Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokan miért érzik tehernek ha...

Sokan miért érzik tehernek ha segíteni kell anyósnak, lesz anyósnak?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm úgy gondolja ők ott vendégek, őket kell kiszolgálni.

Számomra általános dolog ha náluk vagyunk besegítek dolgokba, pl elmosogatok vagy egyéb olyan dolgok amikben segítségükre lehetek. Nekem nem teher, ők is nagyon sokat segítettek nekünk amikor szükségünk volt rá (pl felújítás) szóval ez a legkevesebb.



2013. máj. 2. 15:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Szewrencséd van.


Én eleinte próbáltam,de megmondta,az ő háza,az ő konyhája,hozzá ne nyúljak semmihez,én ott vendég vagyok,nem családtag.Ezt tartja mai napig,pedig idén 15 éve hogy házasok vagyunk,2 gyerekkel.

De ha ő jön évente egyszer hozzánk,ő is vendégként érzi magát,még egy pohár vizet nem önt magának.

2013. máj. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Lehetséges, hogy ki vannak használva, mindig csak el van várva tőlük, hogy segítsenek! És mindenkinek megvan a saját dolga, végezze el mindeki saját maga! Én szívesen segítek (egy darabig), de mikor visszaélnek a "kedvességgel" utánna már nem. Nekem se segít senki, és nem is várom el a segítséget, jobban mondva visszautasítom, mert mindig annyit vállalok amennyit meg tudok csinálni, és azt el is végzem!!!
2013. máj. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Mert olyan a kapcsolatuk. A párom anyukája például olyan távolságtartó, neki nem is lehet segíteni. Nagyon kedves, nagyon udvarias, de érzem, hogy én ott vendég vagyok. Igazából úgy viselkedik, hogy eszembe se jut felajánlani a segítséget. Igaz, ő például még nem is látogatott meg minket egyáltalán.

De például az exem anyukája nem csinált ebből gondot, ott működött a besegítés dolog. Ott valahogy természetesnek is éreztem.

Nagyon sok múlik a két ember kapcsolatán.

2013. máj. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem várja el anyósom, pl egy vasárnapi ebéd után szivesen elmosogatok. A másik, hogy ő nem szól bele a dolgainka.
2013. máj. 2. 16:01
 5/22 acelsziv ***** válasza:
100%

Kérdezőnek szerencséje van és jó anyósa.

Elsőnek legalább csak távolságtartó és nem sz*rkavaró. Azért ez is előny nem?

2013. máj. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Én szívesen segítek az anyósomnak a házimunkában, amikor ott vagyok, de az a halálom, amikor ő is segíteni akar nekem. Egyszerűen irritál, amikor pl. tesz-vesz a konyhámban, vagy más dolgaimhoz nyúl.
2013. máj. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem szeretik ezt. A volt párom anyukájának én szívesen segítettem volna, de nem szerette, ha más is tevékenykedik a konyhájában, vagy csinál bármit is az ő háztartásában. Ezt mondom most gonoszkodó felhang nélkül, mert nekem is megvan a saját munkarendem, meg ahogy én szeretem csinálni a dolgokat, én is jobban szeretem magam intézni a háztartást és mikor valami rokon jön és a legjobb szándékkal segíteni akar, sokszor inkább hátráltat, kivéve azokat a családtagokat, akikkel már tényleg nagyon össze vagyunk szokva.
2013. máj. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon jó kapcsolatom van az anyósommal. Sokat szoktam neki segíteni, közben legalább beszélgetünk is. Ha nincs otthon akkor általában átmegyek és én főzök, mosogatok. El soha nem várta tőlem. Szívesen teszem és ő meg is szokta köszönni. Nem úgy mint anyám aki mindent csak elvár tőlem és semmit nem csinál. De tényleg semmit. Na neki nem is szívesen segítek. Mióta elköltöztem azóta ha átmegyek anyámhoz, a kisujjamat sem mozdítom meg.
2013. máj. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Én általában nem szoktam megrövidíteni anyósomat anyukámmal szemben.

Hasonló ajándékokat kapnak, amikor pl. anyósom karambolozott, ugyanúgy hordtam neki az ételt, mint ahogy anyukámnak nagybevásároltam, amikor tüdőgyulladása volt.

2013. máj. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Sztem ez attól is függ, hányszor mennek, milyen vendégség. Ha max. évi 1x, akkor nem hinném, hogy annyira botrányos lenne, ha a meny nem sürögne-forogna... hiszen mégiscsak vendégségről van szó. Nem hiszem, hogyha a barátnőjét hívná meg vendégnek akárki, tőle elvárná, hogy ott mosogasson, a család áthívása miért lenne más?

De ha folyamatosan ott van a meny, sokszor meg vannak hívva, akkor azért illene, mert mégiscsak nagyon sokat gürizik értük az anyós.

2013. máj. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!