Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm 30 évesen szült...

A barátnőm 30 évesen szült gyereket egy 50 évesnek! Szerintetek, ez így normális?

Figyelt kérdés
Én most főként a gyerekre gondolok, 10 évesen az apukája már 60 éves lesz... Vagy csak én vagyok ennyire konzervatív?
2009. szept. 29. 11:37
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%
Akkor figyelj. Apámék 7-en, nagyapámék pedig 11-en voltak testvérek. Szerinted a szülők és a legkisebb gyerekek között mekkora lehetett a korkülönbség? :-)
2009. szept. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Itt a mi családi példánk. Nagyymamám 35 évesen szült a Nagypapának aki akkor 50 éves volt és nyugdíjas. Anyám az első unokáját 25 engem 29 évesen szült. 18 éves voltam mikor a nagymamám meghalt. És 6-7 amikor a nagypapám halt meg.


Én 35 vagyok. Párom 42. Egy éve szültem. Tény hogy mire ő befejezi a tanulást már mehetünk is nyugdíjba. :) Tesót is terveztünk 4 éves korkülönbséggel, de az anyagi problémák miatt úszott. Azért remélem látom majd az unokámat. :)

2009. szept. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg a barátnőd nem az ötvenéves férfinak, hanem magának szülte és ő még csak 30 éves, tehát jókor születetett a baba.Az élet általában úgy rendezi, hogy az az ember, akinek kiskorú felneveléséről kell gondoskodnia, általában magasabb kort él meg. És az 50 éves férfi miért ne nevelhetné fel a kicsit. Akár 80 éves koráig is élhet.
2009. szept. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
Ja azt nem is írtam, hogy a párom egyik testvére velem egyidős. (35) van egyy 82 éves férje. Kettőjüknek van egy 18, meg egy 16 éves gyereke. És mivel ez a házassága az öregnek a második az elsőből van unokája aki a fiaival egyidős. No koment.
2009. szept. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

rossz,de tanulságos példa...

anyám engem 17 évesen szült,25 évesen már elvált volt...

30évesen megszülte öcsémet,egy 45 éves férfinak,akinek már volt két 20körüli fia.

most anyám 40,mostohafater 55,anyám még "pörög"(ne),mostohafater meg várja hogy mikor mehet nyugdijba,meg ilyenek...

öcsém a szenvedő alany,mert türelme már egyiknek sincs hozzá,hogy akkor leüljenek vele játszani,tanulni

22/L

2009. szept. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
42%

Én tökéletesen egyetértek a kérdezővel. Tény, hogy a barátnő magának szül és nem a férfinek. És tény, hogy 30 évesen egyáltalán nem idős egy nő, és mit tehetne, ha pont egy 20 évvel idősebb férfiba szeret bele. De szerintem azért akkor sem az a "normális", hogy a férfiaknak 50 évesen születik az első gyerekük, a nők is egyre inkább kitolják a szülést, és sokszor azt hallani, hogy egy 30 éves nő még ne szüljön, mert az még annyira fiatal, neki élnie kell stb.

Engem pl zavarna, ha a saját gyerekemnek nem az anyjának, hanem a nagyanyjának néznének, vagy a férjemet le nagypapáznák. Nem biztos, hogy az 50 akárhány éves apuka lefog tudni menni a gyerekével 8-10 év múlva focizni vagy görkorizni, vagy eltud menni vele biciklizni stb. és jöhetünk azzal, hogy egy fiatalabb szülővel is bármi történhet, de mégis kinél nagyobb az esély? Ezen kívül sokszor az ennyire idős szülőkben már semmi lazaság nincs, rég elfelejtették, hogy ők is voltak fiatalok, ők is csináltak hülyeséget. Tényleg annyi begyepesedett szülőt látni (és tudom ez se csak kortól függ) és többniyre nem a 20-on évesen szülőkké vált emberek között.

2009. szept. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ebben a rohanó világban annyira eltolódik minden... Én 27 vagyok, és amikor 14 voltam azt terveztem, hogy amikor már "majdnem 30 leszek":) akkor lesz már lakás, kocsi férj, gyerekek(!) Ehhez képest... Most lett vége egy már eleve halálraitélt kapcsolatomnak, és néha elkap a harag hogy miért történik ez velem?! Hívő vagyok, rendes vagyok, csinos, mégis ütődött pasikat fogtam ki akiknek semmi kedvem sincs szülni. Ha megismerném a teljesen hozzám illő férfit, és tudnám a szívemben, hogy csak ő és senki más, akkor nem érdekelne semmi. És még szép, hogy szülnék neki gyereket! Ha 50 ha nem... Az élet nem úgy alakul, ahogy mi elterveztük, viszont, mindig van egy menekülő út, ha okosak vagyunk, és időben rájövünk a hibáinkra...

A gyerek meg szerintem inkább akar egy olyan szülőt, akire felnézhet, aki megteremti neki a nyugodt gyerekkort, hogy később egészséges felnőtt legyen, mint egy fiatal szülőt, aki tapasztalatlan, és ráadásul nem is nőtt fel agyilag...

Szóval nem feltétlenül a fiatal szülő a jó. Lehet egy fiatalból jó szülő, ha ő maga már teljesen felnőtt ember, viszont ez nem alapfeltétel..

Szép, hogy örülsz nekik, az irigységedet is értem, a kérdés egy kicsit fura volt...:) vagyis a hangulata a kérdésnek..

2009. szept. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
52%
Most legyetek komolyak...hány ember éli meg 80 évet magyarországon???A fiatalon a 30-40évre gondoltam...ja és persze hogy bárki bárhol bármikor meghalhat...de én most nem arra céloztam...de látom jól elfiloztatok rajta!
2009. szept. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
12:53 - Egyik nagyapám 82 évesen halt meg, a másik most lesz 77, nagymamám 71 és köszönik, jól vannak, Magyarországon :-)
2009. szept. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

A nagypapám leukémiás votl és meghalt 40 évesen..:( A dédszüleim szinte mindegyik meghaladta a 90 évet... Az egyik dédim 96 éves korában halt meg.. Az utolsó dédim, most 92 éves...

A nagyszüleim, pedig 70 év felett vannak, és eddig a nagypapámon kívül mind remek egészségnek örvend.. Jóóóó fáj a hátuk, meg már fáradtabbak, de úgy kapálnak a mai napig, mint a fene:) Élj vidéken, mozogj, dolgozz, és sokáig élsz.. Én találkoztam már olyan 50évessel, aki simán letagadhatna 10 évet is. AZÉRT, mert olyan életet él. Nem önpusztító, nyomorbadöntő életet.. Hát simán van esélye a férfinak, hogy örüljön a gyerekének!! Neki akkor már nem jár a boldog család???!!! MERT 50 ÉVES??!!! És jaj mi lesz, ha... na mi lesz, ha...? Ezt SENKI nem tudja!!! Ha ő boldog, illetve boldogok, akkor örülni kell a boldogságuknak!!!!


(egy korábbi hozzászóló)

2009. szept. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!