Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokan miért érzik tehernek ha...

Sokan miért érzik tehernek ha segíteni kell anyósnak, lesz anyósnak?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm úgy gondolja ők ott vendégek, őket kell kiszolgálni.

Számomra általános dolog ha náluk vagyunk besegítek dolgokba, pl elmosogatok vagy egyéb olyan dolgok amikben segítségükre lehetek. Nekem nem teher, ők is nagyon sokat segítettek nekünk amikor szükségünk volt rá (pl felújítás) szóval ez a legkevesebb.



2013. máj. 2. 15:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Mert egy buta, idegesítő nő. Őszintén szólva, semmi kedvem megkönnyíteni az életét.
2013. máj. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
46%
Sokan azért érzik tehernek, ha segíteni KELL az anyósnak és az apósnak, mert KELL. Mint ahogy te is annak érzed, csak most elő akarod adni itt az irigyelt mintamenyet. Te szegény. :(
2013. máj. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
48%

12

Nem tudom h miért olyan hihetetlen az h valaki nem KELL-ből segít hanem önszántából.

2013. máj. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
48%
Mert bőven elég h van egy 14 éves fia akit megcsinált 43 évesen, de ba*szik dolgozni és rajtunk élősködik.....
2013. máj. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Én nem érzem tehernek,egyszerűen nekem kényelmetlen a helyzet,és távol áll tőlem,én nem ebben nőttem fel...Hét éve vagyunk együtt a férjemmel,de kb. az utóbbi 1-2évben nyúlok a hűtőjükbe(mióta házasok vagyunk).

Nálunk otthon,ha valaki jött,aki nem ott lakott,vendég volt és tök mindegy,h mennyire közeli családtag.Semmi olyan nincs ebben,h teher meg távolságtartás meg stb.Berögzült szokás.

Szeretem az anyósomat,apósomat,de nekem ez idegen,másnál tenni-venni.

Ha ők jönnek hozzánk,attól is frászt kapok,ha ő akar segíteni..

Mondjuk mi ezt megbeszéltük,én elmondtam neki,h mi a helyzet..Én is igyekszem változtatni,"ráerőltetem" magamra,mert tudom,h ez náluk alap..és ő is próbál visszavenni,ha itt van,mert tudja,h ez nekem kellemetlen.

2013. máj. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

ritkán vagyunk anyósnál, de mindig készül valami kajával. mondjuk eszembe nem jutna nála mosogatni, elég nekem itthon :) nem is tűnik úgy , mintha elvárná. sztem hanyatt is esne, ha elkezdnék nála kérdés nélkül takarítani :)


viszont minden további nélkül elmennék hozzá lakásfelújítani, elég lenne 1x szólni. ahogy bármelyik barátomhoz átmegyek segíteni takarítani, mert tudom, h viszonozzák.


amúgy nem várom el a kiszolgálást, de nem is fogom megbántani azzal, h visszautasítom a kedvességét.

2013. máj. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

első vagyok


valaki írta,hogy csak távolságtartó,nem sz.rkavaró.

De,sajnos az is,de azt telefonon keresztül teszi,hátulról.De az nem tartozott a témához.

Egy anyós vagy jó vagy rossz,köztes csak akkor van ha nem is él :)

2013. máj. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 acelsziv ***** válasza:
100%
Utolsó: Akkor jó az anyós, ha porhanyós :D :D
2013. máj. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
55%

Mert nem mindenki olyan álszent, és önző mint te, Kérdező. Gyk: nem magához méri mások viselkedését és saját magát teszi meg etalonná és kibeszél-elutasít zsigerből mást, aki másként mer élni, mint te.


Van, aki felnőtt ember, és tud nemet mondani, ismeri a határait és látja, amikor mások ki akarják használni és nemet mond.


Te viszont nem mersz nemet mondani, ehelyett adod itt a mintakislányt. Csak azért, mert lepontozod azt, aki mást mer állítani, még nem lesz igazad. Maximum jobban meglátszik az, hogy mennyire gyerekes a viselkedésed, a személyiséged és a gondolkodásod. Nőj fel!

2013. máj. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Gondolom nagyban függ a viszonytól és az anyós-meny személyiségétől.

Nekem se okoz gondot besegíteni, de nem is várják el. Ha rátelepedős, beledumálós anyósom lenne, lehet, hogy dafke nem tennék meg sok mindent.

2013. máj. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!