogy milyen ember vagy mellette az nagyon sz.r dolog. Ekkor már nem éri meg a szerelem. Vagy egy idézet, szerintem találó: "nem azért szeretlek amilyen vagy, hanem amilyen én vagyok melletted" Két utat láttam, ha mellette vagyok. Megalkuvóvá válok, mindent lenyelek, amilyen nagyon nem vagyok vagy én is felcsattanok minden hülyeségen, egymás torkának ugrunk hetente kétszer-háromszor. Ez nem élet. Családot, gyereket szerettem volna, így gyereket nevelni nem lehet.

Szeretem a férjem, nem úgy mint őt (már nem szeretem, nem élek az emlékeknek, de tudom hogy amit akkor éreztem nem lehet összehasonlítani azzal amit akár fénykorunkban a férjemmel, de ki garantálja hogy még mindig érezném, ha külön elmúlt?)

Szerintem az a lényeg, hogy úgy éljünk hogy nem bántuk meg a döntéseinket. Én ezt nem fogom. Azt 10-20 év múlva biztos megbántam volna.

Jó dolog a nagyszerelem, csak nagyon tud égetni is:) Hosszabb távon fontosabb a nyugodt (nem unalmas) élet, közös gondolkodás, értékrend. Az hogy jó ember. Nagyon-nagyon nehéz ilyet találni, úgyhogy ezt nem szabad igazán elengedni.

Legalábbis én így gondolom.

2013. máj. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
78%
3-s és ha te vagy unalmas? Erre nem gondoltál?
2013. máj. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
6 Ezt mintha én írtam volna:)
2013. máj. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem érte meg, rohadtul nem.. Soha nem éreztem senkivel olyan szenvedélyt és szerelmet, mint azzal, akiről az első pillanatban tudtam, hogy bánni fogom, hogy összejöttem vele. De képtelen voltam ellenállni. Mennyország és pokol, évekig.

Majdnem ráment az életem (szó szerint) és úgy érzem, soha többé nem akarok férfit, kapcsolatot.

Sajnos nem mondhatom azt, hogy ennek így kellett lenni, nem bánom, stb, stb. Nagyon is bánom, de visszacsinálni már nem lehet. Egyet tehettem, véget kellett vetnem a kapcsolatnak, de ez csak (!) akkor sikerült, amikor végre kiszerettem belőle. Két éve volt, azóta egyedül élek, rá sem bírok nézni a férfiakra.

Szóval, nem érte meg és ez nagyon enyhe kifejezés.

2013. máj. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
A Te válaszod, hatos, azt hiszem válasz a kérdésemre. A szerelem nem éri meg, ahogy írtad, szereted azt, aki mellett vagy, de ez nem ugyanaz az érzés. Az az érzés, pedig nem éri meg, nem éri meg egymás torkának ugrani. Köszönöm a válaszokat, várok még.
2013. máj. 6. 22:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!